هدر اصلی
1391/04/17 10:15:00
سرویس اجتماعی
حبیب برومند داشقاپو:

اقدامات تشویقی در ترک اعتیاد، تاثیر یکسان ندارد

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان این که راه‌های تشویقی برای ترک اعتیاد بر تمامی معتادان تاثیر یکسان ندارد، گفت: اقدامات تشویقی بر آن دسته از معتادانی که اعتیاد خود را ترک کرده و زمینه برگشت دوباره ندارند، تاثیر دارد.
اقدامات تشویقی در ترک اعتیاد، تاثیر یکسان ندارد عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان این که راه‌های تشویقی برای ترک اعتیاد بر تمامی معتادان تاثیر یکسان ندارد، گفت: اقدامات تشویقی بر آن دسته از معتادانی که اعتیاد خود را ترک کرده و زمینه برگشت دوباره ندارند، تاثیر دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/20987.jpg اقدامات,تشویقی,در,ترک,اعتیاد،,تاثیر,یکسان,ندارد Icana

حبیب برومند داشقاپو در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: دولت تصمیم گرفت تا با مشوق هایی مانند مسکن مهر، افرادی که موفق به ترک اعتیاد شده اند را تشویق بع ترک اعتیاد کند؛ اما اگر کسی زمینه برگشت دوباره به اعتیاد را داشته باشد این مشوق ها کمتر در وی تاثیر دارد.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که درصد اندکی از معتادان پس از ترک اعتیاد دیگر به سمت آن نمی روند؛ افزود: از همین رو باید با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی کاری کنیم که فرزندانمان به سمت اعتیاد نروند زیرا برگشت فرد معتاد از اعتیاد مشکلات خاص خود را دارد.

وی با بیان اینکه باید به فرد معتاد به دید بیمار نگریست، تصریح کرد: حتی زمانی که افراد معتاد اعتیاد خود را ترک می کنند؛ جامعه با نگرش یک فرد سالم و عادی به آنها نگاه کند. گاهی اوقات مشاهده می شود که مردم آنها را به راحتی نمی پذیرد که این نگاه باید اصلاح شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در ادامه با مد نظر قرار دادن روابط افراد معتاد اعلام کرد: دسترسی آسان معتادان به یکدیگر اعتیاد این افراد را تشدید می کند؛ در صورتی که معتادان به راحتی به یکدیگر دسترسی نداشته باشند، امکان ترک اعتیاد برای آنان ساده تر است.

حبیب برومند داشقاپو گفت: چندی است که داروهایی مانند متادون برای افرادی که اقدام به ترک اعتیاد می کنند، تجویز می شود. این در حالی است که این قبیل داروها عوارض خاص خود را دارد و حتی ممکن است باز هم ایجاد اعتیاد کند.

این نماینده مجلس نهم با بیان این که حضور نیروهای اشغالگر در افغانستان موجب افزایش کشت خشخاش از لحاظ حجم، سطح و کیفیت شده است، افزود: افزایش 40 برابری اعتیاد در کشور افغانستان از پیامدهای حضورنیروهای اشغالگر دراین کشور است که این موضوع به کشورهای اطراف نیز سرایت کرده و کشور ما نیز از این موضوع بی نصیب نمانده است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از افزایش میزان اعتیاد در سطح جامعه گفت: فقر، بیکاری و نداشتن شغل و درآمد مناسب از عواملی است که افراد را به سمت اعتیاد می کشاند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet