هدر موبایل
1391/04/14 12:02:16
سرویس صحن
آقایی مغانجوقی در نطق میان دستور:

تعطیلی بازارچه‌های مرزی تزریق ناامیدی به مردم است

نماینده سلماس در مجلس با اشاره به تعطیلی بازارچه های مرزی از سوی دولت، گفت: تعطیلی بازارچه های مرزی از جمله بازارچه منطقه سلماس تزریق ناامیدی به مردم است.
تعطیلی بازارچه‌های مرزی تزریق ناامیدی به مردم است نماینده سلماس در مجلس با اشاره به تعطیلی بازارچه های مرزی از سوی دولت، گفت: تعطیلی بازارچه های مرزی از جمله بازارچه منطقه سلماس تزریق ناامیدی به مردم است. https://cdn.icana.ir/d/019/15356.jpg تعطیلی,بازارچه‌های,مرزی,تزریق,ناامیدی,به,مردم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (چهارشنبه 14 تیر) مجلس شورای اسلامی،علی اکبر آقایی مغانجوقی نماینده مردم سلما س در نطق میان دستور خود با اشاره به سالگرد حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس، گفت: ضمن عرض تسلیت به بازماندگان اعلام کنم که ملت های مسلمان جهان با بیداری اسلامی شان زیر سلطه استکبار و عوامل دست نشانده آنها نرفته و حاکمیت استکبار رو به زوال است.

نماینده مردم سلماس در مجلس نهم با اشاره به فرمایشات آیت الله جوادی آملی  و اظهار نگرانی از ضعف مدیریت حاکم در کشور و فقر و بیکاری خطاب به رئیس جمهور گفت: تمام موافقتنامه های مبادله شده با دولت ترکیه حتی تصویب بازارچه های مرزی سلماس در هیأت وزیران، افتتاح هم زمان بازارچه های مرزی استان آذربایجان غربی از جمله مواردی است که باید مورد تأمل قرار گیرد.

وی افزود: بایستی اذعان کرد افتتاح بازارچه مرزی کاپی کوی که خواست ترکیه بود بدون بازگشایی بازارچه های سلماس و غیره مصداق گل به خود زدن است.

آقایی مغانجوقی ضمن ابراز تأسف از اقدام رئیس وقت ستاد مبارزه با قاچاق گفت: 31 بازارچه مصوب دولت را به ناحق و ناآگاهانه با اخذ مصوبه از دولت غیر فعال اعلام می شود که سلماس را نیز در این ردیف قرار داده است.

وی همچنین با اشاره به تعطیلی 31 بازارچه مرزی در استان های مختلف توسط دولت اعلام کرد: بازارچه های مرزی در آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، گناوه، خراسان رضوی، کردستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گلستان، هرمزگان از جمله استان هایی هستند که تعدادی از بازارچه های آنها تعطیل شده است.

نماینده مردم سلماس عنوان کرد: تعطیلی بازارچه های قانونی کمک به توسعه قاچاق کالا است و عدم کسب درآمد در مناطق مرزی که امیدی به غیر از بازارچه های مرزی نکردند پیامدهای منفی را به دنبال دارد.

وی با بیان این مطلب که آیا بازارچه مرزی سلماس شروع به کار کرده که حال تعطیلی آن را اعلام می کنند، افزود: استان آذربایجان غربی دارای مسائل پیچیده سیاسی، گروهکی و معضلات اشتغال و بیکاری است آیا می شود تابلوهای راهنمایی و رانندگی با نام کوه ذرخش که افتخار مرزداری را دارد به دلیل ضد امنیتی تلقی شدن از بین بروند؟!

نماینده مردم سلماس ضمن انتقاد از اقدامات صورت گرفته در زمینه بازارچه های مرزی گفت: در تاریخ 4/7/89  منطقه ویژه شهرستان سلماس به همراه 23 منطقه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید اما دولت در این خصوص چه اقدامی انجام داده است؟!

وی با بیان اینکه این پرسش که چرا منطقه آزاد ماکو فعال نیست گفت: دولت برای حل مشکل سلماس و بیکاری مردم مرزنشین آذربایجان چه اقدامی انجام داده است.

مغانجوقی گفت: امید است مردم سلماس در تجارت مرزی علی رغم اعلام آمادگی طرف ترک به دلیل سوء مدیریت به ناامیدی تبدیل نشده است.

وی با بیان اینکه چرا علی رغم سرمایه گذاری در منطقه ویژه سلماس صورت نمی گیرد، افزود: فلسفه قانون گذاری بدون مخالفت اجرایی از سوی دولت چیست آیا مجلس نمی خواهد به سوگند خود عمل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet