هدر موبایل
1391/04/16 09:01:00
سرویس اجتماعی
کائیدی با اشاره به حذف درس تنظیم خانواده از دورس دانشگاهی؛

کنترل و افزایش جمعیت از سیاست‌های کلی نظام است

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به کنترل و افزایش جمعیت در سیاست‌های کلی نظام گفت: موضوع مباحث کنترل جمعیت در حال حاضر براساس نظرهای شخصی بوده و نباید از افزایش جمعیت کشور فرار کرد.
کنترل و افزایش جمعیت از سیاست‌های کلی نظام است نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به کنترل و افزایش جمعیت در سیاست‌های کلی نظام گفت: موضوع مباحث کنترل جمعیت در حال حاضر براساس نظرهای شخصی بوده و نباید از افزایش جمعیت کشور فرار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/4156.jpg کنترل,و,افزایش,جمعیت,از,سیاست‌های,کلی,نظام,است Icana

علی‌اکبر کائیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با مد نظر قرار دادن حذف درس تنظیم خانواده و جایگزینی شکوه همسرداری به‌جای آن و همچنین سیاست‌های افزایش جمعیت در دولت، تصریح کرد: درس تنظیم خانواده به لحاظ شکلی و محتوایی فقط یک بعد از مسئله خانواده را مورد تاکید قرار می‌دهد اما کتاب آیین همسرداری یک مفهوم عام و جامع است که سعی می‌کند به تمام ابعاد خانواده توجه کند.

نماینده مردم پلدختر و لاوی در مجلس شورای اسلامی با تاکید برسیاست‌های کلی نظام کنترل و افزایش جمعیت  افزود: موضوع مباحث کنترل جمعیت در حال حاضر براساس ارائه نظرهای شخصی بوده و نباید از افزایش جمعیت کشور فرار کرد.

وی حذف درس تنظیم خانواده در دانشگاه‌ها را یک تصمیم موقت دانست و افزود: این تصمیم نیاز به مطالعه و بررسی بیشتر دارد تا بتواند در راستای تحول بنیادین علمی کشور قرار گیرد.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد: گنجاندن درس آیین همسرداری و حذف درس تنظیم خانواده در سطحی بالاتر از سیاست‌های افزایش جمعیت دولت است؛ این مسئله به معنی حذف کامل مسائل تنظیم خانواده نیست.

کائیدی گفت:  حفظ مباحث مهم و کاربردی در زمینه تنظیم خانواده و هماهنگ کردن آن با آموزه‌های دینی است که همواره مورد توجه قرار دارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به محتوای کتب درسی تاکید کرد: باید به ارتقای محتوای این کتاب‌ها، توجه‌ی ویژه داشت تا به نقطه مطلوب در این مساله برسیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet