شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/17 10:57:20
سرویس فرهنگی

پنجاهمین مجلد فهرست نسخ خطی مجلس منتشر شد

پنجاهمین مجلد از فهارس نسخه‌های خطی کتابخانه مجلس که مجموعه «کتابخانه فخرالدین نصیری امینی» را نیز در بر می‌گیرد، فهرست‌نویسی و منتشر شد.
پنجاهمین مجلد فهرست نسخ خطی مجلس منتشر شد پنجاهمین مجلد از فهارس نسخه‌های خطی کتابخانه مجلس که مجموعه «کتابخانه فخرالدین نصیری امینی» را نیز در بر می‌گیرد، فهرست‌نویسی و منتشر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/3337.jpg پنجاهمین,مجلد,فهرست,نسخ,خطی,مجلس,منتشر,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فهرست‌نویسی پنجاهمین مجلد از فهرست‌های مجموعه نفیس نسخ خطی مجلس را محمود نظری برعهده داشته است.

وی در مقدمه خود نوشته است: «از دوران درخشان شکوفایی علم و فرهنگ و اندیشه در سرزمینهای پهناور اسلامی، دست‌نوشته‌هایی به‌جای مانده که نشانگر تلاش‌های علمی و نبوغ اندیشمندان و عالمان مسلمان است و کتابخانه مجلس این افتخار را دارد که بخش مهم و معظمی از این گنجینه نفیس و ارزشمند را میراث بانی، شناسایی و معرفی کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارمی دهد.»

فهرستی که به تازگی منتشر شده است، دست‌نوشته‌های شماره18101 تا 18500 را شامل می‌شود و بخشی از آن متعلق به کتابخانه مرحوم فخرالدین نصیری امینی است که توسط کتابخانه مجلس خریداری شده است.

پنجاهمین شماره از فهرست نسخه‌های خطی کتابخانه مجلس شورای اسلامی در سیصد نسخه توسط «ناصر گلباز» ویرایش فنی شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet