خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/04/15 13:15:15
سرویس سیاسی
لاریجانی در هشتمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت

اتحاد همه فرق اسلامی در قیام حضرت صاحب‌الزمان (عج) نهفته است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه همه فرقه‌های اسلامی در قیام حضرت مهدی (عج) اتحاد دارند، گفت: موضوع ظهور امری واقعی و بی‌بدیل است، از این‌رو باید موضوع ظهور نقطه قوت و پیوند امت اسلامی قرار گیرد.
اتحاد همه فرق اسلامی در قیام حضرت صاحب‌الزمان (عج) نهفته است رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه همه فرقه‌های اسلامی در قیام حضرت مهدی (عج) اتحاد دارند، گفت: موضوع ظهور امری واقعی و بی‌بدیل است، از این‌رو باید موضوع ظهور نقطه قوت و پیوند امت اسلامی قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/19549.jpg اتحاد,همه,فرق,اسلامی,در,قیام,حضرت,صاحب‌الزمان,(عج),نهفته,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در هشتمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت که در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد، با تبریک به مناسب ولادت حضرت مهدی (عج) تصریح کرد: براساس آیات و روایات منزلت چنین روزی شبیه شب قدر است که دلیل آن نازل شدن قرآن در قلب رسول‌الله (ص) و میلاد انسان کاملی به نام مهدی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هدف نشست امروز بهره‌ بردن از تمام ظرفیت‌های هنر است، گفت: تمام افراد باید زمینه ظهور را در قلمرو هنر متجلی کنند.

وی با بیان اینکه در دوران‌های گذشته برداشت از هنر متفاوت بوده است، توضیح داد: در ادوار گذشته تاکنون هنر به گونه‌های تجلی از طبیعت، برانگیخته شدن احساسات مردم و سرگرمی تقسیم می‌شده است.

لاریجانی با بیان اینکه رویکرد دیگر و اصلی هنر سوق دادن انسان به تعالی است، یادآور شد: این رویکرد نه جنبه سرگرم‌کننده نه جنبه تقلید از طبیعت و نه برانگیختن احساسات مردم دارد. بلکه این رویکرد در سنت اسلامی هدف فیلسوفان ما بوده است.

وی با بیان اینکه شاعران ما در سنت اسلامی هدفدار شعر می‌سرودند، گفت: به عنوان مثال اشعار شاعرانی مانند حافظ و سعدی یک دنیا معرفت در خود نهفته دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنر وسیله تقرب به دین و سنت اسلامی است، تصریح کرد: هنر نباید بی‌هدف باشد بلکه باید در راه انکساب حقیقت از آن استفاده کرد که این موضوع در صورت تحقق، بیداری را به وجود می‌آورد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه در سنت اسلامی تمام محورهای حقیقت وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه انسان خلیفه‌الله است باید در تمام جنبه‌های حقیقت حرکت کند.

نماینده مردم قم در مجلس نهم با بیان اینکه تنزل دین در قالب‌های کوچک کار اشتباه و اشکال‌داری است، یادآور شد: قبل از انقلاب هم اعتقادات روشنفکری به این صورت بود که محورهای دین را در قالب‌های کوچک و نازل بیاورند، اما به طور حتم این موضوع اشتباه و باطل است.

وی با اعلام اینکه در سنت اسلامی همه محورهای علم، فلسفه، فقه، تاریخ و عالم عرفان وجود دارد، تصریح کرد: به طور حتم در تفکر اسلامی موضوع حقیقت‌گرایی امری مثبت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماموریت اصلی هنر، کشف حقیقت است، افزود: به طور حتم هر هنری نمی‌تواند حقیقت را باز کند، از این‌رو باید ظرفیت‌های لازم برای آشکار شدن آن ایجاد شود.

لاریجانی با تاکید بر اینکه گنجاندن تمام حقایق در لسان هنر امری اشتباه است، گفت: در این موضوع می‌توانیم گوشه‌ای از حقایق را در کالبد هنر بگنجانیم، اما هیچ وقت نمی‌شود امر نامحدود را محدود کرد.

وی با بیان اینکه باید برای بحث ظهور قالبی ایجاد شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه موضوع ظهور به عالم غیب برمی‌گردد، کشاندن این موضوع به عالم هنر کاری مشکل است.

رئیس مجلس نهم با تاکید بر اینکه موضوع سرپرستی حضرت مهدی (عج) مهمترین محور انتظار است، افزود: به طور حتم یکی از موضوعاتی که موجب بیداری می‌شود بحث سرپرستی امام زمان بر جهان است.

لاریجانی افزود: نکته دوم در مورد بحث انتظار این است که ولی خدا برای برپا داشتن احکام الهی و اسلامی قیام و با ستمکاران مبارزه می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه موضوع جهاد متن زندگی هر انسان است، یادآور شد: جهاد موضوعی است که باید در دل‌ها حضور داشته باشد وگرنه نفاق رخ می‌دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز منشأ اصلی ستم در جهان کشورهای استکباری مانند آمریکا و صهیونیست هستند، تصریح کرد: به طور حتم اگر اثر هنری‌ به وجود می‌آید باید برای نشان دادن ستمکاری این کشورها باشد.

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه در عالم اسلام وسایل سرگرمی زیادی به راه انداخته شده است، گفت: هنر ناب می‌تواند تمام این مشکلات را حل کند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه نقش آمریکا در تخریب کشورها و انقلاب‌های اسلامی بسیار برجسته است، افزود: به طور حتم می‌توانیم این موضوع را در اوضاع کشور مصر از زمان حضور دیکتاتور تا شورای نظامی و انتخاب رئیس جمهور مشاهده کرد. همچنین می‌توانیم در سرکوب مردم بحرین نقش تخریبی آمریکا را دید.

این عضو کمیسیون شوراهای مجلس نهم با اعلام اینکه هم‌اکنون کشورهای دیکتاتوری منطقه با حمایت مستقیم آمریکا سرپا هستند، گفت: اما از آن طرف می‌بینیم که کشورهای استکباری به سوریه فشار می‌آورند.

وی با مثبت خواندن اصلاحات در کشور سوریه افزود: هم‌اکنون سوریه نشانگر مقاومت است. از این‌رو باید از این کشور حمایت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از دیگر محورهای ستم در جهان کنونی می‌توان به جریان‌های تندروی وهابی اشاره کرد که این گروه‌ها به دنبال حاشیه‌سازی در امت اسلامی هستند.

لاریجانی با بیان اینکه زمینه ظهور باید در حوزه هنر متجلی شود گفت: هنرمندان باید نمادهای استکبار را بشناسند و در آثار خود آن را نشان دهند.

وی افزود: به طور حتم شناساندن مسئله سرپرستی ولی خدا حضرت مهدی (عج) و استکبارستیزی و جهاد به مردم می‌تواند زمینه ظهور را فراهم کند.

نماینده مردم قم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه موضوع ظهور با خانه‌نشینی تنها بالفعل نمی‌شود، گفت: برای حرکت تکاملی به سوی ظهور باید معرفت و عقول را بالفعل کرد، از این‌رو کسی که در اجتماع علم تولید کند منتظر واقعی است.

لاریجانی با اعلام اینکه هنر باید انسان را به سمت علم، معرفت و دین هدایت کند، تصریح کرد: ظهور قابلیت و زمینه می‌خواهد از این‌رو باید آن را بالفعل و آماده‌سازی کرد.

وی با بیان اینکه حرکت جامعه اسلامی باید حرکت رو به رشد باشد، یادآور شد: یکی از القاب حضرت مهدی (عج) گرایش به حق است، بنابراین باید موضوع حق را در جامعه متجلی کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ظهور حضرت مهدی (عج) موجب امنیت کامل، مودت و دوستی می‌شود، گفت: در لسان هنر باید با برنامه‌ریزی قسمت‌های مختلف جامعه را به هم پیوند دهیم.

وی ادامه داد: جامعه یک روح جمعی است، از این‌رو اگر همبستگی در آن محقق شود می‌توان زمینه را برای ظهور فراهم کرد.

لاریجانی با اعلام اینکه همه فرقه‌های اسلامی در قیام حضرت مهدی (عج) اتحاد دارند، تصریح کرد: موضوع ظهور امر واقعی و بی‌بدیل است، از این‌رو باید موضوع ظهور نقطه قوت و پیوند امت اسلامی قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet