هدر موبایل
1391/04/13 11:42:40
سرویس صحن
مطهری:

طرح امنیت اخلاقی نباید با طرح های امنیتی مخلوط شود

علی مطهری با بیان این که با توجه به نگاه خاص دولت به مقوله فرهنگی اجرای طرح امنیت اخلاقی حائز اهمیت است به استقرار برخی نیروها در خروجی برخی اتوبان ها اشاره کرد و گفت: طرح امنیت اخلاقی نباید با طرح های امنیتی مخلوط شود.
طرح امنیت اخلاقی نباید با طرح های امنیتی مخلوط شود علی مطهری با بیان این که با توجه به نگاه خاص دولت به مقوله فرهنگی اجرای طرح امنیت اخلاقی حائز اهمیت است به استقرار برخی نیروها در خروجی برخی اتوبان ها اشاره کرد و گفت: طرح امنیت اخلاقی نباید با طرح های امنیتی مخلوط شود. https://cdn.icana.ir/d/019/13510.jpg طرح,امنیت,اخلاقی,نباید,با,طرح,های,امنیتی,مخلوط,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نطق میان دستور در نشست علنی امروز سه شنبه 13 تیر مجلس شورای اسلامی افزود: انتقادی که به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داریم عدم استقلال در برابر نگاه خواص دولت به مسائل فرهنگی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مشکل اساسی در حوزه فرهنگ در کشور ما این است که دولت در برخی موارد سیاست هایی برخلاف سیاست های کلی نظام و نظر مراجع تقلید و روحانیت دارد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم با بیان این که یکی از مهمترین بی اعتنایی ها بی اعتنایی  دولت به موضوع امر به معروف و نهی از منکر که احتیاج به تصویب قانون دارد است اضافه کرد: بی اعتقادی به وظیفه نظارت موثر دولت در امور فرهنگی یکی از مشکلات امروز جامعه ماست.

مطهری ادامه داد:  یک مشکل اساسی در کشور ماست که کسی رئیس جمهور می شود تصور دارد که می تواند با اتکا به آرای مردم سیاست های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مدنظر خود را اجرا کند در حالی که رئیس جمهور هر مقدار هم که رأی داشته باشد مجری سیاست های کلی نظام است هر چند خود مخالف آن سیاست ها باشد.

نماینده مردم تهران با اشاره به فیلم های سینمایی چند ماه اخیر گفت: فیلم هایی که در چند سال گذشته اکران شده و فیلم هایی مثل شبانه روز، انتهای خیابان هشتم که اکنون نیز در حال اکران است شاهد ادعای من است.

وی با بیان این که در فیلم شبانه روز آنقدر روابط نامشروع و خیانت ها در هم تنیده است که اصلا مشخص نیست زنی که باردار است پدر فرزندش کیست، توضیح داد: فیلم انتهای خیابان هشتم نیز فیلمی است که خیانت را طوری به تصویر می کشد که مخاطب هم به خشم می آید.

مطهری ادامه داد: مضمون فیلم این است که خواهری که مدتی است نامزد کرده است برای نجات جان برادر خود و به دست آوردن پول دیه حاضر شده است تنفروشی کند و انتهای فیلم نیز با صحنه ای که دوربین منتظر برقراری رابطه این زن برای نجات جان برادرش است به پایان می رسد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با طرح این سوال که چه نیازی به ساخت این گونه فیلم ها است، گفت: با وجود این گونه فیلم ها نیازی به شبکه فارسی وان که مروج روابط آزاد جنسی میان زنان شوهردار با مردان است نیست.

مطهری با طرح سوال که اشکال کار در کجاست، توضیح داد: اشکال کار در مرحله تصویب فیلمنامه و عدم نظارت بر مراحل ساخت فیلم و انطباق آن بر متن فیلمنامه است. معمولا بعد از ساخت فیلم می گویند چون هزینه سنگینی برای آن شده بنابراین مجبوریم مجوز اکران فیلم را بدهیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و گفت: هنرمندان برنده در این جشنواره با هر ظاهری که مایل بودند در صحنه حاضر شدند و در مقابل وزیر و سایر مقامات وزارت ارشاد به بدحجابی یا بی حجابی رسمیت می بخشند.

نماینده مردم تهران با اشاره به رواج کلمات لاتین در تابلوهای فروشگاه های کشور اضافه کرد: نمونه بارز آن استفاده از کلمه لاتین Sale  به جای حراج یا فروش فوق العاده است.

مطهری با بیان این که این موارد نشانه خودباختگی به فرهنگ غربی است اضافه کرد: وزارت ارشاد طبق قانون منع استفاده از کلمات بیگانه  وظیفه دارد از این تخلفات جلوگیری کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به طرح امنیت اخلاقی جامعه با بیان این که اصل این طرح کار درستی است، ادامه داد: ضمن تشکر ااز نیروی انتظامی و سردار مقدم  تاکید دارم که نحوه اجرای این طرح بسیار مهم است. نباید این طرح با طرح های امنیتی مخلوط شود.

مطهری اضافه کرد: در خروجی های برخی بزرگراه ها در تهران نیروهای ویژه مستقر شده اند و این سوال را دارم که آیا استقرار این نیروها مربوط به همین طرح امنیت اخلاقی است یا موضوع دیگری در کار است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet