عید سعید فطر
1391/04/15 14:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسماعیل جلیلی:

طرح انسداد تنگه هرمز برای دشمنان هزینه دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس،گفت: استراتژی جمهوری اسلامی ایران باید به گونه ای باشد که هزینه های دشمن را برای اعمال تحریم علیه کشورمان به شدت بالا ببرد.
طرح انسداد تنگه هرمز برای دشمنان هزینه دارد عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس،گفت: استراتژی جمهوری اسلامی ایران باید به گونه ای باشد که هزینه های دشمن را برای اعمال تحریم علیه کشورمان به شدت بالا ببرد. https://cdn.icana.ir/d/019/14734.jpg طرح,انسداد,تنگه,هرمز,برای,دشمنان,هزینه,دارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ اسماعیل جلیلی با اشاره به مطرح شدن طرح انسداد تنگه هرمز در مجلس شورای اسلامی،به مهر گفت:اساسا در سیاست بین الملل و امور سیاسی اقداماتی که صورت می گیرد به صورت استراتژی های نرم و سخت است.

وی افزود: هنگامی که دشمن یا رقبا تلاش می کنند از عملیات روانی برای تحت فشار قراردادن حریم استفاده کنند روش مقابله با آنها باید از طریق همین استراتژی های نرم باشد تا دشمن منفعل شود.
 عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه یکی از روش های نرم برای کشورمان انعکاس توانمندی جمهوری اسلامی ایران در ایجاد محدودیت برای دشمنان است، تصریح کرد: هم اکنون ما نیاز داریم این استراتژی را مطرح کنیم چرا که ابزار اعمال قدرت ما در بازی های سیاسی اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه همانند عربستان، قطر، امارات و کویت این استراتژی نرم است.
جلیلی با تاکید بر اینکه ما باید در خصوص تنگه هرمز فشار بیاوریم تا در پای میز مذاکره با غربی ها در توازن خواسته ها به موفقیت برسیم گفت: طرح انسداد تنگه هرمز در حقیقت حمایت از انسداد است و مجلس می خواهد عملی کردن انسداد تنگه هرمز را به صورت قانونی فراهم کند.
 وی ادامه داد: معتقدم مطرح شدن این طرح کار بسیار درستی است و ما باید به دشمنان این گونه پیام دهیم که استراتژی نظام جمهوری اسلامی مورد پشتیبانی حوزه های مردمی و قانونگذاری هم است.
 عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید به فضای جریانی برای منفعل کردن دشمنان در قبال تحریم ها علیه ایران کمک کنیم، گفت: استراتژی جمهوری اسلامی ایران باید به گونه ای باشد که هزینه های دشمن را برای اعمال تحریم علیه کشورمان به شدت بالا ببرد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet