هدر موبایل
1391/04/14 09:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

دولت برای معیشت مردم برنامه ای ندارد

بسیاری از کارخانجات با مشکلات عدیده ای مواجه هستند. رفع این مشکلات عزمی جدی را می طلبد اما متاسفانه مسئولین دولتی با فرمایشات رهبری به صورت شعاری برخورد می کنند،در حالی که باید کارهای اجرایی انجام دهند.
دولت برای معیشت مردم برنامه ای ندارد بسیاری از کارخانجات با مشکلات عدیده ای مواجه هستند. رفع این مشکلات عزمی جدی را می طلبد اما متاسفانه مسئولین دولتی با فرمایشات رهبری به صورت شعاری برخورد می کنند،در حالی که باید کارهای اجرایی انجام دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/20708.jpg دولت,برای,معیشت,مردم,برنامه,ای,ندارد Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به تابناک گفت:متاسفانه گرانی مردم را آزار می دهد. ما نیز جلساتی را  با برخی مسئولین دولت و وزرا داشته ایم به ویژه جلسه ای با وزیر صنعت و معدن داشتیم و مسائل را با دقت پیگیری کردیم و در برخی اقلام مانند شیر  و مرغ، نگرانی های مردم به آنها منعکس شد و گفتیم که به عنوان وزیر باید در تعدیل قیمتها باید نظارت بیشتری داشته باشند.

نعمتی ضمن بیان این مطلب خاطر نشان کرد:عدم ارتباط مناسب دو وزارتخانه صنعت و معدن و وزارت جهاد کشاورزی باعث ایجاد چنین شرایطی شد. در بحث مرغ گفتند که مسئولیت تنظیم بازار بر عهده ماست اما نهاده های دامداری و کشاورزی باید از طرف وزارت جهاد کشاورزی تامین شود. مسئولین جهاد هم می گویند به آنها ارتباطی ندارد و وزارت صنعت و معدن باید کارهای لازم را انجام دهد. متاسفانه چنین رویه ای وجود دارد. از وزیر خواستیم

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر صنعت باید تیمی را تشکیل دهد و بازار را ساماندهی کنند، گفت: در بحث اقتصادی ناهماهنگی هایی در دولت وجود دارد. دولت برای ساماندهی مسائل اقتصادی و معیشتی مردم برنامه ای ندارد و کوتاهی می‌کند و اگر اینگونه پیش برود مجلس وارد خواهد شد.
وی با اشاره به قیمت پایین خرید تضمینی گندم و از سوی دیگر واردات با قیمت بیشتر گفت: متاسفانه دولت در مورد تولید کوتاهی می کند و با توجه به شرایط جامعه این گونه استنباط می شود که جامعه کشاورزی را به حال خود رها کرده اند. گندم تنها یک مورد از دهها مورد است. قیمتی که دولت برای خرید گندم در نظر گرفته است، ‌قیمت کارشناسی نیست؛ قیمتی تحمیلی است که به ضرر کشور تمام خواهد شد. قیمت واقعی گندم بالاتر از 750 تومان است و دلایل این قیمت گذاری نیز وجود دارد و این امکان را داریم که در این زمینه با مسئولین دولتی مذاکره کنیم.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا اراده ای در دولت برای حمایت از تولید ملی وجود دارد،‌گفت: در جلسه ای که با وزیر صنعت داشتیم واقعیت ها را مطرح کردیم, اما باید گفت در مدت 4 ماه گذشته برنامه ای را از سوی دولت شاهد نبوده ایم. وزارت صنعت و معدن به عنوان متولی بخش صنعت باید برای این کار برنامه داشته باشد. بسیاری از کارخانجات با مشکلات عدیده ای مواجه هستند. رفع این مشکلات عزمی جدی را می طلبد اما متاسفانه مسئولین دولتی با فرمایشات رهبری به صورت شعاری برخورد می کنند و عملا دولت با فرمایشات رهبری در طول سالیان گذشته برخورد مناسبی نداشته است در حالی که باید کارهای اجرایی انجام دهند.
نعمتی با اشاره به مشکلات عدیده قطعه سازان گفت: به عنوان مثال قطعه سازان ما با مشکلات جدی مواجه هستند و در مقابل بیشترین واردات در زمینه قطعات خودرو است. اگر بخواهیم تولید ملی را ارتقا دهیم باید به قطعه سازان داخلی اطمینان کنیم. بسیاری از قطعه سازان حتی قطعات چینی را وارد می کنند و با برند خود می فروشند؛ این بزرگترین ضربه به تولید داخلی است.

این عضو کمیسیون صنایع در ادامه اظهار داشت: در صنعت نساجی به عنوان بهترین صنعت اشتغال زا حرفی برای گفتن نداریم. ماشین آلاتی که در ایران وجود دارد در مقایسه با ماشین آلات ترکیه و هند به روزتر هستند. ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد اما باید مشکلات اساسی را برطرف کرد نه اینکه صنعت را تعطیل کنیم و رو به واردات بیاوریم. یا اینکه در صنعت سیمان مشکلات عدیده ای برای تولید کنندگان وجود دارد.
وی با اشاره به سهم صنعت در قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: دولت باید 30درصد از درآمد ناشی از هدفمندی یارانه ها را به بخش صنعت اختصاص می داد اما نه تنها این یارانه پرداخت نشد بلکه مشکلات بسیاری که با هدفمند شدن یارانه ها به وجود آمد به مشکلات قبلی افزوده شد و اینها ناشی از آن است که برنامه ای برای کمک به صنعت وجود ندارد.
نعمتی در خاتمه اظهار داشت: با برنامه ریزی مناسب می توان از این همه پتانسیل و ظرفیت کشور بهترین و بیشترین بهره ها را برد. دولت برنامه ای برای بخش های اقتصادی و تولیدی ندارد و درخواست ما این است که مسئولین دولت با سایر کارشناسان همفکری کنند و به دنبال استفاده از تمام ظرفیت های موجود باشند تا انشاءاله مردم بتوانند در آسایش و آرامش باشند.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet