عید قربان
1391/04/13 16:26:08
سرویس سیاسی
شفیعی:

نگاه کارشناسان 1+5 به مذاکرات استانبول فنی باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با تاکید بر ضرورت پیگیری مذاکرات هسته‌ای در سطح کارشناسان حول محور مسائل فنی، تاکید کرد: به طور قطع اگر نگاهی فنی به مذاکرات وجود داشته باشد برد با جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
نگاه کارشناسان 1+5 به مذاکرات استانبول فنی باشد عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با تاکید بر ضرورت پیگیری مذاکرات هسته‌ای در سطح کارشناسان حول محور مسائل فنی، تاکید کرد: به طور قطع اگر نگاهی فنی به مذاکرات وجود داشته باشد برد با جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/5175.jpg نگاه,کارشناسان,1+5,به,مذاکرات,استانبول,فنی,باشد Icana

 نوذر شفیعی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در 3 اجلاس استانبول 2 ، بغداد و مسکو دستاوردی در مذاکرات حاصل نشد، افزود: علت اصلی ناکامی در مذاکرات این بود که از ابتدا توافق بر سر موضوعاتی که قرار بود در مذاکرات مطرح و دیدگاه‌های طرفین راجع به آن اعلام شود بحث و تبادل نظری انجام نشده بود.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه شد: طرفین مذاکره در نشست مسکو به این نتیجه رسیدند که ابتدا باید موضوعات در سطح کارشناسان پخته شود، بعد از آن برای جمع‌بندی نهایی در سطح مقامات بالاتر مطرح صورت گیرد.

وی برگزاری نشست در سطح کارشناسان بعد از چند دوره اجلاس را بازگشت به عقب خواند و درباره موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات در سطح کارشناسان، گفت: متاسفانه در دور اخیر مذاکرات علائمی از طرف 1+5 دریافت شد که چندان نمی‌توان به مذاکرات در سطح کارشناسان هم امیدوار بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر تلاش غرب برای طولانی کردن روند مذاکرات، تصریح کرد: به نظر می‌رسد غرب مذاکره را تنها برای مذاکره می‌خواهد، آنها در تلاشند تا با طولانی کردن پروسه مذاکرات، با افزایش فشار تحریم‌ها بر ایران، در نهایت جمهوری اسلامی ایران را وادار به پذیرش خواسته‌های خود کنند، بر این اساس نمی‌توان چندان به نتیجه بخش بودن این دور از مذاکرات در سطح کارشناسان نیز امیدوار بود.

شفیعی با تاکید بر اینکه استراتژی ایران در پرونده هسته‌ای مذاکره است، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران از هر مذاکره‌ای استقبال کرده و آن را گامی به جلو می‌داند، بر این اساس اگر در نشست کارشناسان تنها برخی از شبهات مد نظر 1+5 برطرف شود یک گام به جلو خواهد بود حتی اگر تحول محسوسی در روند اصلی مذاکرات حاصل نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،با انتقاد از نگاه سیاسی 1+5 به پرونده هسته‌ای ایران، گفت: اگر نگاهی فنی به مذاکرات وجود داشته باشد یعنی همه مسائل در چارچوب مقررات آژانس و معاهده NPTبررسی شود به طور قطع برد با جمهوری اسلامی ایران خواهد بود./

پایان پیام     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet