خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/14 16:10:56
سرویس سیاسی
میرکاظمی:

هر مذاکره‌ای در چارچوب اصول قابل پذیرش است

رئیس کمیسیون انرژی مجلس، با مثبت خواندن مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در سطح کارشناسان، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در کنار استقبال از مذاکرات همچنان بر موضع خود مبنی بر حفظ اصول و ارزش‌ها و اینکه نباید ممانعتی بر سر فعالیت‌های صلح‌آمیز ایران شکل گیرد تاکید دارد.
هر مذاکره‌ای در چارچوب اصول قابل پذیرش است رئیس کمیسیون انرژی مجلس، با مثبت خواندن مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در سطح کارشناسان، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در کنار استقبال از مذاکرات همچنان بر موضع خود مبنی بر حفظ اصول و ارزش‌ها و اینکه نباید ممانعتی بر سر فعالیت‌های صلح‌آمیز ایران شکل گیرد تاکید دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/3419.jpg هر,مذاکره‌ای,در,چارچوب,اصول,قابل,پذیرش,است Icana

مسعود میرکاظمی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری استقبال ایران از مذاکرات ایران و 1+5 در سطح کارشناسان در نشست مسکو، افزود: در جمهوری اسلامی ایران برنامه استراتژیکی وجود دارد که تمامی اقدامات بر اساس آن تنظیم می‌شود، در این مسیر هر موضوعی که بخواهد در حرکت ایران به سوی اهداف استراتژیک خود اختلال ایجاد کند به هیچ وجه مورد پذیرش نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایران بر اساس اهداف استراتژیک مذاکرات بر سر پرونده هسته‌ای را حق مسلم خود می‌داند، ادامه داد: تهران در راستای سیاست‌های خود همواره از مذاکره با 1+5، البته با حفظ اصول و ارزش‌ها استقبال کرده  و آن را گامی به جلو می‌داند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با مثبت خواندن تداوم روند مذاکرات، یادآور شد: اگرچه جمهوری اسلامی از نشست کارشناسان ایران و 1+5 در استانبول و سایر نشست ها استقبال می‌کند اما همچنان بر موضع خود مبنی بر حفظ و رعایت اصول و ارزش‌ها و اینکه نباید ممانعتی بر سر فعالیت‌های صلح آمیز ایران شکل گیرد تاکید دارد.

وی با بیان این که 1+5 باید حق حاکمیت ایران بر استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای را به رسمیت بشناسد، تاکید کرد: تیم کارشناسی 1+5 باید بدانند که ایران حق استفاده از انرژی هسته‌ای به عنوان فناوری و دانش نوین برای مصارف صلح‌آمیز را برای خود محفوظ می‌داند و هیچ‌کس نمی‌تواند این حق را سلب کند.

میرکاظمی برگزاری نشست‌های ایران و 1+5 را اقدامی موثر برای افزایش همکاری دو طرف خواند و تصریح کرد: اگر به هر دلیلی طرف غربی مترصد توقف فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران باشد، این خواسته راه به جایی نخواهد بود زیرا ایران بر دستیابی به حقوق خود مصّر است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تعلل غرب و کشاندن مذاکرات به دورهای بعدی برای القا اهداف خود به ایران را بی فایده خواند و تاکید کرد: اگر 1+5 بر این باور است که با طولانی کرده پروسه مذاکرات قادر است با افزایش فشار تحریم‌ها ایران را وادار به پذیرش خواسته‌های خود کند راه به جایی نخواهد برد، واقعیت آن است که ایران در طول 33 سال بعد از انقلاب همواره نشان داده که در مقابل تحریم‌ها کوتاه نمی‌آید و راه دور زدن آن‌ها را به خوبی می‌داند.

میرکاظمی با بیان اینکه تحریم‌ها هیچ‌گاه مانع رسیدن ملت ایران به آرمانهای خود نبوده است، تاکید کرد: با نگاهی به آمار سال گذشته متوجه خواهید شد که حجم تجارت کالای نفتی و غیر نفتی ایران بیش از 220 میلیارد دلار بوده که این رقم نشان از بی تاثیر بودن تحریم‌ها دارد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران راه مقابله با تحریم ها را به خوبی می داند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با برنامه‌ریزی، تیزهوشی و بصیرت می‌تواند بر تمام توطئه ها فائق آید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet