خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/17 10:16:28
سرویس سیاسی

آغاز نخستین انتخابات پارلمانی لیبی پس از قذافی

مردم لیبی در نخستین انتخابات آزاد و دموکراتیک طی نیم قرن گذشته از نخستین ساعات صبح امروز شنبه پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند.
آغاز نخستین انتخابات پارلمانی لیبی پس از قذافی مردم لیبی در نخستین انتخابات آزاد و دموکراتیک طی نیم قرن گذشته از نخستین ساعات صبح امروز شنبه پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/22120.jpg آغاز,نخستین,انتخابات,پارلمانی,لیبی,پس,از,قذافی Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از الجزیره، نخستین انتخابات لیبی طی نیم قرن گذشته در حالی در این کشور برگزار می‌شود که شورشیان تهدید کردند روند رای‌گیری را مختل خواهند کرد.

در همین حال یکی از اعضای ارشد کمیسیون انتخاباتی لیبی در حمله افراد شورشی و استقلال طلب در مناطق شرقی این کشور کشته شد.

وی در حالی که در هلیکوپتر حامل تجهیزات حوزه رای‌گیری از شهر بنغازی به سوی شهر توکارا در شرق لیبی در حرکت بود بود از سوی افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفته و کشته شد.

یکی از اعضای کمیسیون انتخاباتی لیبی با تایید این خبر گفت شورشیان با انجام چنین اقداماتی به دنبال به چالش کشیدن نخستین انتخابات دموکراتیک لیبی هستند.

وی افزود: همه چیز برای برگزاری انتخابات پارلمانی لیبی برای انتخاب 200 عضو مجلس این کشور مهیا است.

حوزه‌های رای‌گیری در سراسر لیبی از ساعت هشت صبح به وقت محلی این کشور به روی رای‌دهندگان گشوده می‌شود و ساعت 8 شب به وقت لیبی بسته خواهند شد.

در این رقابت‌ها سه هزار و 700 نامزد شرکت می‌کنند که از این تعداد دو هزار و 500 نفر در قالب نامزدهای مستقل حضور دارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet