خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1386/06/04 14:18:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

الیاسی: رییس مجلس تکلیف لایحه خدمات کشوری را هرچه سریعتر روشن نماید

بهمن الیاسی تاکید کرد: ریاست مجلس تکلیف لایحه خدمات کشوری را که به لایحه نظام هماهنگ پرداخت معروف شده، هرچه سریعتر روشن نماید.

بهمن الیاسی، نماینده مردم سنقر، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه 4 شهریور گفت: ظاهراً رئیس‌جمهور آمریکا هنوز نمی‌داند که در هر خانواده ایرانی حداقل یک پاسدار و یا یک بسیجی وجود دارد که اکنون اظهار نظر نموده و خود را در مقابل کل ملت ایران، بلکه تمامی آزدگان جهان قرار داده و دامنه تنفر نسبت به خود را توسعه داده است.

الیاسی اظهار داشت: از آنجایی که اسلام یک دین کامل الهی است و پیامبر عظیم‌الشأن اسلام با تدابیر و شیوه‌های خاص سیاسی و فرهنگی خویش بر همین اساس توانست دشمنان قدرتمند نظام زمان خویش را به وحشت انداخته و آنان را وادار به تسلیم نماید، امروز نیز انقلاب اسلامی با رهبری توانمند خود و با مدد نیروهای معتقد و هوشمندی که باطنشان خدایی‌باشد، با درک شرایط و مقتضیات زمان خویش و پشتیبانی بی‌بدیل ملت شرافتمند و غیرتمند این کشور خواهند توانست درمقابل کید دشمنان بیشترین مقاومت و ایستادگی را ایجاد کرده و با وجود سلایق و نگرشهای مختلف دلسوزانه طریق هدایت را پیموده و به پیشرفت و توسعه اقتصادی و معنوی نائل شود.

نماینده سنقر گفت: از وزیر محترم راه و ترابری و همکاران زحمت‌کششان در استان کرمانشاه و شهرستان سنقر و کلیایی و وزیر محترم مسکن و شهرسازی و همکارانشان در استان، دفتر بهداشت و درمان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و همچنین معاون محترم امور مجلس وزارت بهداشت و درمان به ترتیب بخاطر توجه به ساخت و توسعه و آسفالت راهها و جاده‌های روستایی شهرستان سنقر کلیایی و اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل و تجهیز بیمارستان سنقر صمیمانه تشکر می‌نمایم.

وی همچنین افزود: از وزیر محترم نیرو در اختصاص اعتبار قابل توجه به آبرسانی روستای سنقر سپاسگزارم. از آنجاییکه هنوز تعداد زیادی از جوانان شهرستان سنقر و کلیایی از بیکاری رنج می‌برند و در معرض انواع تهدیدهای اجتماعی قرار دارند، از وزارت صنایع و معادن و سایر وزارتخانه‌های مرتبط اکیداً درخواست می‌‌نمایم با هماهنگی سازمان خصوصی‌سازی و براساس قانون از محل درآمد حاصل از فروش شرکتهای دولتی نسبت به تأسیس و احداث کارخانجات صنعتی کوچک و بزرگ در نقاط مختلف کشور و خصوصاً در احداث کارخانه قند سنقر اقدام نمایند.

الیاسی همچنین گفت: متأسفانه وزارت آموزش و پرورش علی‌رغم تأکیدات و پیگیریهای زیادی اینجانب و تصویب هیأت محترم دولت در سفر استانی به کرمانشاه هنوز مجوز تأسیس آموزشکده فنی شهرستان سنقر را صادر ننموده است. استدعا دارد هرچه سریعتر و قبل از فرارسیدن سال تحصیلی جدید اقدامات لازم را معمول دارند.

وی تاکید کرد: از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی انتظار دارد تکلیف لایحه خدمات کشوری را که به لایحه نظام هماهنگ پرداخت معروف شده، هرچه سریعتر روشن نماید.

نماینده سنقر اظهار داشت: متأسفانه وزارت بازرگانی سهمیه آرد روستاییان را که با ازای هر نفر (15) کیلو در ماه در قانون بودجه سال 85 مقرر گردیده اختصاص نداده و موجب گلایه جدی است.

وی افزود: کندی در اجرای طرح هادی روستاها و عدم تجدیدنظر بموقع طرحهای هادی روستایی به علت کمبود اعتبارات اکنون مشکلات جدی را برای روستاییان فراهم آورده است. لازم است در این زمینه اقدامات عاجلی صورت پذیرد.

بهمن الیاسی با بیان اینکه در جریان سهمیه‌بندی بنزین بیشترین مشکلات و تنگناها متوجه روستاییان و خودروهای سورای مسیری روستاها شده است و متأسفانه علی‌رغم گذشت 2 ماه هنوز هم این مشکلات مرتفع نگردیده، تأکید کرد: وزارت محترم کشور و ستاد اجرایی تبصره (13) هرچه سریعتر بنزین مورد نیاز حمل و نقل مسافرین روستایی را تأمین نماید.

وی ادامه داد: کمبود سیمان اکثر پروژه‌های عمرانی کشور را دچار رکود و پیشرفت فیزیکی آنرا با کندی روبرو ساخته است. سازندگان مسکن روستایی و شهری، صاحبان بنگاه‌های زودبازده اقتصادی، پیمانکاران پروژه‌های مختلف عمرانی بشدت گلایه‌مندند. این امر موجبات ضرر و زیان آنان و به نتیجه نرسیدن طرحهای عمرانی را فراهم آورده است.

الیاسی وضعیت برق روستای شهرستان سنقر و کلیایی را بسیار نامناسب خواند و افزود: علی‌رغم پیگیریهای بعمل آمده و نشستهای متعدد و وعده‌های داده شده، متأسفانه نه اقدامات مناسبی انجام گرفته و امکانات کافی در اختیار شهرستان قرار داده شده است. قطعی‌های متعدد ضعیف‌شدن برق شبکه‌ها موجبات تکدر خاطر روستاییان و ضرر و زیان به آنان را فراهم آورده است.

نماینده سنقر گفت: وزارت کشور در تأمین خودروهای مورد نیاز پاسگاههای انتظامی و تجهیز پاسگاههای روستایی بسیار ضعیف عمل کرده است و به همین دلیل پاسگاههای انتظامی روستایی قادر به تأمین امنیت در روستاها نخواهندبود. همچنین تأکید می‌‌نماید این وزراتخانه‌ در تبدیل دهستان «باوله» به بخش اقدامات جدی را معمول و نتیجه را به مردم زحمت‌کش آن دیار اعلام نماید.

بوی در پایان تاکید کرد: دون شک یکی از راهکارهای دستیابی به افق ترسیم شده در سند بیست‌ساله کشور اجرایی شدن سیاستهای کلی اصل(44) و گسترش سرمایه‌‌گذاریهای غیردولتی است و در این راستا بنگاهها و مؤسسات تعاونی می‌توانند با تمهیدات مجلس شورای اسلامی و دولت محترم به سهم واقعی خود در اقتصاد کشور دست یابند و حتی بازیگر نقش اول این حوزه باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet