خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/14 14:06:54
سرویس اقتصادی
ندیمی با اشاره به اینکه میزان افزایش قیمت در فاز اول به اندازه دو پله از پنج پله بوده است

دولت می تواند فاز بعدی هدفمندی را سال آینده اجرا کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که میزان مجاز قیمت در دو مرحله در فاز اول اعمال شده است ، افزود:میزان افزایش قیمت در فاز اول هدفمندی به اندازه دو پله از پنج پله مجاز افزایش قیمت ها بوده و امروز در حقیقت باید منتظر اجرای فاز سوم باشم و دولت می تواند فاز بعدی را در سال ۹۲ اجرا کند.
دولت می تواند فاز بعدی هدفمندی را سال آینده اجرا کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که میزان مجاز قیمت در دو مرحله در فاز اول اعمال شده است ، افزود:میزان افزایش قیمت در فاز اول هدفمندی به اندازه دو پله از پنج پله مجاز افزایش قیمت ها بوده و امروز در حقیقت باید منتظر اجرای فاز سوم باشم و دولت می تواند فاز بعدی را در سال 92 اجرا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/20958.jpg دولت,می,تواند,فاز,بعدی,هدفمندی,را,سال,آینده,,اجرا,کند Icana

ایرج ندیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت  با تاکید بر این که با توجه به این مسئله تا به امروز در حقیقت دو قسمت از پنج قسمت آزاد سازی قیمت ها رخ داده است گفت: دولت می تواند در سال 91 به طور کل فاز بعدی را آغاز نکند چرا که شروع اجرا هدفمندی یارانه هابا شیب بسیار تند بوده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: آنچه به زعم بسیاری از افراد به عنوان فاز اول هدفمندی اجرا شد در حقیقت فاز دوم را نیز در درون خود داشت و در حقیقت امروز باید منتظر اجرای فاز سوم هدفمندی باشیم.

وی با تاکید بر این که در فاز اول هدفمندی بیش از یک پله از پنج پله شاهد افزایش قیمت ها بودیم، تصریح کرد:میزان افزایش قیمت در فاز اول هدفمندی بیش از حد مجاز و در حقیقت شیب اجرا بسیار تند بود به این معنی که دولت در زمان اجرای فاز اول هدفمندی آزاد سازی قیمت ها را بیش از حد مجاز برای یک مرحله از پنج مرحله و به اندازه دو مرحله انجام داد.

وی تاکید کرد:شروع مرحله بعد از اجرای قانون هدفمندی همچنین دارای ابهاماتی است که باید با هم اندیشی مجلس و دولت حل شود.

ندیمی در خصوص موارد مبهم اجرای مرحله بعد از قانون هدفمندی گفت:از مواردی که باید به درستی روشن شود مسئله پرداخت سهم تولید است که باید به طور شفاف مشخص شود که آیا منظور از پرداخت سهم این بخش در فاز بعدی تنها پرداخت  سهم این فاز است و یا باید سهم فاز قبل نیز همراه با سهم این  فاز پرداخت شود.

عضو کمیسیون اقتصادی  مجلس تصریح کرد:با توجه به این که ضریب افزایش قیمت  حامل ها در ارتباط با قیمت دلار تعیین شده است و امروز قیمت دلار تغییر کرده است، مسئله افزایش قیمت ها مبهم است چرا که با توجه به تغییر قیمت دلار امروز قیمت عمده فروشی در خلیج فارس تغییر پیدا کرده بنابراین  مبنای تغییر ضریب آزاد سازی قیمت ها نیز باید به طور دقیق روشن شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet