شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/16 12:01:00
سرویس سیاسی
شوشتری:

ادامه مذاکرات در چارچوب پیشنهادات ایران گامی به جلو است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه ادامه مذاکرات نباید با اتهام وقت کشی به ایران همراه شود، گفت: ادامه مذاکرات در چارچوب پیشنهادات ایران گامی به جلو است.
ادامه مذاکرات در چارچوب پیشنهادات ایران گامی به جلو است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه ادامه مذاکرات نباید با اتهام وقت کشی به ایران همراه شود، گفت: ادامه مذاکرات در چارچوب پیشنهادات ایران گامی به جلو است. https://cdn.icana.ir/d/019/5175.jpg ادامه,مذاکرات,در,چارچوب,پیشنهادات,ایران,گامی,به,جلو,است Icana

هادی شوشتری در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مذاکرات فنی و کار‌شناسی ایران و ۱+۵ در استانبول نتیجه بخش بود، گفت: ادامه مذاکرات در سطح عالی خروجی مناسب نشست کارشناسان است.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نشست کارشناسان در ادامه نشست مسکو بود، افزود: ظاهرا پس از پانزده ساعت مذاکره میان کار‌شناسان، دو طرف توافق کرده‌اند تا برنامه مسکو را اجرا کنند؛ این توافق در صورتی که به مرحله اجرایی شود امید بخش خواهد بود.

شوشتری، درباره اینکه ادامه مذاکرات تا چه میزان می‌تواند به حل برنامه هسته‌ای ایران منجر شود، گفت: البته نباید انتظار داشته باشیم که موضوعات هسته‌ای خیلی سریع به نتیجه برسد.

وی، با بیان‌اینکه در حوزه بین‌الملل و سیاست خارجی پرونده‌های این چنینی زمان براست، توضیح داد: برای اینکه مذاکراتی نتیجه بخش باشد دو طرف باید صبر و تحمل خود را بیشتر و تصمیمات منطقی اتخاذ کنند.

نماینده مردم قوچان در مجلس، با تاکید براینکه تعامل دوجانبه مذاکرات را به نفع هر دو طرف پیش می‌برد، تصریح کرد: گاهی پیشرفت‌ها خیلی کُند حاصل می‌شود اما این به معنای نتیجه بخش نبودن مذاکرات نیست.

شوشتری، با اعتقاد براینکه حساسیت موضوع  باعث آن شده که برنامه هسته‌ای ایران از ابعاد و اضلاع مختلفی مورد بررسی قرار گیرد، توضیح داد: ادامه مذاکرات نباید با اتهام وقت کشی به ایران همراه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با تاکید براینکه مذاکرات در چارچوب پیشنهادات ایران گامی به جلو است، تصریح کرد: ایران از منطق مذاکره دفاع می‌کند و معتقد  است این روند تا رسیدن  به یک نقطه بهینه باید ادامه پیدا کند.

واشنگتن پست در مطلبی به نشست کارشناسی هسته ای ایران با ۱+۵ در استانبول اشاره کرد و نوشت: قدرت‌های غربی و ایران در نشست استانبول توافق کردند تا گفتگوهای هسته ای را ادامه دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet