هدر اصلی
1391/04/14 10:32:11
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان؛

طرح یک فوریتی تسریع در اجرای طرح های هادی روستایی تصویب شد

نمایندگان ملت در بهارستان با موافقت با یک فوریت طرح تسریع در اجرای طرح های هادی روستایی، مصوب کردند که روستاییان برای ساخت مجدد منازل مسکونی خود از اعتبارات دولتی استفاده کنند.
طرح یک فوریتی تسریع در اجرای طرح های هادی روستایی تصویب شد نمایندگان ملت در بهارستان با موافقت با یک فوریت طرح تسریع در اجرای طرح های هادی روستایی، مصوب کردند که روستاییان برای ساخت مجدد منازل مسکونی خود از اعتبارات دولتی استفاده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/6171.jpg طرح,یک,فوریتی,تسریع,در,اجرای,طرح,های,هادی,روستایی,تصویب,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت در نشست علنی امروز (چهارشنبه 14 تیر) مجلس شورای اسلامی،طرح یک فوریتی تسریع در اجرای طرح های هادی روستایی از سوی یونس اسدی نماینده مردم مشکین شهر مطرح شد و با 141 رأی موافق، 28 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع به تصویب نمایندگان رسید.

یونس اسدی در توضیح طرح ارائه شده گفت: این طرح به روستاییان اجازه می دهد که آنها بتوانند از اعتبارات دولت برای ساخت مجدد منازل مسکونی خود استفاده کنند و در واقع این طرح کمکی به قشر تولید کننده جامعه است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس بیان کرد: نوع ارائه خدمات شهری با روستایی بسیار متفاوت است، افزود: به دلیل جاری شدن سیل های شدید و تخریب های فراوان منازل روستاییان، کمک به روستاییان ضرورت دارد.

اسدی یادآور شد: به این دلی روستاییان بتوانند، در بودجه جاری از منابع دولتی برای احداث مجدد خانه هایشان استفاده کنند، به فوریت طرح مذکور رأی مثبت دهند.

عبدالکریم حسین زاده عضو کمیسیون عمران با فوریت طرح تسریع در اجرای طرح های هادی روستایی مخالفت کرد و با بیان اینکه این طرح پشتوانه کارشناسی ندارد، ادامه داد: در این طرح امتیازاتی به دهیاری ها و فرمانداری ها داده شده است که موجب تداخل وظایف آنها با بنیاد مسکن می شود.

همچنین ایرج ندیمی با موافقت با طرح تسریع در اجرای طرح های هادی روستایی، اظهار داشت: به دلیل تصویب یک فوریت تحدید طرح های عمرانی در جلسه روز گذشته مجلس موافقت با طرح مذکور ضرورت دارد. بنیاد مسکن نمی تواند به دلیل نازل بودن بودجه هایش طرح های هادی را اجرا کند و واگذار کردن امتیازات این نهاد به دهیاری ها ضرورت دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet