هدر موبایل
1391/04/13 17:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلیمان عباسی:

بیکاری یک مشکل جدی برای کشور است

سخنگوی کمیسون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه بیکاری در مجموع یک معضل جهانی است گفت:اقتصاددانان جهان هم در کشور خودشان با مشکل بیکاری مواجه هستند که این معضل در ایران نیز وجود دارد.
بیکاری یک مشکل جدی برای کشور است سخنگوی کمیسون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه بیکاری در مجموع یک معضل جهانی است گفت:اقتصاددانان جهان هم در کشور خودشان با مشکل بیکاری مواجه هستند که این معضل در ایران نیز وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/20748.jpg بیکاری,یک,مشکل,جدی,برای,کشور,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سلیمان عباسی با تاکید بر نگرانی از میزان بیکاری به مجلس نیوز گفت:برای بیکاری باید جامعه را به دو دسته بیکاران با تحصیلات بالای دیپلم و زیر دیپلم تقسیم بندی کرد که معمولا نوع نگرش این دو دسته متفاوت است.
وی با انتقاد از کسانی که گمان میکنند اشتغال بدین معناست که باید وارد یک دستگاه دولتی شوند و پشت میز بنشینند گفت: معنای بیکاری این است که هر کس میتواند بر اساس توانمندی خود وارد یک دستگاه دولتی شود و اگر هم نشد خودش به فکر کارآفرینی باشد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه افرادی را سراغ داریم که با داشتن مدرک تحصیلی بالا،وارد بخش خصوصی شده و موفق هم بوده اند گفت:این افراد در ذات خودشان این توانمندی را دارند که منشا اشتغالزایی شوند.
وی با اعلام اینکه دولت برای حل بیکاری میتواند دو کار را انجام دهد ، گفت: در راستای اصل 44 قانون اساسی، بخشهایی از بنگاههای اقتصادی که برای دولت سربار است، باید به بخش خصوصی واگذار کند تا یک رقابت سازنده برای کار ایجاد شود البته آن بخشهایی که جنبه حاکمیتی است باید به وسیله خود دولت نظارت و پیگیری شود.
عباسی افزود:باتوجه به رهنمودهای رهبری در مورد بیکاری، متخصصان و افراد توانمند باید برای حل معضل بیکاری راهکار عملی بیندیشند.
وی با اعلام اینکه در سند چشم انداز 20 ساله و برنامه پنجم توسعه آمده که با توجه به فرمایش رهبری، باید نرخ بیکاری کمتر از 7 درصد بشود گفت: در این صورت ما باید از خارج نیروی کار وارد کنیم.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان با تاکید بر اینکه بیکاری به میزان بالایی وجود دارد گفت: امروزه خیلی از تحصیلکرده ها بیکار هستند اما حاضر به کارآفرین نیستند و با وجود بیکار بودن، میخواهند کار در دولت ایجاد شود.
وی با اعلام اینکه اکنون دولت به فارغ التحصیلان کشاروزی وام میدهد گفت: این افراد میتوانند در این زمنیه فعالیت کنند و معضل بیکاران این بخش حل شود. بنا بر این باید افراد به بخش خصوصی بروند و یک حرکت نوینی به وجود بیاورند.
عباسی با تاکید بر اینکه نمیشود افرادی که اخراج میشوند به حال خود رها کرد گفت: اگر فردا مجوز بدهیم که هر کس بیکار شد برای او کار ایجاد میکنیم امکان پذیر نیست.
وی با تاکید براینکه کارخانه ها و بنگاههای اقتصادی که تعطیل میشوند باید مشکلات آنها بررسی شود گفت: باید مشخص شود که این بنگاهها برای چه تعطیل میشوند. آیا مشکل مالی دارند یا واردات برای آنها مشکل ایجاد کرده یا دستگاههای آنها به روز نیست؟
عضو کمیسیون بهداشت و درمان پیشنهاد کرد که به هر حال باید کارگروههایی مشخص شود و در  رابطه با بحران کارخانه ها فعال باشند. این کارگروهها باید فکر و اندیشه کنند تا مشکلات مرتفع شود.
نماینده اصولگرای مردم گنبد کاووس در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با پذیرفتن اینکه مشکل بیکاری یک مشکل جدی برای کشور است گفت: همه باید حل این مشکل را در دستور کار قرار دهند. باید یک عده در دولت مشغول کار شوند وعده ای هم کارآفرین شوند.آن کارخانه هایی هم که به مشکل خورده اند باید مشکلات شان بررسی شود.
عباسی تاکید کرد:کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نهادهای دولتی مرتبط مانند معاونت برنامه ریزی رییس جمهور یا وزارتخانه های صنعتی باید به مساله بیکاری به صورت جدی بپردازند./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet