هدر موبایل
1391/04/17 09:52:06
سرویس سیاسی
نخست‌وزیر جدید یونان در پارلمان:

دولت جدید یونان به دنبال استحکام جایگاه خود در ناحیه یورو است

نخست‌وزیر جدید یونان در سخنانی در جمع نمایندگان پارلمان این کشور گفت: دولت جدید یونان به دنبال اصلاح اشتباهات گذشته و جبران زمان از دست رفته است.
دولت جدید یونان به دنبال استحکام جایگاه خود در ناحیه یورو است نخست‌وزیر جدید یونان در سخنانی در جمع نمایندگان پارلمان این کشور گفت: دولت جدید یونان به دنبال اصلاح اشتباهات گذشته و جبران زمان از دست رفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/22121.jpg دولت,جدید,یونان,به,دنبال,استحکام,جایگاه,خود,در,ناحیه,یورو,است Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از الجزیره، «آنتونیز ساماراز» نخست‌وزیر یونان روز گذشته (جمعه) به نمایندگان پارلمان این کشور اطمینان داد یونان طی دوره ریاست وی بر دولت همچنان در میان 17 کشور ناحیه یورو باقی خواهد ماند.

وی از سرمایه‌گذاران عرصه اقتصادی یونان خواست زمان بیشتری برای اجرای برنامه‌های سخت نجات اقتصادی در این کشور اختصاص دهند تا طی پنج سال آینده مقابله با بحران اقتصادی در یونان تسهیل گردد.

وی که برای ارائه برنامه‌های مورد نظر خود برای چهار سال آینده یونان به پارلمان این کشور رفته بود افزود: برای اصلاح سیاست‌های اقتصادی یونان زمان بیشتری باید اختصاص داده شود.

وی تاکید کرد دولت جدید یونان به دنبال اصلاح اشتباهات گذشته و جبران زمان از دست رفته همزمان با ادامه حضور در میان 17 کشور ناحیه یورو است.

ساماراز گفت: هدف دولت وی مستحکم کردن جایگاه یونان در میان 17 کشور ناحیه یورو است.

آنتونیس ساماراز رهبر حزب دموکراسی نو، حزب پیروز در انتخابات پارلمانی اخیر یونان، پیش‌تر وعده داده بود در صورت پیروزی در این انتخابات با هدف کاهش جرایم مالی در قبال دریافت وام بین‌المللی با مقام‌های اتحادیه اروپا مذاکره خواهد کرد.

بر اساس نتایج انتخابات پارلمانی اخیر یونان حزب دموکراسی نوین با کسب ۱۳۱کرسی و سیریزا ۶۹کرسی در راس احزاب پیروز در این انتخابات قرار دارند.

حزب پاسوک نیز توانست در این انتخابات با کسب ۱۲درصد از آراء چیزی در حدود ۳۴کرسی در جایگاه سوم قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet