شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/04/13 18:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی لارگانی در واکنش به سخنان رییس کل بانک مرکزی:

کاهش دو درصدی تسهیلات کمکی به بخش صنعت نمی کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که کاهش ۲ درصدی سود تسهیلات بخش صنعت کمکی به رفع مشکلات این بخش نمی کند، گفت:بسیاری از صنعتگران توان پرداخت اقساط بانکی را ندارند و اصلا اگر توان پرداخت داشتند، اقساط تسهیلات آنان معوق نمی شد.
کاهش دو درصدی تسهیلات کمکی به بخش صنعت نمی کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که کاهش 2 درصدی سود تسهیلات بخش صنعت کمکی به رفع مشکلات این بخش نمی کند، گفت:بسیاری از صنعتگران توان پرداخت اقساط بانکی را ندارند و اصلا اگر توان پرداخت داشتند، اقساط تسهیلات آنان معوق نمی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/13503.jpg کاهش,دو,درصدی,تسهیلات,کمکی,به,بخش,صنعت,نمی,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در واکنش به سخنان رییس کل بانک مرکزی در مورد کاهش دو درصدی سود تسهیلات بخش صنعت به مجلس نیوز گفت: این اقدام نمی تواند برای صنعتگران مشکل گشا و کارساز باشد؛زیرا نزدیک به دو سال از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها می گذرد و در مدت مذکوراین تولیدکنندگان متحمل هزینه های زیادی شده اند و در چنین شرایطی باید اعتباری که مجلس به عنوان جبران هزینه ها در قانون هدفمندی یارانه ها پیش بینی کرده است،به بخش صنعت اختصاص یابد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت) در ادامه افزود: همچنین باید کمک ها و وام های قابل توجهی در اختیار صنعتگران گذاشته شود تا امکان به روز کردن ماشین آلات تولید برای آنان فراهم شود زیرا فرسودگی ماشین آلات و مصرف بالای انرژی هزینه های جانبی بسیاری را برای تولید کنندگان به دنبال داشته است.
وی با بیان این که صنعتگران کشور با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری امسال را سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری کرده اند و باید اقدامی برای تحقق این شعار انجام دهیم اما به طور قطع کاهش دو درصدی سود تسهیلات بانکی  کمکی به عملی شدن این شعار نمی کند.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر مشکلات بخش صنعت به حدی زیاد شده که تعداد زیادی از کارخانه ها تعطیل شده و برخی از آنها نیز با 30 تا 40 درصد ظرفیت کار می کنند. 
موسوی لارگانی در مورد سخنان رییس کل بانک مرکزی در ارتباط با امکان پرداخت تسهیلات به صنعتگران به شرط پرداخت اقساط معوق گفت: بسیاری از صنعتگران توان پرداخت اقساط بانکی را ندارند و اصلا اگر توان پرداخت داشتند، اقساط تسهیلات آنان معوق نمیشد.
این نماینده اصولگرای مجلس نهم اعطای وام جدید به صنعتگران را نیز به نفع آنها ندانست و افزود: با توجه به افزایش سود بانکها دادن تسهیلات جدید کمکی به تولیدکنندگان نمی کند و باید تسهیلات با بهره کم در اختیار صنعتگران قرار بگیرد تا مشکل آنها برطرف شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید مسئولان نظام دست به دست هم دهند و با استفاده از نظریه صاحبنظران علم اقتصاد مشکلات بخش صنعت را برطرف کنند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet