شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/17 12:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غلام رضا کاتب:

حقوق کارمندان را باید براساس میزان تورم افزایش دهیم

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به افزایش قیمت کالاهای اساسی گفت: مردم و مخصوصا قشر آسیب پذیر جامعه از گرانی بسیار رنج می برند و مجلس مصمم است تا به مطالبات مردم جواب بدهد.
حقوق کارمندان را باید براساس میزان تورم افزایش دهیم سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به افزایش قیمت کالاهای اساسی گفت: مردم و مخصوصا قشر آسیب پذیر جامعه از گرانی بسیار رنج می برند و مجلس مصمم است تا به مطالبات مردم جواب بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/21830.jpg حقوق,کارمندان,را,باید,براساس,میزان,تورم,افزایش,دهیم Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سخنگوی کمیسیون برنامه و بوجه مجلس نهم در ادامه  با اشاره به سخنرانی ریاست مجلس در نطق پیش از دستور خود در آخرین روز کاری مجلس قبل از شروع تعطیلات تابستانی به  تابناک گفت:مجلس حاضر به همکاری همه جانبه با دولت است تا بتواند قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم را کاهش دهد.
وی گفت: مجلس حاضر است در صورت لزوم با اصلاح قوانین و تصویب قوانین جدید، حتی در حوزه هدفمندی یرانه ها در کنار دولت باشد تا بتواند مشکلات را حل کرد و شرایط را بهبود داد.
کاتب همچنین در خصوص سه نرخی کردن دلار نیز توضیح داد؛ در حال حاضر چند نماینده این بحث را مطرح کرده اند ولی تا به حال نه در کمیسسون اقتصاد ،نه کمیسیون صنایع و نه در کمیسیون برنامه و بوجه این موضوع مطرح نشده است پس با این اوصاف در دستور کار مجلس قرار نگرفته است.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بوجه در باره اعتراض کارمندان به کم بودن افزایش 15 درصدی حقوق آنها  گفت: ما برابر قانون مدریرت خدمات کشوری باید حقوق کارمندان را بر اساس میزان تورم افزایش دهیم که از مطالبات به حق کارمندان عزیز است، اما امسال با توجه به میزان تورم این افزایش کمتر لحاظ شده است و این واقعیتی است که باید پذیرفت اما این موضوع فقط مربوط به امسال نمی شود و در تمام سالهای گذشته حقوق کارکنان کمتر از نرخ تورم بوده است.
این نماینده اصولگرا همچنین با اشاره به افزایش قیمت اجاره مسکن گفت: وزیر مسکن در جلسه ای که برای ارائه گزارش به مجلس آمده بود خبر از یک بسته پیشنهادی داد ولی از محتویات بسته اطلاعی در دست نیست.
غلام رضا کاتب با رد آمار معاونت راهبردی ، مرکز آمارو سازمان مدیریت که نرخ تورم را 22.5 درصد اعلام کردند، گفت در حال حاضر نرخ تورم بیش از 33.5 درصد است ولی این امار به صورت رسمی اعلام نشده و فقط به صورت جزیره ای مطرح است./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet