خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/04/16 11:48:00
سرویس اجتماعی
بائوج لاهوتی با انتقاد از روند اجرایی طرح سالم سازی سواحل؛

گیلان و مازندران، متولی سالم سازی دریا و سواحل

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه‌پایدار مجلس با بیان اینکه در طرح‌های سالم سازی دریا از شعار خارج شد، گفت: بحث سازمان عمران سواحل باید در مازندران و گیلان شکل گیرد تا ساحل به صورت خاص متولی داشته باشد و در صورت تخصیص اعتبارات فرهنگی، بتوان به چشم انداز خوبی دسترسی پیدا کنیم.
گیلان و مازندران، متولی سالم سازی دریا و سواحل نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه‌پایدار مجلس با بیان اینکه در طرح‌های سالم سازی دریا از شعار خارج شد، گفت: بحث سازمان عمران سواحل باید در مازندران و گیلان شکل گیرد تا ساحل به صورت خاص متولی داشته باشد و در صورت تخصیص اعتبارات فرهنگی، بتوان به چشم انداز خوبی دسترسی پیدا کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/22013.jpg گیلان,و,مازندران،,متولی,سالم,سازی,دریا,و,سواحل Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره ساماندهی سواحل شمال با توجه به آغاز فصل تابستان، تصریح کرد: ساخت‌وسازها در سواحل دریای شمال از وحشتناک‌ترین اتفاقاتی است که در طول تاریخ ایران در مازندران و گیلان رخ داده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درهیچ جای دنیا با سواحل دریا اینگونه رفتار نمی‌شود، ادامه داد: مازندران با وجود 338 کیلومتر نوار ساحلی متفاوت از سایر استان‌ها است اما متاسفانه عزمی برای جلوگیری ازساخت‌وساز در سواحل شمال وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در طرح ساماندهی سواحل تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم، افزود: در این خصوص اهتمام جدی صورت گرفته که نیازمند یک نگاه ملی است.

بائوج لاهوتی درباره اتخاذ تمهیدات مناسب در فصل تابستان برای تامین امنیت جانی کسانی که برای استفاده از دریا به سواحل شمال می‌آیند، اعلام کرد: از ابتدای امسال معاون استانداری مازندران ماموریت داشته تا سواحل مازندران را نسبت به سال‌های گذشته، با کیفیت بهتر و بیشتری ساماندهی کند تا مردم در زمان استفاده از دریا با خطرات کمتری مواجه باشند.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد: مردم مراقب باشند از فضاهایی که در آن تابلوهای خطرغرق شدن نصب شده استفاده نکنند و جان خود را به خطر نیاندازند.

بائوج لاهوتی گفت: باید در طرح‌های سالم سازی دریا از مقوله شعار خارج شده و در مقام عمل قرار گرفت.

وی تاکید کرد: باید بحث سازمان عمران سواحل در مازندران شکل گیرد تا ساحل به صورت خاص متولی داشته باشد و در صورتی که اعتبارات فرهنگی در اختیار دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد؛ می‌توانیم به چشم انداز خوبی برسیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه ملی بیان کرد: باید در سطوح کلان ملی در خصوص طرح ساماندهی سواحل اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

بر اساس آمارهای پزشکی قانونی کشور 43 درصد از آمار غرق شدگی مربوط به فصل تابستان است و این برای شهروندان یک هشدار تلقی می‌شود.

بر اساس این گزارش در سال گذشته  بیشترین رقم غرق شدگی در ماه‌های مرداد با 177 نفر (158 مرد و 19 زن)، تیر با  156 نفر (139 مرد و 17 زن) و شهریور با 134 نفر (112 مرد و 22 زن) گزارش شده‌ و استان‌های خوزستان با 204، مازندران با 157 و گیلان با 91 فوتی بیشترین میزان مرگ ناشی از غرق‌شدگی را به خود اختصاص دادند.

مرگ 109 نفر در دریاها و رودخانه های کشور در سال 91

 همچنین پزشکی قانونی در آخرین گزارش آماری خود اعلام کرد: در سه ماهه اول سال جاری در استان خوزستان 48 نفر (39 مرد و نه زن)، استان مازندارن 29 نفر (27 مرد و دو زن) و در استان گیلان 33 نفر ( 31 مرد و دو زن) بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست داده‌اند.

آمار 10 ساله؛ مرگ روزانه 4 ایرانی در دریاها و رودخانه ها

 این در حالی است که طی 10 سال گذشته، تلفات غرق شدگی، آماری بین یک‌هزار و هفت تا یک‌هزار و 515 نفر بوده که کم‌ترین موارد غرق شدگی در سال 1388 با یک‌هزار و هفت و بیشترین آن در سال 1382 با یک‌هزار و 515 مورد بوده است.

با توجه به شروع فصل تابستان و بالارفتن حجم سفر، سازمان پزشکی قانونی کشور ضمن هشدار به هموطنان توصیه کرده است که افراد تنها از مناطق مجاز و تحت مراقبت برای شنا کردن استفاده کنند و به رعایت نکات ایمنی توجه داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet