خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/04/17 12:33:39
سرویس فرهنگی
بیژن نوباوه:

صدا و سیما،از تبلیغ فرهنگ اسلامی تا ترویج تجمل گرایی

نایب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه صداو سیما با اهداف عالیه جامعه و خود فاصله زیادی دارد، افزود: با آنکه نقش صدا و سیما در کشور بی بدیل است، اما هنوز نتوانسته یک جریان فرهنگی در کشور ایجاد کند.
صدا و سیما،از تبلیغ فرهنگ اسلامی تا ترویج تجمل گرایی نایب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه صداو سیما با اهداف عالیه جامعه و خود فاصله زیادی دارد، افزود: با آنکه نقش صدا و سیما در کشور بی بدیل است، اما هنوز نتوانسته یک جریان فرهنگی در کشور ایجاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/6361.jpg صدا,و,سیما،از,تبلیغ,فرهنگ,اسلامی,تا,ترویج,تجمل,گرایی Icana

بیژن نوباوه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد تبلیغ تجمل گرایی در آثار تلویزیونی و ضعف در تولید برنامه‌های کیفی صدا و سیما گفت: امروزه در تمام کشورها، رسانه‌ها مهمترین عامل خط دهی به مسایل روز جامعه و اشاعه فرهنگ هستند و این سازمان نقش بسزایی در اجرایی کردن این مهم دارد، ولی متاسفانه به دلیل بی توجهی به برخی مسایل اجتماعی و فرهنگی در دام تبلیغ تجمل گرایی افتاده و نتوانسته به اهداف خود نزدیک شود.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رسانه ملی در تصویر و ارائه واقعیت‌های موجود جامعه توانا نبوده است، البته ممکن است متولیان آن این ادعا را قبول نداشته باشند، ولی چیزی که در حال حاضر دیده می‌شود ضعف عملکرد تلویزیون در این عرصه است، در صورتی که رسانه ملی موظف است در همه زمینه‌ها از جمله فرهنگ حرکت مثبت و رو به جلویی داشته باشد.

وی با اشاره به فعالیت‌های صدا وسیما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: صدا وسیما به لحاظ امکانات و قابلیت‌های خود این توانایی را دارد تا حد بسیار زیادی در راه رفع معضلات جامعه فعالیت کند با این همه متاسفانه بعد از 33 سال از عمر انقلاب، این سازمان موفق نشده تا به شکلی مطلوب، با نیازهای جامعه همسو شود و هنوز هم با برنامه‌ها و الگوهای اجتماعی فاصله زیادی دارد.

نایب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: هنر ابزاری تاثیر گذار است و برای آنکه در رسانه ملی عملکردی مناسب یابد، نیازمند هماهنگی نهادهای مختلف کشور است. در پایان باید گفت، هنر به دلیل تاثیرگذاری اش ، می‌تواند فرهنگ‌ساز باشد و مردم بایدبتوانند انعکاس آن رادر صدا و سیما مشاهده کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet