هدر اصلی
1387/08/29 14:43:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

آجورلو: حساسیت مراجع عالیقدر به امور دولت مایه مباهات است

"فاطمه آجورلو" گفت: حساسیت مراجع عالیقدر عظام در توجه به امور دولت خدمتگزار مایه مباهات است.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم کرج دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدو الله  علیه و منهم من قضا نهبه و منه من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا».

با درود و سلام بیکران بر مهدی منتظر، فرزند فاطمه، درود و سلام بر امام راحل، امام شهیدان و شهیدان امام. سلام بر رهبر فرزانه انقلاب و آرزوی سلامتی و تندرستی معظم‌له.

بر خودم وظیفه می‌دانم تشکر کنم از مردم شهیدپرور کرج، ایران کوچک، دارالشهداء که برای بار دوم امانت نمایندگی خود را به حقیر سپردند و امیدوارم بتوانم در راستای احیای ارزشها گام بردارم.

در هفته بسیج، گرامی باد یاد و خاطره اسوه‌های ایثار و شجاعت. آن گلدسته‌های رفیع شهادت که در مکتب لاله‌گون بسیج، چون گنبدی در تارک ولایت، استوار و ایستاده چون کوه جان باختند.

سلام و درود بیکران خدا بر سرداران شهیدی که شبنم دیدگان خویش را در صبحگاه شهادت به بهای ماندگاری ولایت تقدیم دشتهای شقایق کرده و از میان ما رفته‌اند. پیش از آنکه من و شما آنان را به بهانه ماندن خویش یا حذف دیگران قرار دهیم. راستی پندار ما این است که ما مانده‌ایم و شهداء رفته‌اند، اما حقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و شهداء مانده‌اند و جاودانند.

از شهیدان نمی‌توان گذشت، حکایت بودن خویش را با نقل آنچه در این مجلس گذشت و می‌گذرد مرور نماییم. وزیری برای تصدی وزارت کشور معرفی می‌گردد. دوستان اصولگرا و متدین مجلس به صداقت گفتار و صحت مدارک ایشان تردید می‌نمایند و ما در روشنایی آن تردید و سایه‌های ابهام از کنار زمزمه‌های اصولگرایی دوستان به گمان اشارتی از ولایت می‌گذریم و به رأی اعتماد تمکین می‌کنیم. گمان از آن اشارتی ولایی ناصواب در آمد و تردیدهای دوستان به باور و یقین مبدل گردید و دوباره به رغم آن علقه‌ای که به دولت خدمتگزار داشته‌ایم، ناخرسند ولی با اقتدار رأی اعتمادمان را از ایشان پس می‌گیریم و نقطه مغتنم آن که در اعتبار یک وزیر رأی داده و یا ستانده‌ایم، بلکه به کرات این دل‌نوشته را در مجلس قرائت نموده‌ایم که «رهبرا! از تو به یک اشارت، از ما به سر دویدن» و این همان وصیت شهداء در حق امامشان بود و در ادامه در روند رأی اعتماد به وزیر محترم پیشنهادی وزارت کشور آقای مهندس محصولی که حقیر بر خلاف باور بسیاری از همکاران در جایگاه مخالفت با مواردی از برنامه‌های ایراد شده از سوی ایشان سخن راندم که این امر مؤید آن است که می‌شد به رغم حمایت از دولت و با رعایت شأن و مشیء افراد، با برنامه‌ها و یا بخشی از آن مخالف بود، بدون آنکه در جرگه‌ بی‌بند و باریهای مورد اشاره در منویات مقام معظم رهبری قلم زد و یا سخن گفت.

لذا خدای سبحان را شاکرم که فارغ از نتیجه‌ای که در روز رأی اعتماد حاصل شد، در اصولگرایی با احدی تعارف نکرده‌ایم و خوشحال از آنکه با انتخاب وزیر مهمترین وزارت دولت از سوی مجلس شورای اسلامی مقدمات آرامش و اقتدار بیش از پیش در کشور مهیا گردد.

و در باب آن ماجرا که خاطر مبارک مراجع عالیقدر عظام را مکدر نمود و در خطایی فاحش به ساحت مقدس قرآن تعرض گردید، سه نکته قابل ذکر است:

اول آنکه به نیابت نمایندگان متدین مجلس شورای اسلامی از حساسیت مراجع عالیقدر در توجه به امور دولت خدمتگزار که انصافاً مایه مباهات است تشکر شود.

دوم آنکه برای پایان دادن به این بدعتهای نامشروع و البته آن مواضع غیراصولی که از سوی معاونت مربوطه پیشتر در جامعه طرح گردیده، لازم است رئیس‌جمهور انقلابی و محترم تصمیم عاجل و قاطع اتخاذ نمایند تا بیش از این بهانه به دست فتنه‌جویان انقلاب نسپاریم.

و اما نکته سوم، به استناد آنچه در متن استعفای معاونت اقتصادی سازمان میراث فرهنگی مبرهن و قابل پیگیری می‌باشد، استفاده مکرر این رویه (البته رویه قویا ناصواب) در حضور مسؤولین قبلی و رؤسای جمهور قبلی اشاره گردیده که در صورت صحت این ادعای مکتوب، پرواضح است که فتنه‌گری و بی‌انصافی و به تعبیر هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب بی‌ بند و باری علیه دولت خدمتگزار چیزی نیست که بشود از کنار به سادگی گذشت و از جفای دشمن و مظلومیت دولتمردان خدوم و انقلابی نهم سخن به میان نیاورد و دفاع عالمانه نکرد.

و اما درخصوص طرح تحول اقتصادی که از سوی دولت نهم و در راستای تحقق شعار عدالت‌محوری به پیشگاه ملت فهیم تقدیم گردیده سخن بسیار گفته شده و در قلم بطور مفصل از سوی کارشناسان مورد نقد و یا تأکید قرار گرفته است، ولی آنچه من به سهم خود و در راستای رسالت نمایندگی از این تریبون خطاب به ملت شریف و همکاران محترم در ویژگیهای قابل دفاع عرض می‌نمایم این است که شاکله و مبنای این طرح مورد تأکید همگان بویژه رهبری معزز و متخصصین جامعه و بسیاری از مراجع عظام بوده و ضرورت اجرای آن بر کشی پوشیده نیست. قبل از تشریح مختصری از مفاد این طرح، بر خود فرض می‌دانم تا از جدیت، جسارت و صداقت شخص رئیس‌جمهور جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد در ارائه آن و مقاومت در مقابل بسیاری از شیطنت‌های معمول و مشهود، صمیمانه تشکر نموده و به تیم اجرایی این طرح بزرگ خسته نباشید عرض نمایم.

و اما در بیان مفاد این طرح به ملاحظات و جزئیات و الزامات مقدورالذکر می‌پردازم.

هدفمند کردن یارانه‌ها، اصلاح نظام مالیاتی، نظام گمرکی، نظام بانکی، نظام توزیع و اصلاح ساختار و نظام بهره‌وری دولت از محورهای اساسی هدف‌گذاری شده در طرح تحول اقتصادی است. این طرح شامل هفت محور اساسی در حوزه‌های یاد شده است که با هدف برطرف کردن مشکلات اساسی اقتصادی شامل عدم رشد با ثبات اقتصادی، بیکاری، تورم، هدررفت منابع و فقدان عدالت اجتماعی در کشور ساماندهی شده است.

ملاحظات اجرای طرح در بعضی از موارد بسیار قابل توجه است. تخصیص بهینه منابع، افزایش بهره‌وری و کارآیی اقتصادی از رهگذر مکانیسم قیمت، کاهش فعالیت بازارهای سیاه و قاچاق و احتکار کالاهای مشمول یارانه، کاهش کسری بودجه دولت که همیشه از دغدغه‌های ویژه نمایندگان مجلس است، حذف تصدیگری دولت، سازمانها و ارگانهای دولتی از چرخه تأمین تا توزیع در حوزه‌های مختلف، تمرکز توان دولت بر روی مسائل حاکمیتی و نظارتی از نکات بسیار مهمی است که در این طرح نهفته و به نظرم می‌رسد که ان‌شاء‌الله نمایندگان با یک نگاه ویژه این طرح را نگاه کنند.

ای یار بیا که یار باشیم

ای دوست مگر که غیر از این است

سوگند به آیه‌های قرآن

پیوسته مراممان همین است

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet