هدر موبایل
1391/04/16 21:31:13
سرویس سیاسی
لاریجانی در همایش نقش فعالیت‌های فرهنگی و مهدوی در تولید ملی:

مسئله مهدویت نقطه درخشنده تفکرات اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله مهدی موعود (عج) یک موضوع درخشنده در تفکر اسلامی است، گفت: ادیان دیگر هم در مسیحیت، یهودیت و فرق اسلامی موضوع مهدویت را قبول دارند و تنها در مسائل جزئی اختلاف است.
مسئله مهدویت نقطه درخشنده تفکرات اسلامی است رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله مهدی موعود (عج) یک موضوع درخشنده در تفکر اسلامی است، گفت: ادیان دیگر هم در مسیحیت، یهودیت و فرق اسلامی موضوع مهدویت را قبول دارند و تنها در مسائل جزئی اختلاف است. https://cdn.icana.ir/d/019/22097.jpg مسئله,مهدویت,نقطه,درخشنده,تفکرات,اسلامی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در همایش نقش فعالیت‌های فرهنگی و مهدوی در تولید ملی با بیان اینکه انسانی که بهترین ساعات زندگی خویش را صرف  مسائل مادی کند، نمی‌تواند به استعدادهای معنوی خود رسیدگی کند، گفت: به طور حتم حیات معنوی اهمیت بیشتری نسبت به حیات مادی در زندگی انسان دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تمام تلاش انبیا برای متوجه کردن ما به حیات معنوی بوده است، افزود: این حیات بدون تلاش و طی کردن مسیر نمی‌تواند میسر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رشد استعدادهای انسان موجب بالا رفتن درجه فرد در آن دنیا می‌شود، اظهارداشت: اگر فرد طی مسیر کند و با حیات معنوی نزدیک شود آن وقت نفس او آماده می‌شود و به درجات بالا می‌رسد.

وی با اعلام اینکه توجه به حیات معنوی بیداری انسان را به دنبال دارد، گفت: به طور حتم توسل به انبیا به ویژه امام عصر (عج) موجب ارتقای درجه و به تبع آن بیداری انسان می‌شود.

لاریجانی با بیان اینکه مسئله مهدی موعود (عج) یک موضوع درخشنده در تفکر اسلامی است، تاکید کرد: ادیان دیگر هم در مسیحیت، یهودیت و فرق اسلامی موضوع مهدویت را قبول دارند و تنها در مسائل جزئی اختلاف است.

وی با تاکید بر اینکه تفکر مهدویت یکی از درخشنده‌ترین تفکرات کشاننده در عالم معنا است، افزود:  مهدویت مبنا و تفکر اسلامی را زنده کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشانه‌های ظهور حضرت مهدی (عج) گفت: در زمان ظهور ولی عصر قلوب مردم به هم نزدیک، عدالت محقق و رشد فکری در جامعه به وجود می‌آید.

نماینده مردم قم در مجلس نهم با بیان اینکه تفکر مهدویت اکنون امیدوارکننده‌ترین تفکر جهانی است، یادآور شد: این تفکر می‌تواند نقطه اتکای تمام مردم قرار گیرد.

لاریجانی با بیان اینکه یکی از دلایل غیبت امام زمان (عج) نگرانی آن حضرت از طوایف دشمن است، گفت: هم‌اکنون این موضوع یک واقعیت است که پادشاهان و حاکمان برای تثبیت حکومت خود دست به هر اقدامی می‌زنند، از این‌رو حضرت مهدی نه از ترس جان خود بلکه به علت ماموریت الهی‌اش در پرده غیبت است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس نهم با اعلام اینکه هم‌اکنون طاغوت در عالم اسلام وجود دارد، تصریح کرد: دسیسه‌های کشورهای استکباری نظیر آمریکا و اسرائیل و گرایش تندگرایانه اسلامی موجب تفرقه و آسیب در اسلام شده است.

وی اضافه کرد: مدیریت جهانی آمریکا هم‌اکنون فضاحت بسیاری را در دنیا به وجود آورده است. این موضوع در ادوار مختلف این کشور تاکنون تکرار نشده بود.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در ادواری که آمریکا رئیس جمهور داشته است، هیچ‌یک مانند اوباما علیه ایران قطعنامه تصویب نکردند که این نشانگر دشمنی استکبار جهانی با ایران است.

لاریجانی با بیان اینکه مردم کشورهای اسلامی به ویژه مردم بحرین که در مشقت و سختی زندگی می‌کنندافزود:متاسفانه مردم این کشورها از کمترین حقوق فردی خود هم بی‌نصیب هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ظهور امام زمان (عج) تنها با بالا رفتن ظرفیت عقلانی انسان تحقق می‌یابد، اظهارداشت: پیرو امام زمان باید پیرو واقعی باشد نه اینکه تنها با دعا برای ظهور تلاش کند، بلکه باید تمام جوانب و ظرفیت‌ها را در نظر بگیرد.

وی با اشاره به اینکه امام مهدی (عج) بر احوالات مردم و مسلمانان نظارت و سرپرستی می‌کند، یادآور شد: اگر این موضوع نبود تاکنون ستمگران کشورهای آزادیخواه مسلمان را نابود می‌کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: عالم به صورت یک هسته پیوسته است و ائمه نقش حلقه بین حق و عالم را دارا هستند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه در کشور ما همه محب اهل بیت (ع) هستند، تصریح کرد: امامان یک راه را برای زندگی ما نشان و یک ماموریت را برای رجال مذهبی تعریف کردند که آن رجوع مردم به فقها بوده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اعلام اینکه رسیدن به حیات معنوی تنها از طریق علما میسر می‌شود، گفت: به طور حتم اسلام‌شناسی و عالم‌شناسی زحمات بسیاری دارد، اما مردم باید برای رسیدن به حیات معنوی تلاش بسیاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه به طور حتم تفکرات افراطی اسلام را نابود می‌کند، افزود: در دوران معاصر شهید مطهری هم از اسلام‌شناسان بدلی و تئوری‌های ضد اسلام ابراز ناخرسندی می‌کرد.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به مخالفت‌های شهید مطهری با تفکرات مرحوم شریعتی تصریح کرد: این شهید بزرگوار تفکرات اسلامی شریعتی را واقعی نمی‌دانست و به آنها نقد داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون نظارت حضرت مهدی (عج) بر جامعه وجود دارد، گفت: هم‌اکنون در جهانی زندگی می‌کنیم که ایده اسلام مهدویت و ظهور در آن وجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet