هدر موبایل
1387/08/29 15:01:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده ورامین: آخر شعارهای دموکراسی و حقوق بشر آمریکایی، حق کاپیتالاسیون است

نماینده مردم ورامین از وزارت خارجه خواست با فعال نمودن دستگاه دیپلماسی کشور به دنیا نشان دهد که آخر ادعاها و شعارهای دموکراسی و حقوق بشر آمریکایی، سلطه بر ملت عراق و توافقنامه امنیتی است که به دنبال حق کاپیتالاسیون است.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "سیدحسین نقوی‌حسینی" سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با درود و سلام بر محمد و آل محمد (صلی‌الله و آله و سلم) و با سلام بر مهدی صاحب‌الزمان و نایب برحقش مقام معظم رهبری و با درود و سلام بر شهیدان و امام شهیدان.

پیشاپیش فرارسیدن هفته بسیج را به همه دریادلان بسیجی این سنگربانان مخلص و بی‌ادعا و ادامه‌دهندگان راه شهیدان و ایثارگران تبریک عرض نموده و یاد و خاطره شهیدان مظلوم بسیجی را گرامی می‌داریم.

تشکر می‌کنم از همه همکاران محترم که در رأی اعتماد دیروز به آقای محصولی نشان دادند که حتی فراتر از فراکسیونها و مستقل از جناح‌بندیها هرکس به تکلیف خود عمل می‌کند. امید است برای خشنودی مردم و رهبری، وحدت دولت و مجلس روز به روز مستحکم‌تر شود.

به وزارت خارجه توصیه می‌کنیم اولاً تمام تلاش خود را برای آزادسازی دیپلمات ربوده شده ایران در پاکستان بکار گرفته و برخورد لازم را با عاملین و دولت میزبان داشته باشد.

دوم اینکه با فعال نمودن دستگاه دیپلماسی کشور بویژه ظرفیت دیپلماسی پارلمانی از فضای موجود در نظام بین‌الملل به دنیا نشان دهد که آخر ادعاها و شعارهای دموکراسی و حقوق بشر آمریکایی، سلطه بر ملت عراق و توافقنامه امنیتی است که به دنبال حق کاپیتالاسیون است.

به وزیر آموزش و پرورش بار دیگر توصیه می‌کنم به دو امر مهم و مورد عنایت ویژه مقام معظم رهبری و کلیه دلسوزان آموزش و پرورش یعنی تسریع در احیاء و فعال‌نمودن امور تربیتی و اهتمام به تقویت و تحکیم تربیت معلم به طور جدی بپردازد که اخبار رسیده خلاف این را نشان می‌دهد و اینجانب توجه همکاران محترم خودم را به شرایط وخیم و نگران‌کننده آموزش و پرورش جلب می‌کنم.

به وزیر محترم کشور توصیه می‌کنم و همچنین استاندار محترم تهران بطور جدی؛ به شهرستانهای محروم استان تهران توجه ویژه نمایند بویژه در زمینه تأمین امنیت، تأمین مایحتاج اولیه، ساماندهی نان و نانوایی‌ها و تک‌نرخی کردن نان در استان تهران، تأمین گاز و توزیع کپسولهای گاز در فصل زمستان و سازماندهی بانکها که در هر کدام از این موارد مردم ما ساعتها وقت خود را در صفهای طولانی می‌ایستند و وقت آنها تلف می‌شود.

به وزیر محترم کشاورزی توصیه می‌کنم با تشکیل کمیته‌های ویژه به فریاد کشاورزان و دامپروران برسند بویژه کشاورزان و دامپروران دشت ورامین که رتبه اول تولید استان تهران در اغلب زمینه‌ها به خود اختصاص داده‌اند و در حدود 30 درصد زراعت استان را در اختیار دارند. دامپروری شیری و دامپروری گوشتی در حال نابودی است و دامداریها یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند و کشاورزی با تهدید جدی روبروست و این در حالی است که وزارت جهاد کشاورزی به مصوبات هیأت محترم دولت هم عمل نمی‌کند ازجمله عدم اجرای اعمال وام کشاورزان و تهیه و تأمین نهادیه‌های دامی.

از وزیر محترم راه بطور جدی می‌خواهم به 3 پروژه اصلی شهرستان ورامین توجه کند: تعریض جاده تهران ـ ورامین که تاکنون حدود 300 نفر از شهروندان ما را به کام مرگ کشانده و میلیونها تومان خسارت مالی به آنها وارد کرده. پروژه راه‌آهن بین‌شهری تهران ـ ورامین که متأسفانه به کندی پیش می‌رود و پروژه جاده قم ـ گرمسار که متأسفانه فاز استان تهران در شهرستان ورامین واقع شده و کاری در آن صورت نگرفته.

از وزیر نیرو می‌خواهم به آب شهرستان ورامین بویژه آب شرب و آب کشاورزی توجه ویژه کند و در اتمام پروژه آب ‌شیرین‌‌کن قرچک توجه ویژه نماید چرا که این پروژه 10 ماه از برنامه عقب مانده است.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet