خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/13 12:10:00
سرویس اجتماعی
عزت‌الله یوسفیان ملا تاکید کرد:

بیکاری سرآغاز تولدآسیب‌های اجتماعی

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی بیکاری را علت بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی خواند و گفت: بیکاری بسیاری از معضلات اجتماعی مانند اعتیاد، فروپاشی بنیان خانواده‌ ، طلاق وسرقت را به دنبال دارد.
بیکاری سرآغاز تولدآسیب‌های اجتماعی نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی بیکاری را علت بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی خواند و گفت: بیکاری بسیاری از معضلات اجتماعی مانند اعتیاد، فروپاشی بنیان خانواده‌ ، طلاق وسرقت را به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/6588.jpg بیکاری,سرآغاز,تولدآسیب‌های,اجتماعی Icana

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: اگر مشکل بیکاری رفع گردد؛ میزان وقوع بسیاری از معضلات اجتماعی و جرایم به حداقل ممکن کاهش می‌یابد زیرا بسیاری از مجرمان، بیکاری و مشکلات ناشی از آن را دلیل اصلی بزهکاری خود بیان می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: داشتن شغل فقط به معنای داشتن درآمد نیست. زمانی که یک فرد دارای شغلی مناسب است؛ از جرایم و بزهکاری‌ها دوری می‌کند. اگر دولت بودجه ای را برای رفع بیکاری و اشتغال‌زایی در نظر بگیرد؛ در واقع سرمایه‌گذاری کرده است.  

وی با بیان این که وعده‌ دادن در مورد رفع بیکاری و اشتغال‌زایی کمکی به حل مشکل نمی‌کند، اعلام کرد: اشتغال‌زایی نیاز به زیرساخت‌ دارد و تا زمانی که بستر ایجاد شغل فراهم نباشد هر وعده ای در این خصوص بی معنا بوده و به نتیجه نخواهد رسید.

یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه وعده دادن در مورد اشتغال‌زایی باید پایه و اساس درستی داشته باشد، گفت: دولت نباید وعده‌ای در مورد اشتغال‌زایی و رفع بیکاری به مردم بدهد که توان انجام آن را نداشته باشد؛ زیرا مردم روی حرف مسئولان حساب می‌کنند و اگر وعده‌ها عملی نشود؛ بدبینی و دلسردی مردم را به همراه خواهد داشت.

این نماینده مجلس نهم با مد نظر قرار دادن تعطیلی واحدهای تولیدی افزود: در حال حاضر شاهد بیکاری خیل عظیمی از نیروهای انسانی هستیم. کارگران هر روز مقابل مجلس و فرمانداری ها تجمع کرده و نسبت به  پرداخت نشدن حقوق شان و تعطیلی کارخانه ها معترض هستند؛ در چنین شرایطی باید پیش از دادن وعده به منظور اشتغال‌زایی،  به فکر رفع بیکاری بود.

وی با اشاره به  میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای اشتغال‌زایی اظهار داشت: میزان بسترسازی صورت گرفته و زیرساخت های تهیه شده برای تولید و میزان رشد تولید ناخالص ملی، مسیر و روند اشتغال زایی را برای ما به خوبی تبیین می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی شعار دادن برای اشتغال‌زایی را راحت و آسان خواند و گفت: البته عمل کردن به این شعارها کار دشواری است؛ زیرا نمی‌توان هر کاری را به منزله شغل تلقی کرد. باید آگاه بود که اشتغال تعریف خاص خود را بر اساس نیازها و ساختار یک جامعه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet