شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/14 10:01:00
سرویس اجتماعی
منوچهری با اشاره به اجرای تعیین سقف کارانه پزشکی در آینده نزدیک:

طرح‌های وزارت بهداشت ضمانت اجرایی داشته باشد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با اشاره به طرح تعیین سقف کارانه پزشکی در آینده نزدیک٬ گفت: اجرای این طرح موجب کاهش تلاطمات در حوزه پزشکی می‌شود اما نخست باید این طرح ضمانت اجرایی داشته باشد.
طرح‌های وزارت بهداشت ضمانت اجرایی داشته باشد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با اشاره به طرح تعیین سقف کارانه پزشکی در آینده نزدیک٬ گفت: اجرای این طرح موجب کاهش تلاطمات در حوزه پزشکی می‌شود اما نخست باید این طرح ضمانت اجرایی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/19307.jpg طرح‌های,وزارت,بهداشت,ضمانت,اجرایی,داشته,باشد Icana

نعمتالله منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با مد نظر قرار دادن اجرای طرح تعیین سقف کارانه پزشکی در آینده نزدیک٬ تصریح کرد: به‌طور حتم تصویب و اجرای قوانین منسجم و مناسب، در کاهش آشفتگی و بی‌نظمی  هر حرفه‌ای نقش تأثیرگذاری دارد اما این طرح  در ابتدا باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

نماینده مردم پاوه٬ جوانمرد٬ ثلاث‌باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی٬ اجرای طرح تعیین سقف کارانه پزشکی را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: اول باید تعیین کرد که سقف درآمد یک پزشک با یک تخصص مشخص، به طور منطقی و طبیعی در شهری مثل تهران چقدر باید باشد تا کارانه هر پزشک بر اساس تخصص مورد نظر مشخص شود.

وی با تأکید بر اینکه اجرای تعیین سقف کارانه پزشکی٬ میزان درآمد این قشر را هدفمند می‌کند، افزود: هم‌اکنون در هیچ جای دنیا هم این چنین نیست که سقف درآمد پزشک مشخص نباشد. نه در حرفه پزشکی، بلکه برای همه شغل‌ها این موضوع صدق می‌کند.

این نماینده مجلس نهم٬ درباره نحوه اجرای تعیین سقف کارانه پزشکی٬ توضیح داد: بر اساس این طرح درآمدهای پزشک زمانی که از سقف مورد نظر بالاتر برود مالیات هم تصاعدی افزایش پیدا می کند و فرد وقتی می‌بیند با آن نحوه  کار درآمد مطلوبی اخذ نمی کند؛ فعالیت خود را با  درآمد مورد نظرش  تنظیم می سازد.

منوچهری اظهار داشت: ما هم‌اکنون تناسب نداشتن حجم کار را در حوزه پزشکی مشاهده می کنیم؛ به‌صورتی که برخی پزشکان با یک روابط غیرحرفه‌ای، بیماران را به طرف خودشان شیفت می‌دهند و یک عده پزشک که به همان اندازه حاذق هستند اما قائل به این روابط غیرحرفه ای نبوده؛ بیماران کمتری به آنها مراجعه می‌کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با بیان اینکه اجرای تعیین سقف کارانه پزشکی موجب کاهش تلاطمات حوزه پزشکی می‌شود٬ افزود: مسئولان باید هر چه سریع‌تر با برنامه ریزی دقیق، این طرح را اجرایی کنند./ 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet