شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/16 15:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

صادرات نفت ایران ناامن شود، تنگه هرمز ناامن خواهد شد

سیدحسین نقوی حسینی گفت: در صورتی که شرایط صادرات نفت برای جمهوری اسلامی ایران ناامن شود، قطعا وضع تنگه هرمز نیز برای سایر کشورها ناامن خواهد شد.
صادرات نفت ایران ناامن شود، تنگه هرمز ناامن خواهد شد سیدحسین نقوی حسینی گفت: در صورتی که شرایط صادرات نفت برای جمهوری اسلامی ایران ناامن شود، قطعا وضع تنگه هرمز نیز برای سایر کشورها ناامن خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/14736.jpg صادرات,نفت,ایران,ناامن,شود،,تنگه,هرمز,ناامن,خواهد,شد Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سید حسین نقوی حسینی با اشاره به تصمیم اعمال تحریم های یک جانبه اتحادیه اروپا علیه ملت ایران به باشگاه خبرنگاران گفت:در صورتی که شرایط صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران ناامن شود، قطعا شرایط سایر کشورها نیز ناامن خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مایل هستیم مسائل ایران و اتحادیه اروپا از طریق مذاکره حل شود نه اقداماتی که خارج از چارچوب گفتگوهاست، تصریح کرد: جمهوری اسلامی توانمندی کنترل کامل تنگه هرمز را داشته و اتحادیه اروپا نیز به این مهم واقف هستند چرا که هرگاه خواستیم مقررات کنترل را اعمال کرده و کشتی ها و نفتکش ها را بازدید کردیم.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: مایل نیستم در خصوص موضوع تحریم ها و مشکلات نفتی ایران از حربه تنگه هرمز استفاده کنیم اما اگر شرایط صادرات نفت ناامن شود، طبیعی است که تنگه هرمز برای سایر کشورها نیز ناامن خواهد شد.
گفتنی است؛پیش‌تر امیر احمدرضا پوردستان؛ فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز در این خصوص گفته بود، وضع تحریم های جدید از سوی کشورهای استکباری، تاثیری در حرکت ها نخواهد داشت ولی اگر شرایطی پیش آید که ملت ایران در معرض خطر قرار گیرد از همه اهرم ها که تنگه هرمز هم یکی از آنهاست برای دفاع از اقتدارمان استفاده خواهیم کرد./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet