شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/04/13 17:06:16
سرویس اقتصادی
وزیر نفت در گفت وگو با خانه ملت:

واردات تجهیزات نفت تا پایان برنامه پنجم قطع می شود

وزیر نفت گفت: به یمن تحریم اکثر تجهیزات صنعت نفت داخلی سازی می‌شود و در حال حاضر برای داخلی سازی تمامی تجهیزات صنعت نفت برنامه ریزی شده است و واردات تجهیزات صنعت نفت تا پایان برنامه پنجم قطع خواهدشد.
واردات تجهیزات نفت تا پایان برنامه پنجم قطع می شود وزیر نفت گفت: به یمن تحریم اکثر تجهیزات صنعت نفت داخلی سازی می‌شود و در حال حاضر برای داخلی سازی تمامی تجهیزات صنعت نفت برنامه ریزی شده است و واردات تجهیزات صنعت نفت تا پایان برنامه پنجم قطع خواهدشد. https://cdn.icana.ir/d/019/8951.jpg واردات,تجهیزات,نفت,تا,پایان,برنامه,پنجم,قطع,می,شود Icana

رستم قاسمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:در جلسه امروز کمیسیون صنایع در مورد بحث تولید نفت و صنایع نفت و داخلی سازی تجهیزات نفت گفت و گو شد و مسئله پتروشیمی نیز در کشور مطرح شد که نمایندگان کمیسیون صنایع سوالاتی داشتند که به آنها پاسخ داده شد.

وزیر نفت دولت دهم تاکید کرد: با برنامه ریزی های فعلی می توانیم امیدوار باشیم تا واردات تجهیزات صنعت نفت تا پایان برنامه پنجم قطع شود.

تحریم‌ها بومی‌سازی صنعت نفت را سرعت بخشید

قاسمی در خصوص وضعیت و برنامه‌های بومی سازی صنعت نفت تصریح کرد:خوشبختانه به یمن تحریم اکثر تجهیزات صنعت نفت داخلی سازی می شود.

وی ادامه داد: برای داخلی سازی تمامی تجهیزات صنعت نفت برنامه ریزی شده و بسیاری از این موضوعات اسنادشان امضا شده که امیدواریم در برنامه کوتاه مدتی نیاز تجهیزات نفت در کشور به طور کامل تامین و واردات قطع شود.

نه از آلمان و نه از چین لوله وارد نکرده‌ایم

وزیر نفت در پاسخ به این سوال خبرنگار خانه ملت در خصوص اخبار مبنی بر وارد شدن لوله از آلمان و یا چین گفت: پیش از این تاکید کرده بودیم که از چین لوله ای وارد نکرده ایم و امروز نیز تاکید می کنم که از آلمان نیز لوله وارد نشده است.

وزیر نفت ایران در خصوص برگزاری نشست فوق‌العاده سازمان اوپک  برای بررسی سقوط بهای نفت در بازارهای جهانی افزود: بهای غیر منطقی نفت ایجاب می کند که اوپک برای بررسی این موضوع  نشست فوق العاده ای برگزار کند.

رستم قاسمی پیش از این اعلام کرده بود بر اساس توافق در نشست 161 اوپک، زمانی که قیمت نفت به زیر 100 دلار برای هر بشکه کاهش یابد وارد منطقه بحرانی قیمت ها شده ایم و بر اساس درخواست کرده‌ایم مقدمات برگزاری اجلاس اضطراری اوپک را فراهم کند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet