شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/14 12:02:57
سرویس صحن
کولیوند در نطق میان دستور:

قوای سه گانه ضامن مشروعیت و مقبولیت نظام هستند

نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس قوای سه گانه در نظام جمهوری اسلامی ایران را تبلور عدالت٬ اسلامیت و جمهوریت نظام دانست و تاکید کرد: قوای سه گانه ضامن مشروعیت و مقبولیت نظام هستند.
قوای سه گانه ضامن مشروعیت و مقبولیت نظام هستند نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس قوای سه گانه در نظام جمهوری اسلامی ایران را تبلور عدالت٬ اسلامیت و جمهوریت نظام دانست و تاکید کرد: قوای سه گانه ضامن مشروعیت و مقبولیت نظام هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/20414.jpg قوای,سه,گانه,ضامن,مشروعیت,و,مقبولیت,نظام,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت٬ در جلسه علنی امروز چهارشنبه 14 تیر مجلس شورای اسلامی محمدجواد کولیوند در نطق میان دستور خود گفت: در مسیر حق گرایانه نظام مقدم جمهوری اسلامی و ملت سلحشور٬ ایران مقتدرانه پرچمداری نهضت دنیاداری مبتنی بر خداجویی را در سراسر جهان به عهده گرفت و با الگوپذیری از فرمایش امیرالمومنین که معیار سیاست را عدالت می دانست٬ اصل مترقی مدیریت جهان بر پایه عدالت را عرضه کرد.

نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی نظریه پردازی جهان مادی گرا افزود: این نظریات در قالب تفکر و نظام آمریکایی – صهیونیستی در برابر فطرت الهی و نیک سرشتی انسانی صف آرایی کرده است.

وی اضافه کرد: نظم نوین جهانی که پارادایم مدیریتی آمریکا و نقشه راه برای استیلای همه جانبه بر جهان به صورت برنامه ای راهبردی و پیچیده درآمده٬ اگر با مدیریتی خلاقانه و خردمندانه ما مواجه نشود٬ دستاوردهایی را که ملت ایران در طی 33 سال برای جهان تشنه عدالت به ارمغان آورده دستخوش تهدید و مخاطره قرار می گیرد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس  تصریح کرد: امروزه آتش آفرینی های آمریکا در جهان و به ویژه در خاورمیانه و کشورهای آزادی خواه مانند فلسطین٬ بحرین و سوریه به عنوان یک دیپلماسی شناخته شده در سیاست آمریکا لحاظ می شود و متاسفانه تعدادی از کشورها نیز آن را پذیرفته اند زیرا ضعف و نداشتن پایه های مستحکم حکومتی و پشتوانه های مردمی قادر به مدیریت و تدبیر امور خود نیستند.

وی تاکید کرد: آمریکا و دیگر کشورها و تفکرات استعمارگر بقای خود را در گرو نابسامانی و عدم وحدت و یکدلی انسان ها و تفکرات آزادی خواه می دانند اما خدا را شاکریم که ملت شریف ایران به برکت رهبری عالمانه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری راه سلامت را طی می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: اکنون شاخص و قبله نمای سیاسی ما در تمامی راهبردها و موضعگیری ها٬ راهنمایی های خالصانه و خداپسندانه رهبر انقلاب است و این اصل باید در سطح جامعه تبیین و ترسیم شود زیرا می تواند ما را از آسیب های متعدد حفظ کند و در مسیر تعالی پیش برد.

کولیوند افزود: قوای سه گانه در نظام جمهوری اسلامی ایران تبلور عدالت٬ اسلامیت و جمهوریت نظام و عامل و ضامن مشروعیت و مقبولیت است و به همین منظور ضرورت همفکری عالمانه در بستر تعاملات منطقی و در فضای مشورت پذیری٬ استعانت جویی و اجتناب از تکبر و منیت های چالش برانگیز احساس می شود.

نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اضافه کرد: تقنین موازین و تنقیح لوایح و ترسیم منشور و چشم انداز مورد نیاز توسعه پایدار ایران اسلامی وظیفه ای خطیر و تاریخی است که بار آن بر دوش مجلس نهم نشسته و مستلزم مجاهدت نمایندگان و فکر کامل و سازنده است.

وی تصریح کرد: عدالت اجتماعی از دغدغه ها و موضوعات همیشه تازه مجلس بوده و باید با جدیت محورهای دسترسی به آن را ترسیم کرد و به مرحله اجرا رساند و آنچه ما را در این وظیفه خطیر کمک می کند٬ زهد اسلامی و پرهیز از اشرافی گری و تلاش برای کسب محبوبیت در پیشگاه خداوند است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet