هدر موبایل
1391/04/16 10:32:52
سرویس سیاسی
حسینی‌صدر:

دولت باکو در پازل آمریکا و رژیم صهیونیستی بازی می‌کند

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه کشور آذربایجان باید از وجود ایران مقتدر در کنار خود خوشحال باشد، گفت: متأسفانه دولت باکو در پازل آمریکا و رژیم صهیونیستی بازی می‌کند و از این اقدام‌ قطعا خود آسیب می‌بیند.
دولت باکو در پازل آمریکا و رژیم صهیونیستی بازی می‌کند عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه کشور آذربایجان باید از وجود ایران مقتدر در کنار خود خوشحال باشد، گفت: متأسفانه دولت باکو در پازل آمریکا و رژیم صهیونیستی بازی می‌کند و از این اقدام‌ قطعا خود آسیب می‌بیند. https://cdn.icana.ir/d/019/13812.jpg دولت,باکو,در,پازل,آمریکا,و,رژیم,صهیونیستی,بازی,می‌کند Icana

موید حسینی صدر در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، تجزیه طلبی را آفت یک کشور خواند و گفت: ایران اقوام مختلفی دارد بنابراین استکبار جهانی بویژه رژیم صهیونیستی می‌کوشد تا فضای تفرقه و چنددستگی را در بین ملت ما بوجود آورد اما مردم ایران در مقاطع مختلف پس از انقلاب اسلامی نشان دادند که هوشیارند و اقدام‌های دشمنان در این باره راه به جایی نبرده و نخواهد برد.

نماینده خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، توسعه متوازن کشور را از عوامل موثر مقابله با توطئه‌های تجزیه طلبانه دشمن خواند و افزود: جمهوری اسلامی همواره برای همه اقوام و قومیت‌های ایران ارزش قائل بوده، آنها را در تصمیم‌گیری‌های ملی دخالت داده و از این پس هم، همین رویه را دنبال می‌کند.

وی با تشریح کارها و خدمات وزارت اطلاعات برای برقراری امنیت و آرامش کشور، ادامه داد: این وزارتخانه یکی از دستگاه های موفق اطلاعاتی در دنیا است و از این بابت عملکرد آنها در دستگیری جاسوسان کشور آذربایجان جای تقدیر و تشکر دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره دستگیری دو تبعه جاسوسی کشور آذربایجان در ایران، تصریح کرد: دولت باکو نباید در زمین قدرت‌های جهانی و در نقش مزدور آمریکا و رژیم صهیونیستی بازی کند چراکه از این اقدام‌ها خود آسیب می‌بیند و متضرر می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر دولت باکو در عوض سرسپردگی به غرب روابط خود را با کشورهای مسلمان توسعه دهد، از این روابط و همکاری‌های منطقه ای- اسلامی ملت‌های مسلمان سود می‌برند، افزود: آذربایجان باید از وجود ایران مقتدر در کنار خود خوشحال باشد نه آنکه در دام آمریکا و رژیم صهیونیستی بیفتند و در جهت سیاست‌های خصمانه آنها علیه جمهوری اسلامی توطئه و جاسوسی کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با یادآوری فرهنگ مشترک میان دو ملت ایران و آذربایجان، تأکید کرد: مقام های دولت باکو نباید اشتباه کنند و در مقابل ملت خود قرار بگیرند، دو ملت ایران و آذربایجان ارتباطات ریشه داری با هم دارند بنابراین نفع دولت باکو در این است که این ارتباطات را توسعه دهد.

دو تبعۀ بازداشت شده کشور آذربایجان در ایران، به اتهام جاسوسی و تلاش برای ایجاد تنش‌های قومی تحت بازجویی قرار دارند. مدارک و اسناد به دست آمده نشان می دهد که شهریار حاجی زاده و فرید حسین اف با هدایت سرویس اطلاعاتی آذربایجان MTN، وارد ایران شده بودند. آنها ماموریت داشتند تا تعدادی از معترضان داخلی را همسو با مقاصد خود و در راستای جدایی طلبی به کارگیرند./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet