هدر موبایل
1391/04/14 13:43:57
سرویس اقتصادی
قادری:

ریل استاندارد تولید شود وابستگی به واردات قطع خواهد شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه با تولید ریل استاندارد وابستگی به خارج از کشور قطع می شود،گفت: اگر وارداتی هم در زمینه ریل صورت می‌گیرد، باید از کشورهایی باشد که کالاهای با کیفیت تولید می‌کنند.
ریل استاندارد تولید شود وابستگی به واردات قطع خواهد شد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه با تولید ریل استاندارد وابستگی به خارج از کشور قطع می شود،گفت: اگر وارداتی هم در زمینه ریل صورت می‌گیرد، باید از کشورهایی باشد که کالاهای با کیفیت تولید می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/17159.jpg ریل,استاندارد,تولید,شود,وابستگی,به,واردات,قطع,خواهد,شد Icana

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم بومی‌سازی صنعت حمل و نقل ریلی کشور، اظهار داشت: ریل یک قطعه و تجهیزات حساس است که باید این اطمینان ایجاد شود که در تغییرات آب و هوایی مشکلی برای خطوط ریلی ما ایجاد نکند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، افزود: آن چیزی که مرسوم و پذیرفته شده است، این است که خطوط ریلی نسبت به خطوط زمینی و هوایی امنیت بیشتری دارد، بنابراین در خطوط ریلی بحث امنیت باید به صورت جدی دنبال شود.

وی ادامه داد: اگر امکان تولید داخلی وجود دارد به طور قطع باید از این تولیدات استفاده کنیم، در غیر این صورت باید از ظرفیت‌های خارج از کشور استفاده شود البته این واردات از کشورهایی باید صورت بگیرد که کالاهای باکیفت‌تری تولید می‌کنند.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم، در رابطه با میزان ورود بخش خصوصی به بخش ریلی تصریح کرد: ورود بخش خصوصی بیشتر در بحث مالکیت واگن‌ها و لوکوموتیوها بوده، گرچه سیاست‌های اصل 44 هیچ ممنوعیتی ندارد  و بخش خصوصی می‌تواند به تمام حوزه‌های این بخش ورود پیدا کند.

 احمد صادقی معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سالانه 200 هزار تن ریل در داخل کشور مورد نیاز است، اعلام کرده: در حال حاضر 10 هزار و 40 کیلومتر راه آهن در کشور در حال ساخت است که یک متر ریل ایرانی در آن وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet