هدر موبایل
1391/04/18 15:15:16
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی با اشاره به اعتبارات درنظر گرفته شده در بودجه :

دولت ملزم به اجرای فاز دوم هدفمندی در سال جاری است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که فاز دوم هدفمندی باید در سال جاری اجرا شود، افزود: برای فاز دوم در بودجه سنواتی کشور، در سال جاری اعتبار در نظر گرفته شده و مجلس مصوب کرده که دولت ۶۶ هزار میلیارد از طرح هدفمندی باید به دست آورد و دولت موظف است تا فاز دوم را در سال ۹۱ اجرا کند.
دولت ملزم به اجرای فاز دوم هدفمندی در سال جاری است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که فاز دوم هدفمندی باید در سال جاری اجرا شود، افزود: برای فاز دوم در بودجه سنواتی کشور، در سال جاری اعتبار در نظر گرفته شده و مجلس مصوب کرده که دولت 66 هزار میلیارد از طرح هدفمندی باید به دست آورد و دولت موظف است تا فاز دوم را در سال 91 اجرا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/66.jpg دولت,ملزم,به,اجرای,فاز,دوم,هدفمندی,در,سال,جاری,است Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:دولت باید فازدوم هدفمندی را در سال جاری اجرا کند چرا که برای فاز دوم در بودجه سنواتی کشور،  اعتبار در نظر گرفته شده و مجلس مصوب کرده که دولت 66 هزار میلیارد از طرح هدفمندی باید به دست آورد و دولت موظف است تا فاز دوم را در سال 91 اجرا کند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که شیب اجرای فاز اول غیر قانونی بوده است، اظهارداشت: در سال اول بیش از 20 درصد افزایش پیدا کرد و اگر دولت می خواست قانونی عمل کند در سال دوم هم نباید قیمت ها به اندازه فاز اول می رسید و افزایش سال اول بیش از 40 درصد بود.

موسوی لارگانی خواستار قانون مداری بیشتر دولت در خصوص اجرای قانون هدفمندی شد و گفت: یکی از دلایلی که دولت امروز حاضر به اجرای فاز دوم نیست و شروع به اجرای آن طفره می رود این است که در زمان بررسی اعتبار برای فاز دوم در خواست 130 هزار میلیارد تومان اعتبار برای فاز دوم کرد و مجلس این درخواست را به دلیل تورم بالایی که ایجاد می شد رد کرد.

وی ادامه داد: در حقیقت دلیل درخواست این میزان از اعتبار این بود که دولت می خواست به جای اجرای پنج ساله قانون در سال جاری اجرای قانون هدفمندی را به اتمام برساند و در حقیقت قانون را به جای 5 سال در 2 سال اجرا کند که مجلس با این موضوع مخالفت کرد.

موسوی لارگانی در تشریح دلایل مخالفت مجلس با این موضوع تاکید کرد: اجرای دو ساله این قانون فشار اقتصادی زیادی را به مردم وارد می کرد و به این دلیل مجلس با این میزان از اعتبار و اجرای دو ساله قانون مخالفت کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی  مجلس خواستار توجه بیشتر دولت به وضعیت معیشتی مردم شد و افزود: تورم فعلی باید پیش از اجرای فاز دوم هدفمندی کنترل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet