هدر موبایل
1391/04/14 12:08:51
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان با طرح پیشنهادی موسی الرضا ثروتی؛

مدت زمان مصرف اعتبارات عمرانی دو ماه افزایش پیدا کرد

نمایندگان مجلس با ۱۲۲ رای موافق به طرح پیشنهادی موسی الرضا ثروتی مبنی بر این که مصرف اعتبارات عمرانی از تیرماه به شهریور ماه افزایش پیدا کند موافقت کردند.
مدت زمان مصرف اعتبارات عمرانی دو ماه افزایش پیدا کرد نمایندگان مجلس با 122 رای موافق به طرح پیشنهادی موسی الرضا ثروتی مبنی بر این که مصرف اعتبارات عمرانی از تیرماه به شهریور ماه افزایش پیدا کند موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/13400.jpg مدت,زمان,مصرف,اعتبارات,عمرانی,دو,ماه,افزایش,پیدا,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت٬ نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز چهارشنبه 14 تیرماه مجلس شورای اسلامی با 122 رای موافق٬ 34 رای مخالف و 13 رای موافق با پیشنهاد جایگزینی موسی الرض ثروتی مبنی بر این که "موضوع مواد 63 و 64 قانون محاسبات عمومی کشور برای مصرف اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای قانون بودجه سال 1390 کل کشور پایان شهریور سال 1391 است" موافقت کردند.

موسی الرضا ثروتی در توضیح پیشنهاد جایگزینی خود به مصوبه قبلی گفت: مصوبه قبلی احتیاج به اصلاح دارد و تاریخ مصرف اعتبارات عمرانی باید از تیرماه به شهریور ماه افزایش یابد.

ایرج ندیمی به عنوان مخالف پیشنهاد جایگزینی با بیان این که مشکل نظام پروژه ای بدهی دولت به پیمانکار است گفت: این مساله با حل مشکل زمانی و دادن وقت بیشتر به دولت حل نمی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که ثروتی باید پیشنهاد خود را به صورت رفع ابهام مطرح می کرد٬ گفت: مشکل اصلی پروژه های عمرانی در تخصیص اعتبارات است نه نحوه پرداخت و مصرف آنها و اصلاح جزئی این طرح نمی تواند به حل مشکل واقعی بینجامد.

محمدقسیم عثمانی به عنوان موافق طرح پیشنهادی گفت: در حالی که دولت منابع مالی کافی دارد پروژه های عمرانی در سطح کشور معطل مانده است و دلیل آن تاخیر در تخصیص و پرداخت اعتبارات است.

این عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: قانون موجود تا آخر تیرماه است و اگر این مدت زمانی به شهریور ماه افزایش پیدا کند فرصت بیشتری برای پرداخت بودجه عمرانی به دست می آید.

وی ادامه داد: در این صورت هم فرصت انجام کار عمرانی بیشتر می شود و هم طلب پیمانکار از سوی دولت داده می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet