هدر موبایل
1391/04/13 15:30:00
سرویس سیاسی
15 شعبان؛ روز دست مریزاد ملت به حافظان امنیت؛

نام آوران گمنام

تلاش های خالصانه و بی دریغ سربازان گمنام امام زمان(عج) در طول حیات انقلاب اسلامی که با توسل به قدرت لایزال الهی و با هدف تحقق بخشیدن به منویات بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام پذیرفته همیشه ودر همه حال به امت اسلام به ویژه ملت ایران عزت بخشیده است.
نام آوران گمنام تلاش های خالصانه و بی دریغ سربازان گمنام امام زمان(عج) در طول حیات انقلاب اسلامی که با توسل به قدرت لایزال الهی و با هدف تحقق بخشیدن به منویات بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام پذیرفته همیشه ودر همه حال به امت اسلام به ویژه ملت ایران عزت بخشیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/21923.jpg نام,آوران,گمنام Icana

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ قرار است از این پس در تقویم رسمی کشور روز نیمه شعبان با نام روز تجلیل از سربازان گمنام امام زمان (عج) عجین شود.
حالا دیگر از این پس مردم بزرگ ایران در روز نیمه‌ی شعبان، هم میلاد امام زمان(عج) را جشن می‌گیرند و هم تجلیل از سربازان گمنام آن حضرت را.
مسلّما نامگذاری چنین روزی به این نام، کمترین «دست مریزاد» و «خسته نباشید» ملت ایران به این افراد است.
اگر چه به دلایل امنیتی، همه‌ی ابعاد تلاش‌ها و عملیات‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) برای افکار عمومی قابل شناسایی نیست اما مردم این سرزمین خوب می دانند که در شرایط امروز جهان و در سه دهه گذشته که دشمنان از راه‌های مختلف، قصد ضربه زدن به انقلاب را دارند، این سربازان گمنام بوده و هستند که با تلاش‌های گسترده و عمیق و با فداکاری و از جان‌گذشتگی خود از نظام و انقلاب و کشور دفاع کرده‌اند.
این سربازان عاشق وطن و انقلاب، تلاش کرده‌اند تا ضمن حفظ آرامش مردم و جامعه، به گونه‌ای عمل کنند که ضمن مقابله با دشمن، نظم جامعه نیز حفظ شود و گاهی به آرامی و بدون تنش، مهمترین عملیات شناسایی و خنثی سازی عملیات دشمن را انجام داده‌اند، به گونه ای که حتی رسانه‌ها نیز متوجه اقدامات آنها نشده‌اند.
باور و عشق به میهن، اعتقاد به اهداف و ریشه‌های انقلاب اسلامی و ایمان به دستاوردهای نظام و اسلام، ولایتمداری و پذیرش ولایت فقیه چه در زمان امام خمینی(ره) و چه در سایه هدایت رهبرمعظم انقلاب، ویژگی هایی است که نقش نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و عملکرد سربازان گمنام امام زمان (عج) در جمهوری اسلامی را کاملا متفاوت از عملکرد نیروهای اطلاعاتی جهان نشان می دهد.
همین شرایط، دژی نفوذناپذیر از نیروهای اطلاعاتی ایران ایجاد کرده و هر گونه انحراف و فساد بلافاصله شناسایی و متلاشی می شود و جالب این است که رفتار و تعهد واز جان گذشتگی سربازان گمنام به حدی است که در عمق نیروهای اطلاعاتی موساد، مخالفان نظام و دشمن نفوذ می کنند و دستاوردهای بزرگی برای کشور به ارمغان می آورند.
دستاوردها و اقدامات تحسین بر انگیزی که در طول تاریخ انقلاب اسلامی موجبات دلگرمی ملت ایران و بیانگر اشراف اطلاعاتی و اراده انقلابی و دشمن شکن سربازان گمنام امام زمان(عج) و استیصال و ناکامی سناریوهای شیطانی استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل علیه انقلاب و نظام اسلامی بوده و هست.
رئیس خانه ملت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با قدردانی از زحمات سربازان گمنام امام زمان(عج) اشراف اطلاعاتی و اراده انقلابی این دلاورمردان را مایه مباهات دانستند.
 
 

 وزارت اطلاعات ضامن آسایش خانواد‌های ایرانی است

رئیس مجلس شورای اسلامی می گوید: وزارت اطلاعات ازابتدای تشکیل تا امروز کارهای مهمی برای آسایش و امنیت مردم انجام داده است.

دکتر علی لاریجانی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت  باتاکید براینکه سربازان گمنام امام زمان (عج) در دوران جنگ خدمات شایان توجهی برای کشور انجام دادند، گفت:‌ وزارت اطلاعات از بدو تشکیل تاکنون حتی در شرایط بسیار سخت برای کشور تأمین امنیت کرد تا خانواده‌های ایرانی در آسایش زندگی کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری عملکرد وزارت اطلاعات در دستگیری عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای، تصریح کرد: این ضربه نیروهای وزارت به رژیم صهیونیستی از جمله کارهای بسیار ارزشمند و موفق آنها بود که آرزوی توفیق بیشتر برای وزارت اطلاعات دارم.

 

 سربازان گمنام امام زمان به لحاظ اطلاعاتی بسیار قوی در منطقه و جهان ظاهر شدند

 رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نیز با تاکید بر اینکه مردم باید بدانند که اگر عملکرد قوی وزارت اطلاعات و فداکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) نبود، مصیبت‌های بزرگی را متحمل می‌شدیم افزود: همانطور که در آغاز به دلیل نبود چنین تشکیلات قوی شهدای بزرگی مانند شهدای هفت تیر و ائمه جمعه را به انقلاب تقدیم کردیم، اگر امروز این سربازان گمنام امام زمان(عج) نبودند به طور قطع ممکن بود افراد ارزشمند دیگری را از دست بدهیم.

غلامرضا مصباحی‌مقدم با بیان اینکه در بیش از سه دهه گذشته نیروهای وزارت اطلاعات مخلصانه عمل کردند و موفق و کارآمد بودند به خبرگزاری خانه ملت گفت:‌ جمهوری اسلامی از آغاز دستخوش توطئه‌های بزرگی قرار گرفت، همکاری منافقان در جنگ تحمیلی با رژیم بعث عراق نمونه بارزی از آن توطئه‌ها است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: از توطئه نیروهای آمریکایی در طبس که خداوند با طوفان شن آنها را زمین‌گیر کرد تا توطئه‌های گروهک‌هایی که آنان از شرق کشور ناامنی را به وجود آوردند تحت فشار استکبار جهانی بودیم و برخی ستون پنجم استکبار شدند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس نهم، تصریح کرد: فتنه گروهک ریگی و سایر گروهک‌های تروریستی و آنچه که تحت عنوان نفوذ برای به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای در طی سال‌های اخیر اتفاق افتاد و نفوذ برای کسب اطلاعات، مساله حملات بدافزارهای سایبری همچون استاکس‌نت -که برای حمله به سایت‌های هسته‌ای ایران طراحی شد- نشان‌دهنده شدت کینه دشمنان این انقلاب و اصرارشان بر از بین بردن این نظام مقدس است.

وی ادامه داد: استکبار جهانی در توطئه‌ها برای ضربه به این نظام مقدس بر پایه ارزش‌های الهی و رهنمودهای امام (ره) و رهبر معظم انقلاب است، کم نگذاشتند اما خدا را سپاسگذاریم که لطفش در سایه عنایت امام زمان (عج) و تلاش سربازان گمنام ایشان شامل حال جمهوری اسلامی شد و وزارت اطلاعات توانست همه این توطئه‌ها را خنثی کند.

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم، تصریح کرد: سربازان گمنام کاری کردند که به عنوان یک سازمان اطلاعاتی بسیار قوی در منطقه و جهان ظاهر شدند، سازمان اطلاعاتی که بتواند توطئه‌های مشترک چند دستگاه امنیتی بسیار با سابقه را خنثی کند و با آنها از در مبارزه وارد شود جای تقدیر و تشکر فراوان دارد که بی هیچ چشم‌داشت و توقعی برای حفظ نظام از جان مایه می‌گذارند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم، ادامه داد: اقتدار وزارت اطلاعات این پیام را به استکبار جهانی و توطئه‌گران می‌رساند که ملت ایران در مقابل نقشه‌های استکبار جهانی راه مقاومت خود را ادامه می‌دهد و از یک ساختار امنیتی نفوذناپذیر و بسیار قوی برخوردار است که همه نقشه‌های آنان را خنثی می‌کند.

 

 سربازان گمنام امام زمان بازوان قوی نظام و رهبری هستند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با ارزنده خواندن اقدامات وزارت اطلاعات در شناسایی و بازداشت عوامل فساد اقتصادی در کشور، گفت: در سایه تلاش شبانه‌روزی وزیر اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان بود که پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی کشف و عوامل دست اندرکار این پرونده به دست قانون سپرده شدند.

ارسلان فتحی‌پور با تقدیر از خدمات ارزنده وزارت اطلاعات در طول ۳۳ سال بعد از پیروزی انقلاب،‌ افزود: وزارت اطلاعات از نهادهای مردمی است که فداکاری‌های آنان در طول سال‌های بعد از پیروزی انقلاب، کشور را از گزند توطئه‌ها و تخلفات در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی،‌ اقتصادی و ضد جاسوسی در امان نگه داشته است.

نماینده مردم کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اعتراف دشمن به توانمندی‌های وزارت اطلاعات ایران، به خبرگزاری خانه ملت گفت:‌ ادامه داد: امروز سرویس‌های جاسوسی موساد و سیا با تمام ادعای خود، در مقابل توانمندی نیروهای امنیتی – اطلاعاتی ما انگشت به دهان مانده و اعتراف دارند که حریف قابلیت‌های اطلاعاتی ایران نیستند.

وی با یادآوری پیروزی نیروهای اطلاعاتی کشورمان در شناسایی عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای، تاکید کرد: وزارت اطلاعات ایران با کار شبانه‌روزی موفق به شناسایی و دستگیری عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای شد و توانست تلاش‌های سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی را که سال‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند زیر سوال ببرد.

فتحی پور با بیان اینکه امروز عملکرد وزارت اطلاعات در شناسایی و خنثی کردن اقدامات جاسوسی زبانزد داخل و خارج کشور است، ادامه داد: علاوه بر این، در موضوع دستگیری عوامل ریگی شاهد بودیم که نیروهای اطلاعاتی ایران با توانمندی، شجاعت، فداکاری و بهره‌گیری از تخصص کارشناسان داخلی تمام نقشه‌های این گروهک و حامیان غربی آنان را خنثی کند.

نماینده مردم کلیبر در مجلس نهم،‌ وزارت اطلاعات را بازوی قوی نظام و رهبری خواند و تاکید کرد: وزیر اطلاعات و تمام ایثارگران در مجموعه وزارت اطلاعات، افرادی توانمند،‌ دارای فکر و سرمایه‌های نظام هستند که در عین گمنامی خدمات قابل تقدیری در دفاع از ارزش‌های نظام داشته و خواهند داشت.

رئیس کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم، با تاکید بر خدمات ارزنده وزارت اطلاعات در حوزه اقتصادی، تصریح کرد: اقدام موثر وزارت اطلاعات در ماجرای شناسایی فساد مالی سه هزار میلیارد تومانی از جمله مواردی است که در طول تاریخ انقلاب بی‌سابقه بوده، ضمن اینکه ورود به موقع نیروهای وزارت اطلاعات در شناسایی تخلفات حوزه ارز، بانک مرکزی و دیگر مفسده‌های اقتصادی حوزه پولی و مالی و شناسایی افرادی که درصدد ایجاد اختلال در اقتصاد کشور هستند از دیگر خدمات ارزنده وزارت اطلاعات در حوزه اقتصاد کشور است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سربازان گمنام امام زمان بیشترین خدمات را در گمنامی کامل به نظام ارائه می‌کنند، گفت: مجموعه وزارت اطلاعات با دقت و ظرافت و بر اساس مستندات قانونی کارهای عملیاتی خود را آغاز کرده که البته در تمامی حوزه‌ها موفق عمل کرده و عملیات آنان منتج به نتیجه می‌شود.

 

 موفقیت‌های اخیر وزارت اطلاعات، شاهکار اطلاعاتی است

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه سربازان گمنام امام زمان(عج) شایسته تقدیر و ستایش هستند، گفت: بخشی از این موفقیت‌های اخیر وزارت اطلاعات در سالیان گذشته شاهکار اطلاعاتی بود و خدمتگذارانی که بدون هیچ چشم داشتی در این وزارت‌خانه فعال هستند، شایسته تقدیرند.

کاظم جلالی با بیان اینکه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در طول انقلاب روز به روز بالند‌ه‌تر و قدرتمندتر از گذشته شده است، به خبرگزاری خانه ملت گفت: نام سربازی گمنام حضرت امام زمان (عج) که امام خمینی (ره) بر نیروهای دلسوز و زحمتکش وزارت اطلاعات نهاد، بزرگترین افتخار برای این نهاد است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، افزود: نیروهایی که در وزارت اطلاعات مشغولند نیروهای دلسوز، فهیم، مومن و زبده‌ای هستند که طی سالیان اخیر موفقیت‌های بسیار زیادی را  به دست آوردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس نهم، با بیان اینکه بخشی از موفقیت‌های اخیر وزارت اطلاعات، حقیقتاً شاهکار اطلاعاتی بود، بازگردان دیپلمات ربوده شده ایرانی از پاکستان حشمت الله عطارزاده را یکی از این شاهکارها برشمرد و افزود: حتی در خاطرات عطارزاده آمده است که "من نمی‌دانستم چه کسانی مرا نجات دادند و به دست چه کسانی جابه‌جا می‌شوم؛ پس از اینکه وارد تهران شدم دریافتم که سربازان وزارت اطلاعات مرا به کشور بازگرداندند."

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نهم، دستگیری ریگی و نفوذ در برخی از شبکه‌های با نام و نشان دنیا را از دیگر شاهکارهای اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) خواند که نشان از چابکی و زبردستی وزارت اطلاعات در سال‌های اخیر بوده است.

جلالی بسیاری از موفقیت‌های بزرگ کشور را مرهون تلاش پشت صحنه زحمت‌کشان وزارت اطلاعات دانست و یادآور شد: بسیاری از تلاش‌های این نیروهای دلسوز و خدوم دیده نمی‌شود و بدون اینکه مسائل رسانه‌ای شود سربازان گمنام امام زمان بدون کوچک‌ترین چشم داشتی برای کشورفداکاری می‌کنند.

این نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: بسیاری از فعالیت‌های وزارت اطلاعات به دلیل مسائل امنیتی و مصالح کشور قابل طرح و رسانه‌ای شدن نیست و همین بخشی هم که رسانه‌ای شده ساختار اطلاعاتی است که بیانگر قدرت دستگاه اطلاعاتی ایران است.

وی تأکید کرد: آخرین اقدام وزارت اطلاعات که دستگیری عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای است، دیگر اقدام ویژه وزارت اطلاعات در سالیان اخیر بوده که حتی بخش‌های کوچکی ازاین اقدام نیز  آن رسانه‌ای شد.

جلالی گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) که همواره بدون هیچ ادعایی نامی از آنان برده نمی‌شود، شایسته تقدیر و ستایش هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یکی از نقاط تمایز وزارت اطلاعات ایران با سایر دستگاه‌های اطلاعاتی دیگر در جهان را محبوبیت و مقبولیت عمومی آن خواند و افزود: دستگاه‌های اطلاعاتی سایر کشورها معمولاً به دلیل برخی اقدام‌هایی که انجام می‌دهند، از چهره موجهی نزد عموم مردم ندارند ولی وزارت اطلاعات دارای محبوبیت بوده و چهره خدومی در کشور دارد.

 

نقش موثر وزارت اطلاعات در مقابله با جنگ سایبری دشمن

 مشاور و مدیرکل امور بین‌الملل رئیس مجلس با یادآوری نقش موثر وزارت اطلاعات در مقابله با جنگ سایبری دشمن، گفت: این کار پیچیدگی‌ها و ظرایف زیادی دارد که وزارت اطلاعات هر روز در این حوزه توانمندتر می‌شود.

حسین شیخ الاسلام  بابیان اینکه این کار پیچیدگی‌ها و ظرایف زیادی دارد که وزارت اطلاعات ایران هر روز در این حوزه توانمندتر می‌شود به خبرگزاری خانه ملت گفت: توان اطلاعاتی را مهمترین رکن یک کشور است امروز عموم جنگ‌‌ها در جهان ماهیتی نرم و هوشمند دارند، از این رو کشوری قدرتمند است که در حوزه اطلاعاتی توانمند باشد چون پیش از درگیری‌های نظامی نیز داشتن اطلاعات از طرف مقابل بسیار در نتیجه جنگ فیزیکی تعیین‌کننده است.

وی با یادآوری پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه، ادامه داد: تسلط و اشراف اطلاعاتی مقاومت از آرایش نظامی صهیونیست‌ها، در نتیجه آن رویارویی بسیار موثر بود چراکه حزب الله توانست به خوبی صحنه نبرد را مدیریت و رژیم‌صهیونیستی را از آن ماجراجویی پیشمان کند.

نماینده مردم تهران،‌ ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس هفتم تصریح کرد: وزارت اطلاعات از بدو تأسیس گام‌های خوبی را درباره اقدام‌های ضد جاسوسی و ضد تروریستی برداشت و امروز نیز در حوزه دفاع سایبری موفق عمل می‌کند.

وی با یادآوری حمله سایبری سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی به سیستم‌های بانکی، نفتی و هسته‌ای کشور، افزود: وزارت اطلاعات با جنگ اطلاعاتی و سایبری دشمن مقابله می‌کند و امروز در ساخت آنتی بدافزارها به پیشرفت‌های بزرگی رسیده‌اند.

وی ایمان، اراده و اعتقاد را سه فاکتور مهم برای عملکرد موثر و خوب سربازان گمنام امام زمان (عج) خواند و یادآور شد: دستگیری ریگی و عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای از نمونه‌های بارز تلاش موثر نیروهای وزارت اطلاعات در برقراری امنیت در کشور است، از این رو زحمات و خدمات آنها قابل تقدیر است.

مشاور و مدیرکل امور بین‌الملل رئیس مجلس ضمن تبریک اعیاد شعبانیه بویژه نیمه شعبان روز سربازان گمنام امام زمان (عج)، گفت: عملیات‌های اطلاعاتی هوشمند، کم هزینه، هدفمند و موثر هستند که وزارت اطلاعات پیروزی‌های موثری در این حوزه علیه دشمنان ملت ایران داشت.

 ضربات ضدجاسوسی وزارت اطلاعات به دشمن سهمگین بود

 سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه وزارت اطلاعات خیلی از توطئه‌های جاسوسی و تروریستی دشمن را قبل از عملیاتی شدن خنثی می‌کند، گفت: بسیاری از خدمات وزارت اطلاعات در حوزه تأمین امنیت و برقراری آرامش و خنثی کردن اقدامات تروریستی برای ملت پوشیده است.

 عبدالرضا مصری درباره خدمات امنیتی و اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) به ملت، کشور و نظام جمهوری اسلامیبه خبرگزاری خانه ملت گفت: عملکرد یکسری دستگاه‌های اجرایی به لحاظ فیزیکی قابل رؤیت است، برخی دیگر در حوزه‌های پژوهشی فعالند که آنها نیز می‌توانند دستاوردهای خود را برای افکار عمومی تعریف کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت اطلاعات همانند کوهی عظیم در دریا است که تنها قله آن قابل مشاهده است، این کوه بدنه تنومند و وسیعی دارد اما مردم از آن بی خبرند.

وی افزود: گاهی اوقات که وقایع مهمی در کشور رخ می‌دهد که تنها بخشی از اقدامات موثر وزارت اطلاعات جهت آرامش افکار عمومی منتشر می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: وزارت اطلاعات در مقابل همه هجمه‌های اطلاعاتی و جاسوسی قدرت‌های جهانی در حوزه‌های سایبری و جنگ نرم اقدامات شایسته و متقابلی را انجام داد که حتی توانست ضربات سهمگینی به آنها وارد کند.

وی ادامه داد:‌ بسیاری از خدمات وزارت اطلاعات در حوزه تأمین امنیت و برقراری آرامش و خنثی کردن اقدامات تروریستی برای ملت پوشیده است.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس یادآور شد: دستگیری عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای،‌ ریگی و برگرداندن شهرام جزایری از جمله اقدامات شایسته و قابل تقدیر وزارت اطلاعات بود که به اطلاع مردم رسید و خیلی از خدمات آنها در حوزه امنیتی سال‌های آینده برای افکار عمومی روشن می‌شود.

 

 وزارت اطلاعات بیشترین همکاری را با حسابرسی‌های دیوان محاسبات دارد

رییس دیوان محاسبات کل کشور، با تاکید بر همکاری گسترده وزارت اطلاعات با دیوان محاسبات کل کشور، افزود:وزارت اطلاعات علاوه بر بخش تخصصی و هماهنگی در قالب شورای همکاری نظارت، در بخش حساب‌دهی و قانون‌پذیری بیشترین سطح همکاری را با دیوان محاسبات کل کشور دارد.

 عبدالرضا رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات بیشترین و بهترین همکاری را با حسابرسی‌های دیوان محاسبات دارد، به خبرگزاری خانه ملت گفت: تعاملی که بین دیوان محاسبات کشور به عنوان ناظر و وزارت اطلاعات در مباحث و موضوعات مالی وجود دارد بسیار مثبت بوده و در این زمینه وزارت اطلاعات از جمله دستگاه‌هایی است که بیشترین و بهترین همکاری را با حسابرسی های دیوان محاسبات دارد.

رحمانی فضلی ادامه داد: وزارت اطلاعات در تمامی مسائل مالی، دسترسی به اسناد و مدارک و رسیدگی‌هایی که جزء وظیفه دیوان محاسبات کل کشور است همواره بهترین همکاری را با دیوان محاسبات داشته است.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور، یادآور شد: وزارت اطلاعات در کنار سایر اقداماتی که به عنوان وظایف تخصصی برعهده دارد، در مسائل مالی، نظارت‌پذیری و قانون‌پذیری بسیار کارآمد و جزء دستگاه‌های ممتاز کشور است.

رحمانی فضلی با یادآوری همکاری دیوان محاسبات کل کشور با وزارت اطلاعات در شورای هماهنگی نظارت،‌ تصریح کرد: حضور موثر، مستمر، قوی و فعال وزارت اطلاعات در کنار سازمان بازرسی کل کشور، سازمان حسابرسی، دیوان عدالت اداری در "شورای هماهنگی نظارت"، در کارآمدی و کارایی این شورا بسیار موثر بوده است.

وی با تاکید بر همکاری گسترده دیوان محاسبات کل کشور و وزارت اطلاعات، گفت: در موارد خاص دیوان محاسبات طبق قانون موظف است همکاری لازم را در مواردی که از سوی قوه قضائیه مورد درخواست باشد با وزارت اطلاعات داشته باشد در همین راستا دیوان محاسبات کل کشور اطلاعات و تجربیات لازم را در موارد خاص در اختیار وزارت اطلاعات قرار می‌دهد.

رحمانی تاکید کرد:‌ دیوان محاسبات و وزارت اطلاعات با طی مراحل قانونی همکاری‌های خوبی را در مبارزه با فساد، تامین عدالت، جلوگیری از سوء‌استفاده حوزه‌های مالی داشته و دارند.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور، افزود: وزارت اطلاعات نه تنها در حوزه تخصصی و بخش هماهنگی در قالب شورای همکاری نظارت، بلکه در حساب‌دهی و قانون‌پذیری نیز در زمره دستگاه‌هایی است که بیشترین سطح همکاری را با دیوان محاسبات کل کشور دارد.

 

وزارت‌اطلاعات کاشف مفسدان اقتصادی دانه‌درشت

 دادستان دیوان محاسبات کشور، وزارت اطلاعات را کاشف مفسدان اقتصادی دانه درشت، خواند و گفت: کشف این جرائم کار سخت و پیچیده‌ای است اما سربازان امام زمان (عج) در این باره موثر عمل می‌کنند.

 امین‌‌حسین رحیمی درباره خدمات امنیتی و اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) به حوزه اقتصادی کشور به خبرگزاری خانه ملت گفت: کشف جرائم مالی مفسدان اقتصادی دانه درشت موضوع بسیار پیچیده‌ای است اما سربازان امام زمان (عج) در این باره موثر عمل می‌کنند.

دادستان دیوان محاسبات کشور در حاشیه نشست علنی امروز سه‌شنبه (۱۳ تیر) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجرمان جرائم اقتصادی بزرگ معمولاً افراد یقه سفید هستند، افزود: افرادی این تخلفات را انجام می‌دهند که کسی به آنها شک نمی‌کند بنابراین کار کشف مفسدان اقتصادی بسیار سخت و پیچیده است.

وی کشف جرائم اقتصادی را بسیار ظریف و سخت خواند و ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان (عج) به لحاظ وظیفه‌ای که در حوزه امنیتی و اطلاعاتی دارند، در کشف اختلاس‌ها و تخلفات مالی موثر و شایسته عمل می‌کنند به طوریکه می توان گفت نقش آنها در دستگیری مجرمان پرونده‌های فساد اقتصادی بسیار پررنگ است.

نماینده مردم ملایر در مجلس هشتم با یادآوری کشف پرونده تخلف ۳هزارمیلیاردی تومانی و اختلاس بیمه مرکزی ایران، تصریح کرد: نیروهای وزارت اطلاعات در پیگیری پرونده‌های یادشده تعامل جدی و خوبی با دستگاه قضایی داشتند که البته نیروی انتظامی نیز در این باره کمک‌های شایسته‌ای انجام داد.

دادستان دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه وزارت اطلاعات در پیشگیری از وقوع جرائم اقتصادی گام‌های بلندی برداشت، تأکید کرد:‌ اگر جرم اقتصادی کلان در کشور اتفاق بیفتد تا زمانی که همه مراحل قضایی طی شود زمان زیادی طول می‌کشد به طوریکه خسارت وارده به بیت‌المال دیگر قابل جبران نیست بنابراین مهمترین کار آن است که اقدامات و روش‌هایی به کار گرفته شود تا جرائم اقتصادی قابل ارتکاب نباشند یا به حداقل برسند.

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet