پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/08/29 10:44:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

"علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگن به مسئولان اجرایی کشور در جلسه علنی روز چهارشنبه را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، جزییات دستورکارهای قرائت شده به این شرح است:

- تذکرات علیخانی نماینده قزوین، آبیک و البرز به رئیس جمهور در خصوص دستور تامین امکانات، تجهیزات و بودجه مورد نیاز دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین؛ به وزیر بازرگانی در خصوص تسریع در بهبود وضعیت نان و رفع نارضایتی شدید مردم شهرستان قزوین؛ به وزیر نفت در خصوص تامین اعتبار برای تسریع در گازرسانی به روستای طونیان بخش طارم سفلی استان قزوین و تخصیص اعتبار برای تسریع در شروع عملیات گازرسانی به روستاهای زاکان، خرمن سوخته، چاریس و مشکین آباد بخش مرکزی قزوین و به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به وضعیت خاموشی و قطع برق منازل روستای اکبرآباد شهر اقبالیه استان قزوین.

- تذکرات سنایی نماینده نهاوند به وزیر نیرو در خصوص تامین بودجه لازم برای تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر نهاوند و به وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص تسریع در تکمیل ساختمان دانشگده تربیت بدنی نهاوند.

- تذکر ترابی نماینده شهرکرد به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ضرورت پرداخت وام مقاوم سازی مسکن روستایی.

- تذکر نقوی حسینی نماینده ورامین به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پاسخگویی به علت اعلام عدم نیاز آموزش و پرورش به دانشجوی تربیت معلم.

- تذکرات طاهرخانی نماینده تاکستان به وزیرآموزش و پرورش در خصوص جلوگیری از دریافت مبالغی غیر قانونی از اولیاء تحت عنوان کمک به برنامه های آموزش مدارس؛ به وزیرمسکن و شهرسازی در خصوص تسریع در شروع عملیات اجرایی احداث ساختمان بیمارستان تاکستان و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در شروع عملیات اجرایی سد نهب شهرستان تاکستان.

- تذکرات حسینی صدر نماینده خوی به وزیر صنایع و معادن در خصوص تسریع در ایجاد اداره صنایع شهرستان چایپاره؛ به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در ایجاد اداره راه و ترابری قره ضیاءالدین و به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در ایجاد بنیاد شهید شهرستان چایپاره.

- تذکرات یوسف نژاد نماینده ساری به رئیس جمهور در خصوص دستور اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص برداشت از ذخیره ارزی برای متروی تهران؛ به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بررسی وضعیت فرهنگی و توجه به انجمن های فرهنگی، ادبی و هنری شهرستان ساری و به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص جلوگیری از سوء مدیریت در دانشکده پزشکی ساری.

- تذکرات ذاکر نماینده ارومیه به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص بررسی علل افزایش نارضایتی کادر علمی، اطباء، کارمندان و پرستاران از ریاست دانشکاه علوم پزشکی و بهداشت و درمان استان آذربایجان غربی و به وزرای جهاد کشاورزی و کار و اموراجتماعی در خصوص بررسی موضوع اخراج 400 نفر کارگران کارخانه قند ارومیه به لحاظ سوء مدیریت در خرید چغندر.

- تذکرات محمدی نماینده مریوان به وزیر بازرگانی در خصوص ضرورت جبران کمبود آرد و نان و کیفیت نان در استان کردستان و به وزیر راه و ترابری در خصوص لزوم برقراری پرواز تهران - سنندج طبق وعده درسفر استانی استان کردستان.

- تذکرات یحیی زاده فیروزآباد نماینده تفت و میبد به وزیر امور خارجه در خصوص ضرورت برخورد موثر با ادامه بی‌احترامی به زائران و حجاج ایرانی توسط دولت‌های عراق و عربستان و به رئیس جمهور در خصوص دستور بررسی علل نتایج بسیار ضعیف ورزش کاراته و تیم فوتبال جوانان.

- تذکر اسماعیلی نماینده هشترود به رئیس جمهور و وزرای جهاد کشاورزی و امور اقتصادی و دارایی در خصوص دستور جلوگیری از اعمال سلیقه های شخصی و غیر قانونی و عدم رعایت مصوبه اخیر مجلس در زمینه خشکسالی.

- تذکر حسینی نماینده نیشابور به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رفع مشکلات و نواقص صنعت مرغداری کشور.

- تذکر نصیرپور نماینده سراب به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص بی‌اعتنایی معاون امور مجلس به مطالب مطروحه نمایندگان استان و لزوم تخصیص پزشک جراح مورد نیاز برای شهرستان سراب.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet