هدر موبایل
1391/04/17 09:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون انرژی:

مقاومت ایران در مقابل تحریم‌ها،به مراتب بیشتر از جنگ ۸ ساله است

موسوی یک عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: جبهه استکبار چطور انتظار دارد نظام جمهوری اسلامی که هم اکنون به مراتب توانمندتر و پیشرفته تر از دهه ۶۰ شده، در مقابل تحریمها سر تعظیم فرود آورد؟
مقاومت ایران در مقابل تحریم‌ها،به مراتب بیشتر از جنگ ۸ ساله است موسوی یک عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: جبهه استکبار چطور انتظار دارد نظام جمهوری اسلامی که هم اکنون به مراتب توانمندتر و پیشرفته تر از دهه 60 شده، در مقابل تحریمها سر تعظیم فرود آورد؟ https://cdn.icana.ir/d/019/21151.jpg مقاومت,ایران,در,مقابل,تحریم‌ها،به,مراتب,بیشتر,از,جنگ,۸,ساله,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیدموسی موسوی نماینده لامرد و مهر  و عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به آغاز تحریم نفتی ایران از سوی غربی‌ها،به فارس گفت: دشمنان به فضل الهی همانند 33 سال گذشته به سد شکست ناپذیر ملت غیور ایران برخواهند خورد و با این تحریمها نخواهند توانست جمهوری اسلامی ایران را از مواضع اصولی خود به عقب براند.
وی با اشاره به بازار بزرگ فروش نفت ایران در جهان افزود: در سبد فروش طلای سیاه ایران، اتحادیه اروپا تنها 18 درصد از نفت ایران را خریداری می کرد و لذا تحریم آنها اثر چندانی نخواهد داشت؛ با این حال اینها از یک سو خرید نفت از ایران را تحریم میکنند و از سوی دیگر اصلی ترین کشورهای واردکننده نفت را از تحریم خود معاف میکنند! این نشان می دهد که خود آنها بهتر از هر کسی می دانند که حذف ایران از بازار انرژی و نفت در جهان، لطمات جبران ناپذیری را به آنها وارد خواهد ساخت.

موسوی با یادآوری استقامت مردم در 8 سال جنگ تحمیلی، تصریح کرد: در آن دوران ما حتی توان تولید سیم خاردار را هم در کشور نداشتیم و در واقع از نظر امکانات و نجهیزات جنگی، کشوری بسیار ضعیف به شمار میرفتیم؛ از سوی دیگر اینگونه نبود که فقط در مقابل عراق ایستاده باشیم، بلکه تمامی جبهه استکبار هر کدام به گونه ای در جنگ با ملت ایران سهیم بودند؛ یکی با کمک تسلیحاتی، دیگری پشتیبانی مادی، کشوری با کمک دیپلماسی و تبلیغاتی و کشوری هم با کمک اطلاعاتی؛ جالب آنجاست که جدای از این کمکهای معنوی و مادی، ما شاهد کمک مستقیم نظامی از طریق اعزام نیروی رزمی توسط بسیاری از کشورها بودیم؛ بنحوی که در پایان جنگ تحمیلی از ملیتهای مختلفی اسیر در اختیار داشتیم. با این اوصاف امت سلحشور ایران به ندای امام خود لبیک گفتند و سرسوزنی هم عقب ننشستند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه جنگ ما با جبهه استکبار و تحریم های آنان چیز جدیدی نیست و قبلا به طُرُق مختلف امتحان شده است، اظهار داشت: اکنون نیز تحریم جدید علیه ملت ایران را همان کشورهایی اِعمال کرده اند که در جنگ ما با عراق، از صدام حمایت آشکار و پنهان می کردند؛ یعنی همین کشورهای آمریکا، انگلستان، فرانسه، ایتالیا و ... ؛ حال جبهه استکبار جهانی که بارها به عینه مقاومت ستودنی مردم ایران در طول این سالها را دیده است چطور انتظار دارد نظام جمهوری اسلامی که هم اکنون به مراتب توانمندتر و پیشرفته تر از دهه 60 شده است، در مقابل این تحریمها سر تعظیم فرود آورد؟

وی ادامه داد: اگر تعداد شهدا را بر تعداد نمایندگان مجلس تقسیم کنیم، شاهد خواهیم بود که هر نماینده ای که بر صندلی مجلس تکیه زده است در واقع از خون 720 شهید  گذر کرده است؛ یعنی 10 برابر شهدای کربلا.

موسوی افزود: روزی یکی از دوستان آمد و جمله ای را به من نشان داد؛ آن جمله آنقدر زیبا بود که سبب شد از دوستم آن کاغذ را بگیرم و بر روی میز کارم در مجلس بگذارم. آن جمله پرمعنا این بود:

"کوچه هایمان را به نامشان کردیم که هرگاه آدرس منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه خون کدامین شهید است که با آرامش به خانه میرسیم"

این نماینده مجلس تاکید کرد: مردم شهیدپرور ما یقین داشته باشند خادمان آنها در مجلس شورای اسلامی، ذره ای از حقوق قانونی موکلین خود عقب نخواهند نشست.

عضو کمیسیون انژی مجلس خاطرنشان کرد: "عدو سبب شود خیر گر خدا خواهد" و انشاء الله با این تحریمها ضمن شکوفایی بیش از پیش پتانسیل های داخلی جمهوری اسلامی ایران، روند کاهش وابستگی بودجه به صادرات نفت، سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت و همچنین با توجه به فشارهای جدید بین المللی، همانطور که تجربه نشان داده است، وحدت و انسجام بیشتری را بین مسئولان نظام شاهد خواهیم بود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet