هدر اصلی
1391/04/16 15:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

دولت اراده جدی برای تدبیر گرانی ها ندارد

تدبیر نکردن مسائل توسط دولت موجب نگرانی مردم شده زیرا نمایندگان مجلس و مردم انتظار ندارند دولت با استفاده از روش های تعزیراتی بازار را تنظیم کند ،بلکه دولت می تواند با برخی ساز و کارها و با ورود به بازار و تنظیم عرضه و تقاضا گرانی ها را تدبیر کند.
دولت اراده جدی برای تدبیر گرانی ها ندارد تدبیر نکردن مسائل توسط دولت موجب نگرانی مردم شده زیرا نمایندگان مجلس و مردم انتظار ندارند دولت با استفاده از روش های تعزیراتی بازار را تنظیم کند ،بلکه دولت می تواند با برخی ساز و کارها و با ورود به بازار و تنظیم عرضه و تقاضا گرانی ها را تدبیر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/277.jpg دولت,اراده,جدی,برای,تدبیر,گرانی,ها,ندارد Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛جعفر قادری،عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت) به مجلس نیوز گفت:تدبیر نکردن مسائل توسط دولت موجب نگرانی مردم شده زیرا نمایندگان مجلس و مردم انتظار ندارند دولت با استفاده از روش های تعزیراتی بازار را تنظیم کند بلکه دولت می تواند با برخی ساز و کارها و با ورود به بازار و تنظیم عرضه و تقاضا گرانی ها را تدبیر کند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که در نظام توزیع مشکلاتی وجود دارد، اظهار داشت: در حال حاضر این مشکلات مساله ساز شده و در چنین شرایطی باید دولت به عنوان یکی از 7 محور طرح تحول اقتصادی، بحث اصلاح نظام توزیع را به مجلس ارائه دهد که تاکنون کاری در این زمینه انجام نشده است.
وی با اشاره به اینکه راه حل مسائلی مانند گرانی ها تعریف شده و مشخص است، افزود: اگر برای دولت ابهاماتی هم وجود داشته باشد به راحتی می تواند از ظرفیت نیروهای تخصصی بیرون از مجحموعه دولت استفاده کند اما متاسفانه عزم و اراده جدی برای ساماندهی امور و تدبیر کردن گرانی ها و آشفتگی بازار وجود ندارد و اگر عزم و اراده لازم به وجود آید بسیاری از مشکلات قابل حل خواهد بود.
نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه در مورد همه کالاها امکان نظارت وجود ندارد، گفت: به دلیل سیاست آزادسازی قیمت ها نمی توان از نظام تعزیراتی برای تنظیم بازار استفاده کرد ولی در جایی که تولیدکننده و توزیع کننده از امکانات و ارز دولتی استفاده می کنند باید کنترل و نظارتی وجود داشته باشد و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در قیمت گذاری ها دخالت کند.
قادری با بیان اینکه گزارش های وزرا و مسئولان اقتصادی به مجلس و مردم در مورد گرانی ها فقط جنبه اطلاع رسانی داشته و جنبه اجرایی ندارد، گفت: برای این که یک اقدام عملی برای کنترل گرانی ها انجام شود باید درسطح کارگروه ها کاری انجام شود.
این نماینده اصولگرای مجلس نهم در پایان گفت: در مورد گرانی ها یک سری جلسات مشورتی در مجلس شکل گرفته و امیدواریم جلسات مشترک مجلس و دولت هم شکل بگیرد و به جایی برسیم که یک جمع بندی از مسایل کشور داشته باشیم و بر اساس این جمع بندی در مورد کنترل گرانی ها تصمیم گیری کنیم. /

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet