هدر اصلی
1391/04/14 17:08:40
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:سرویس‌های اطلاعاتی کشور اشراف کاملی بر اقدامات بیگانگان دارند

دولت آذربایجان تحت نفوذ صهیونیست ها قرار نگیرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: فعالیت صیهونیست‌ها در کشور آذربایجان افزایش یافته و سعی می کنند با استفاده آنها علیه کشور ما اقدامات جاسوسی خود را به ثمر برسانند.
دولت آذربایجان تحت نفوذ صهیونیست ها قرار نگیرد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: فعالیت صیهونیست‌ها در کشور آذربایجان افزایش یافته و سعی می کنند با استفاده آنها علیه کشور ما اقدامات جاسوسی خود را به ثمر برسانند. https://cdn.icana.ir/d/019/8386.jpg دولت,آذربایجان,تحت,نفوذ,صهیونیست,ها,قرار,نگیرد Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره دستگیری دو جاسوس تبعه آذربایجان در شمال غرب کشور، گفت: اخیرا رژیم صیهونیستی با کمک سازمان سیا اقدامات جاسوسی خود را علیه جمهوری اسلامی گسترش دادند و سعی می‌کند با برنامه‌ریزی‌های فراوان در لایحه‌های اجتماعی جامعه ایران نفوذ کنند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات و سایر سرویس‌های اطلاعاتی-امنیتی کشور اشراف کاملی بر اقدامات بیگانگان دارند، افزود: هرگونه اقدام خلاف امنیت ملی کشور با شناسایی به موقع نیروهای وزارت اطلاعات در نطفه خنثی می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه فعالیت صیهونیست‌ها در کشور آذربایجان افزایش یافته و سعی می کنند با استفاده از آنها علیه ایران اقدامات جاسوسی خود را به ثمر برسانند.

نقوی حسینی یادآور شد:‌ اسناد و مدارک کشف شده از جاسوسان کشور آذربایجان و تیم‌های جاسوسی نشان دهنده این است که صیهونیست‌ها طراح اصلی این گونه اقدامات هستند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم، خطاب به مقامات دولت باکو، تصریح کرد: انتظار این است که کشور آذربایجان در حوزه منافع کشورهای اسلامی و جهان اسلام اقدام کند و تحت تاثیر فشارهای آمریکا و رژیم صیهونیستی قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه خسارت اصلی این گونه اقدامات بر خود دولت باکو وارد می‌شود، تاکید کرد:‌ روابط ایران با کشورهای همسایه و منطقه مبتنی بر حسن همجواری است؛ خصوصا در مورد کشور آذربایجان که مردم مسلمانش رابطه عمیق فرهنگی با مردم ایران دارند اما متاسفانه این آذربایجانی‌ها هستند که تحت تاثیر سیاست‌های غرب اقدام می‌کنند.

وی افزود: مردم ایران بسیار هوشیارتر از آن هستند که در دام جاسوسان گرفتار شوند و خود آنها به دنبال کشف توطئه‌های بیگانگان هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برداشت دولت باکو این است که مردم تحت تاثیر مشکلات اقتصادی و گرانی‌ها از نظام روی‌گردان می‌شوند اما مردم ایران در سی سال گذشته همبستگی و یکپارچگی خود را با نظام جمهوری اسلامی حتی در دوران‌های سخت ثابت کرده‌اند.

دو تبعۀ بازداشت شده کشور آذربایجان در ایران، به اتهام جاسوسی و تلاش برای ایجاد تنش‌های قومی تحت بازجویی قرار دارند. مدارک و اسناد به دست آمده نشان می دهد که شهریار حاجی زاده و فرید حسین اف با هدایت سرویس اطلاعاتی آذربایجان MTN، وارد ایران شده بودند. آنها ماموریت داشتند تا تعدادی از معترضین داخلی را همسو با مقاصد خود و در راستای جدایی طلبی به کارگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet