هدر موبایل
1391/04/17 08:40:00
سرویس اجتماعی
حسینی‌صدر:

رونق گردشگری دریایی با اعتبارات قطره چکانی میسر نیست

سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس تاکید بر اهمیت گردشگری دریایی در سواحل شمالی کشور، گفت: ساماندهی سواحل دریای خزر دغدغه‌ای جدی است.
رونق گردشگری دریایی با اعتبارات قطره چکانی میسر نیست سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس تاکید بر اهمیت گردشگری دریایی در سواحل شمالی کشور، گفت: ساماندهی سواحل دریای خزر دغدغه‌ای جدی است. https://cdn.icana.ir/d/019/22012.jpg رونق,گردشگری,دریایی,با,اعتبارات,قطره,چکانی,میسر,نیست Icana

موید حسینی‌صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره ساماندهی سواحل شمالی کشور، تصریح کرد: ساماندهی سواحل شمال و برداشتن موانع استفاده عمومی مردم ازسواحل شمال پس از انقلاب کمتراز یک درصد بوده است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فصل تابستان مردم سفرهای بیشتری به شمال خواهند داشت، ادامه داد: مردم نیازمند امکانات تفریحی برای پر کردن اوقات فراغت خود هستند و جامعه نیازمند شادی و نشاط است؛ طراوت و شادابی نه تنها به بالارفتن بازده کار در کشور کمک می‌کند بلکه  تولید ناخالص ملی را نیز افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه شادی حتی در کنترل تورم نیز موثر است و می‌تواند عامل مهمی در پیشگیری از وقوع جرم باشد، افزود: اما متاسفانه ساخت وسازهای کنار سواحل دریا مانع استفاده مردم از دریا می‌شود.

این نماینده مجلس نهم انجام کارهای فرهنگی در سواحل دریای خزر را نیازمند ارائه برنامه منسجم و اصولی دانست و بیان کرد: حضور میلیون‌ها مسافر و گردشگر در استان‌های شمالی کشور از جمله مازندران، بهترین فرصت برای انجام کارهای فرهنگی و دست‌یابی به اهداف مورد نظر در این بخش است.

موید حسینی صدر با تاکید بر اهمیت گردشگری دریایی در سواحل شمالی کشور، اظهار داشت: ساماندهی سواحل دریای خزر دغدغه‌ای جدی محسوب می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر پیگیری ویژه ساماندهی سواحل شمالی و طرح‌های سالم‌سازی دریا، گفت: ساماندهی سواحل شمالی کشور با اعتبارات قطره چکانی میسر نیست.

بر اساس آمارهای پزشکی قانونی کشور 43 درصد از آمار غرق شدگی مربوط به فصل تابستان است و این برای شهروندان یک هشدار تلقی می‌شود.

همچنین با توجه به شروع فصل تابستان و بالارفتن حجم سفر، سازمان پزشکی قانونی کشور ضمن هشدار به هموطنان توصیه کرده است که افراد تنها از مناطق مجاز و تحت مراقبت برای شنا کردن استفاده کنند و به رعایت نکات ایمنی توجه داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet