هدر موبایل
1391/04/16 13:11:46
سرویس بین الملل
در آستانه برگزاری نخستین انتخابات پس از نیم قرن؛

شورای انتقالی لیبی: اسلام، منبع قانون‌گذاری در پارلمان جدید است

شورای انتقالی لیبی اعلام کرد قوانین اسلام، پایه و اساس قانون‌گذاری در پارلمان جدید این کشور خواهد بود و ضرورتی برای به رفراندوم گذاشتن این موضوع وجود ندارد.
شورای انتقالی لیبی: اسلام، منبع قانون‌گذاری در پارلمان جدید است شورای انتقالی لیبی اعلام کرد قوانین اسلام، پایه و اساس قانون‌گذاری در پارلمان جدید این کشور خواهد بود و ضرورتی برای به رفراندوم گذاشتن این موضوع وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/21751.jpg شورای,انتقالی,لیبی:,اسلام،,منبع,قانون‌گذاری,در,پارلمان,جدید,است Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از الجزیره، «صالح درهوب» سخنگوی شورای انتقالی لیبی در آستانه برگزاری نخستین انتخابات این کشور گفت: مردم لیبی اسلام را به عنوان یک دین و منبعی برای قانون‌گذاری پذیرفته‌اند. 

در نخستین انتخابات لیبی که پس از نزدیک به 40 سال فردا -شنبه- برگزار می‌شود، دو هزار و 500 نامزد برای راه‌یابی به مجلسی با 200 کرسی با یکدیگر رقابت می‌کنند.
 

در همین حال شب گذشته مهلت تبلیغات برای نامزدهای حاضر در این انتخابات به پایان رسید.
 

همزمان نگرانی‌های بسیاری نسبت به بروز خشونت در حوزه‌های رای‌گیری در بخش‌های مختلف لیبی وجود دارد.
 

مجلس جدید لیبی مسولیت تدوین قانون اساسی جدید، به دست گرفتن قدرت از شورای انتقالی لیبی و سیاست‌گذاری‌های جدید این کشور را برعهده دارد.
 

نمایندگان جدید پارلمان لیبی پس از تصویب قانون اساسی این کشور 30 روز زمان دارند تا قوانین جدید انتخاباتی را نیز تصویب کنند.
 

قذافی که در سال ۱۹۶۹ پس از یک کودتای نظامی در لیبی بر سر کار آمده و قدرت را ۴۲ سال بر عهده داشت از برگزاری تنها یک رفراندوم نیز خودداری و برگزاری انتخابات را ممنوع اعلام کرده بود.


تاکنون ۲.۷ میلیون نفر از مردم لیبی در حدود ۸۰ درصد از واجدین شرایط برای شرکت در این انتخابات نام‌نویسی کرده‌اند.
 

در رقابت‌های انتخابات پارلمانی لیبی دو هزار و ۵۰۰ نامزد برای کسب ۱۲۰ کرسی اختصاص یافته به نامزدهای مستقل با یکدیگر رقابت می‌کنند.


در همین حال ۱۰۰ حزب تازه تاسیس لیبی نیز برای کسب ۸۰ کرسی باقی‌مانده با یکدیگر رقابت می‌کنند.
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet