هدر موبایل
1391/04/14 12:04:28
سرویس صحن
پاپی زاده در نطق میان دستور:

وزیر جهاد کشاورزی با آمارهای غیرواقعی عملکرد خود را توجیح می‌کند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی با آمارهای غیرواقعی عملکرد ضعیف خود را می پوشاند گفت: خروج ارز از کشور در قیاس با سال های گذشته بیشتر شده که این حاکی از تضعیف تولید ملی و افزایش واردات است.
وزیر جهاد کشاورزی با آمارهای غیرواقعی عملکرد خود را توجیح می‌کند سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی با آمارهای غیرواقعی عملکرد ضعیف خود را می پوشاند گفت: خروج ارز از کشور در قیاس با سال های گذشته بیشتر شده که این حاکی از تضعیف تولید ملی و افزایش واردات است. https://cdn.icana.ir/d/019/11556.jpg وزیر,جهاد,کشاورزی,با,آمارهای,غیرواقعی,عملکرد,خود,را,توجیح,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عباس پاپی زاده بالنگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 14 تیر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تشکر از مردم شهیدپرور و قهرمان دزفول به دلیل اعتماد به وی برای نمایندگی آنها در مجلس شورای اسلامی گفت: استان خوزستان زرخیز با مشکلات فراوانی از جمله بیکاری، گردوغبار و به تبع آن مهاجرت رنج می برد که نیاز است رئیس جمهور و مسئولان ذی ربط به این مسئله رسیدگی کنند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی رکن اصلی قانونگذاری و نظارت در نظام به شمار می آید،  گفت: امام (ره) به دلیل اهمیت نظارت و قانونگذاری بود که بهارستان را در رأس امور دانست.

وی ادامه داد: در سالی که به نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است، کشاورزان و دامداران به دلیل بی تدبیری وزیر جهاد کشاورزی در رنج و شرایط بحرانی به سر می برند و مهاجرت به شهرها به یک امر عادی تبدیل شده است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی در مجلس نهم در توضیح سخنان خود گفت: وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس با فرافکنی موجب اعتراض کشاورزان، تولیدکنندگان و کارشناسان شد و ارائه آمارهای اشتباه و غیرواقعی برای مثبت جلوه دادن عملکرد خود نارضایتی مجلس و کشاورزان را به دنبال داشت.

پاپی زاده با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی در تاریخ 17 خرداد امسال در صحن علنی مجلس ادعا کرد که واردات به میزان 30 درصد کمتر شده است، افزود: در همین حین وزارت جهاد کشاورزی آمار واردات را در سال 86 میزان 12.3 میلیون تن، در سال 88 میزان 14.9 میلیون تن و در سال 90  به میزان 13 میلیون تن اعلام کرد که این آمار نشان می دهد واردات در سال 86 به ارزش 5.8 میلیارد و در سال 89 به رقم 9.2 میلیارد دلار بوده  که این حاکی از رشد واردات در سال 89 و 90 است.

وی با بیان اینکه در سال 86 میزان کل تولیدات محصولات کشاورزی 102 میلیون تن بوده است ادامه داد: در همین حال وزیر کشاورزی اعلام کرد که ضریب امنیت غذایی 95 درصدی در آینده ای نزدیک خواهیم داشت، اما پس از آن ضریب امنیت غذایی را در قامت وزیر با افتخار 92 درصد اعلام می کند که این حاکی از کاهش ضریب امنیت غذایی در کشور است.

پاپی زاده تعارض در گفتار وزیر با نهادهای زیردستی را غیرقابل قبول خواند و ادامه داد: تراز تجاری ایران نیز در سال 86 برابر منفی 2.5 میلیارد دلار بوده در حالی که سال 89 به منفی 4.1 میلیارد دلار رسید و به عبارتی دیگر خروج ارز از کشور در سال 89 نسبت به سال 86 افزایش 62 داشته است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی خروج ارز از کشور را موجب تضعیف تولید ملی خواند و تاکید کرد: این امر موجب زیان کشاورزان، گوشه نشینی کارشناسان و نشان دهنده ضعف مدیریت کلان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet