هدر موبایل
1391/04/14 15:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

امیدواریم خاطره بد وام تبصره ای دوباره تکرار نشود

امیدواریم خاطره بد وام تبصره ای دوباره تکرار نشود و تولیدکنندگان و صنعتگران واقعی بتوانند از تسهیلاتی که نرخ سود آن دو درصد کاهش می یابد،در جهت رونق بخش صنعت استفاده کنند.
امیدواریم خاطره بد وام تبصره ای دوباره تکرار نشود امیدواریم خاطره بد وام تبصره ای دوباره تکرار نشود و تولیدکنندگان و صنعتگران واقعی بتوانند از تسهیلاتی که نرخ سود آن دو درصد کاهش می یابد،در جهت رونق بخش صنعت استفاده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/18704.jpg امیدواریم,خاطره,بد,وام,تبصره,ای,دوباره,تکرار,نشود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به مجلس نیوز گفت:کاهش دو درصدی نرخ سود تسهیلات بخش صنعت حرکتی رو به جلو است اما سیستم بانکی باید به گونه ای عمل کند که این تسهیلات تبدیل به رانت برای عده خاصی نشود.

عزت الله یوسفیان ملا در ادامه افزود:چند سال پیش نیز به منظور حمایت از بخش صنعت وام تبصره ای در نظر گرفته شد اما متاسفانه تنها عده خاصی که رابطه هایی داشتند و رایزنی هایی انجام می دادند، وام تبصره ای با سود کم دریافت کردند و عده دیگری که واقعا تولیدکننده بودند، دستنشان به جایی نرسید و موفق به دریافت وام تبصره ای نشدند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت) ، یکی از مشکلات عمده بخش صنعت را بالا بودن نرخ سود تسهیلات دانست و اظهار داشت: امیدواریم خاطره بد وام تبصره ای دوباره تکرار نشود و تولیدکنندگان و صنعتگران واقعی بتوانند از تسهیلاتی که نرخ سود آن دو درصد کاهش می یابد، در جهت رونق بخش صنعت استفاده کنند.

وی با تاکید براین که باید تسهیلات کم بهره در اختیار رونق تولید ملی قرار بگیرد، تصریح کرد: دو درصد سودی که از این تسهیلات کسر می شود باید توسط دولت به نوعی جبران شده و در واقع از درآمد دولت کسر شود.

یوسفیان ملا در مورد وعده بانک مرکزی مبنی بر پرداخت تسهیلات جدید به صنعتگرانی که اقساط معوق خود را تسویه کنند، گفت:برخی از تولیدکنندگان به دلیل کمبود نقدینگی و سایر مشکلات توان پرداخت اقساط معوق خود را ندارند اما برخی دیگر به رغم داشتن پول از این کار امتناع می کنند و اغلب آنان نیز وام ها را گرفته اند ولی در بخش صنعت سرمایه گذاری نکرده اند.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم در پایان گفت: طبق بند 29 قانون بودجه اگر تولیدکنندگان بدهکار به سیستم بانکی بدهی خود را تسویه کنند، جریمه و سود جریمه تسهیلات آنها بخشیده می شود و می توانند وام جدید بگیرند که قطعا به نفع آنها است./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet