خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/04/13 11:30:18
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

در ناتوانی برای کنترل گرانی،نباید تحریم ها را بهانه کرد

همه می دانند تحریم ها تازگی ندارد و بیش از سی سال است که این وضع را داریم.
در ناتوانی برای کنترل گرانی،نباید تحریم ها را بهانه کرد همه می دانند تحریم ها تازگی ندارد و بیش از سی سال است که این وضع را داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/225.jpg در,ناتوانی,برای,کنترل,گرانی،نباید,تحریم,ها,را,بهانه,کرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ارسلان فتحی پور ،رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به مجلس نیوز گفت:همه می دانند تحریم ها تازگی ندارد و بیش از سی سال است که این وضع را داریم و همه دارند خود را برای عبور از این وضعیت آماده می کنند  و نباید در ناتوانی برای کنترل گرانی، تحریم ها را بهانه کرد.

نماینده مردم کلیبر، هوراند، خدا آفرین و آبش احمد در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون اقتصادی با توجه به ماموریت جدید که از سوی رییس محترم مجلس شورای اسلامی واگذار شده است در حال برنامه ریزی برای مقابله با موضوع تحریم ، سامان دادن وضعیت اقتصادی موجود و مهار تورم است و راهکارهایی را در یک پکیج تهیه می کنیم و در اختیار مجلس و دولت خواهیم گذاشت.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت) ،  به علت اصلی گرانی اشاره کرد و تصریح کرد: در حال حاضر تامین مالی مورد نیاز است نه تزریق مالی ؛ دیگر سیاست انبساط سیاست پولی و مالی باید جمع شود تا بتوانیم بحث گرانی را مهار کنیم .

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کسری بودجه بعد از ابلاغ بودجه و اعلام درآمد ها مشخص می شود ؛در صدد هستیم سقف بودجه را کاهش دهیم و سطح را پایین بیاوریم، کسری بودجه در تورم تاثیر گذار است و ما با پیشنهاد های علمی و راهکارهای درست به دنبال کاهش هزینه ها هستیم تا بتوانیم با پول باقی مانده،  تامین کالای اساسی تولید را جبران کنیم.

فتحی پور درخاتمه گفت:قانون هدفمندی باید اجرایی شود،اما نحوه پرداخت نقدی یارانه ها به مردم تاثیرات خوبی نداشت و ندارد و باید بر ای این نیز تدبیری اندیشید ،به هر طریق به بازار پول تزریق شود و نقدینگی افزایش یابد ، یک تورم اضافی ایجاد می شود که صلاح نیست./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet