عید سعید فطر
1391/04/16 09:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
میر کاظمی هشدار داد:

با این روند به قبل از هدفمندی باز خواهیم گشت!

طرح هدفمندی اگر درست اجرا می شد،می توانست به اصلاح ساختار اقتصادی بینجامد؛در مرحله دوم اجرا باید به طرح تحول اقتصادی بازگردیم و اگر این اتفاق نیفتد یعنی در اجرا با این هدفمندی واقعی مشکل دارند.
با این روند به قبل از هدفمندی باز خواهیم گشت! طرح هدفمندی اگر درست اجرا می شد،می توانست به اصلاح ساختار اقتصادی بینجامد؛در مرحله دوم اجرا باید به طرح تحول اقتصادی بازگردیم و اگر این اتفاق نیفتد یعنی در اجرا با این هدفمندی واقعی مشکل دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/20420.jpg با,این,روند,به,قبل,از,هدفمندی,باز,خواهیم,گشت! Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سید مسعود میر کاظمی رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به  اعتدال گفت:قانون هدفمند کردن یارانه ها در مجلس تصویب شد در دولت هم مطرح بود و یکی از اجزای هفت گانه اش ، طرح تحول اقتصادی بود.
وزیراسبق بازرگانی در دولت احمدی نژاد گفت:بهره وری،اصلاح سیستم بانکی،ارزی و گمرک از اجزای این پکیج بود و طرح تحول اقتصادی یک پکیج به هم پیوسته است و اگر هر کدام از اینها را رها کنیم ، نمی توانیم طرح را به خوبی اجرایی کنیم ، زیرا تحول اقتصادی در کنار این مسائل اجرایی می شود .
وزیر اسبق نفت در دولت دوم محمود احمدی نژاد افزود:اگر تورم در کشور وجود دارد ، به کسری بودجه باز می گردد ؛ به همین دلیل باید برای جبران آن از نفت برداشت کنیم ، برداشت از پول نفت یعنی افزایش پایه پولی و نقدینگی و تورم .
وی در خاتمه گفت:اینکه گمرک را درست بکنیم و مالیات های مستقیم را بهتر جذب کنیم و از سوی دیگر مدیریت یارانه ای در قیمت حامل های انرژی ، محقق شود ، طرح تحول اقتصادی اتفاق می افتد.
میرکاظمی خاطرنشان کرد:اینکه هدفمندی یارانه ها را به تنهایی انجام دهیم ، حامل های انرژی را افزایش دهیم و پولش را به حساب مردم بریزیم و کمتر به زیر ساخت های دیگری چون نظام ارز توجه داشته باشیم با مشکل رو به رو می شویم و رسما به اول طرح یا حتی قبل از طرح هدفمندی باز خواهیم گشت .
وی ادامه داد:اگر بتوانیم طوری برنامه ریزی کنیم که مرحله دوم هدفمندی را با این موارد هفت گانه طرح تحول اقتصادی اجرایی کنیم، مشکلات رفع می شود ؛  لازم و ضروری است که طرح هدفمند کردن ادامه یابد و اگر فاز دوم هدفمندی را به تاخیر بیاندازیم ، با تغییرات نرخ ارز ، به صورت مکرر پسروی می کنیم.
نماینده اصولگرای مردم تهران گفت: طرح هدفمندی اگر درست اجرا می شد ، می توانست به اصلاح ساختار اقتصادی بیانجامد ؛ در مرحله دوم اجرا باید به طرح تحول اقتصادی بازگردیم و اگر این اتفاق نیفتد یعنی در اجرا با این هدفمندی واقعی مشکل دارند.
وی در خاتمه گفت: وقتی یک برنامه اقتصادی خوب اجرا نمی شود ، یعنی نا کار آمدی عوامل اجرایی عامل این مشکل است./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet