انتخابات ریاست جمهوری
1391/04/14 11:53:10
سرویس سیاسی
شیخ الاسلام:

5+1 خود را ملزم به رعایت توافقات دوجانبه بداند

مشاور و مدیرکل امور بین‌الملل رئیس مجلس، از سرگیری مذاکرات اصلی هسته‌ای را امری مثبت خواند و گفت:۱ +۵ خود را ملزم به رعایت توافقات دوجانبه بداند.
5+1 خود را ملزم به رعایت توافقات دوجانبه بداند مشاور و مدیرکل امور بین‌الملل رئیس مجلس، از سرگیری مذاکرات اصلی هسته‌ای را امری مثبت خواند و گفت:1 +5 خود را ملزم به رعایت توافقات دوجانبه بداند. https://cdn.icana.ir/d/019/2301.jpg 5+1,خود,را,ملزم,به,رعایت,توافقات,دوجانبه,بداند Icana

حسین شیخ الاسلام در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره توافق ایران و 1+5 در استانبول برای ادامه مذاکرات هسته‌ای، گفت:گرچه طرح مباحث و ابهام‌های فنی از سوی کشورهای غربی درباره برنامه‌های صلح‌آمیز ایران بهانه‌ای سیاسی بیش نیست اما ادامه نشست‌های مشترک برای شفاف‌سازی مسائل اقدام مثبتی است.

مشاور و مدیرکل بین‌المللی رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران در سال‌های گذشته به همه مباحث ادعایی غرب پاسخ گفت و آژانس بین‌المللی انر‍ژی اتمی نیز کتباً نوشت که دیگر شبهه‌ای در فعالیت‌های صلح آمیز هسته ای ایران وجود ندارد و همه ابهام‌ها در این باره رفع شد.

وی ادامه داد: تدوام مذاکرات هسته‌ای را امر منفی نمی‌دانم و معتقدم جمهوری اسلامی همواره آمادگی دارد که در چارچوب معاهده منع گسترش سلاح‌های اتمی به سئوالات 1+5 جواب دهد اما این گروه نیز باید خود را ملتزم به رعایت توافقات دوجانبه بداند و در جهت اجرایی شدن آنها گام عملی بردارد.

مشاور و مدیرکل امور بین‌الملل رئیس مجلس تصریح کرد: اکنون که مذاکرات کارشناسی استانبول با توافق طرفین برای از سرگیری مذاکرات کامل پایان یافت، انتظار می‌رود غرب به چارچوب فنی و کارشناسی مشخص شده در مذاکرات اصلی پایبند بماند چون تحت این شرایط گفت و گوهای مشترک می‌تواند روندی سازنده را طی کند.

واشنگتن پست در مطلبی به نشست کارشناسی هسته ای ایران با 1+5 در استانبول اشاره کرد و نوشت: قدرت‌های غربی و ایران در نشست استانبول توافق کردند تا گفتگوهای هسته ای را ادامه دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet