شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/16 13:59:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ناصر سودانی:

روابط با عربستان را کاهش دهید

نماینده مردم اهواز در مجلس کفت:جمهوری اسلامی ایران باید در خصوص تعیین سطح روابط با عربستان به این مسئله توجه کند و جز در بحث اعزام زوار و حجاج روابط خود را با عربستان به کم ترین حد ممکن برساند.
روابط با عربستان را کاهش دهید نماینده مردم اهواز در مجلس کفت:جمهوری اسلامی ایران باید در خصوص تعیین سطح روابط با عربستان به این مسئله توجه کند و جز در بحث اعزام زوار و حجاج روابط خود را با عربستان به کم ترین حد ممکن برساند. https://cdn.icana.ir/d/019/10159.jpg روابط,با,عربستان,را,کاهش,دهید Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ناصر سودانی به مجلس نیوز گفت:عربستان مجری سیاست های آمریکا در منطقه است و در شرایط فعلی تحریم در اوپک بر خلاف منافع جمهوری اسلامی ایران گام بر می دارد و به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران باید در خصوص تعیین سطح روابط با عربستان به این مسئله توجه کند و جز در بحث اعزام زوار و حجاج روابط خود را با عربستان به کم ترین حد ممکن برساند.
وی  با اشاره به موضع گیری های عربستان در خصوص مسئله تحریم نفتی ایران افزود:عربستان دارای سابقه تاریخی در دشمنی با ملت ایران است و موضع گیری های این کشور در خصوص مسئله تحریم بار دیگر نشانی از این سابقه تاریخی دارد.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ایران جز در بحث اعزام حجاج روابط خود با عربستان را کاهش دهد، افزود:موضع گیری برخی از کشورها در خصوص مسئله تحریم نفتی ایران با واکنش های خصمانه عربستان نسبت به کشور ما رو به رو شده است و از این منظر به نظر می رسد زمان آن رسیده که جز در بحث اعزام حجاج روابط جمهوری اسلامی ایران با عربستان کاهش پیدا کند.
این نماینده مجلس ادامه داد: چندی پیش نماینده عربستان در اوپک مدعی شده بود که با کاهش خرید نفت از ایران هیچ مشکلی در منطقه به وجود نمی اید چرا که عربستان برای جبران و تامین کسری به وجود آمده کافی است شیر فلکه های خود را کمی باز تر کند.
عضو کمیسیون انرژی تاکید کرد:این ادعای عربستان البته پوچ و واهی است چرا که پالایشگاه های کشورهای اروپایی با درجه سنگینی نفت ایران هماهنگ است و عربستان با این دست از بیانات تنها ماهیت مزدور خود را در منطقه نشان می دهد.
سودانی در خاتمه تاکید کرد:مجلس در حرکتی انقلابی طرح کاهش روابط با انگلستان را تصویب کرد و عربستان باید به این نکته توجه داشته باشد که جمهوری اسلامی ایران در هر زمان که کشوری در مقابل منافع ملت ایران موضع گیری کند واهمه ای از حذف آن کشور از دایره روابط دوستانه اش ندارد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet