هدر موبایل
1391/04/17 13:22:34
سرویس فرهنگی
جعفرپور اعلام کرد:

قانون سینما، اولین خروجی نقشه مهندسی فرهنگی کشور

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، سیاستهای دقیق و نزدیک به اجرا و پرهیز از کلی گویی را سیاست شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین قوانین خواند و تاکید کرد: قانون کلی سینما به‌زودی ابلاغ می‌شود.
قانون سینما، اولین خروجی نقشه مهندسی فرهنگی کشور عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، سیاستهای دقیق و نزدیک به اجرا و پرهیز از کلی گویی را سیاست شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین قوانین خواند و تاکید کرد: قانون کلی سینما به‌زودی ابلاغ می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/14739.jpg قانون,سینما،,اولین,خروجی,نقشه,مهندسی,فرهنگی,کشور Icana

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت تدوین سند مهندسی فرهنگی کشور گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال 86 و در راستای منویات مقام معظم رهبری، کارگروه دستگاه‌های فرهنگی را راه‌اندازی کرده و پنج سال سابقه فعالیت دارد.

نماینده مردمگراش، لار و خنج در مجلس شورای اسلامی افزود: هدف عمده این کارگروه، ساماندهی دستگاه‌های فرهنگی است و به بازبینی و بازنگری شرح وظایف، اختیارات، مسوولیت‌هاو ساختار آنها توجه کرده تا با ایجاد هماهنگی، از مسئولیت‌ها و برنامه‌های موازی این دستگاه‌ها جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: قصد شورای عالی انقلاب فرهنگی بر سیاستهای دقیق و نزدیک به اجراست و بناست از کلی گویی و حرفهایی که اثرات عینی ندارد پرهیز شود.

دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای ابلاغیه‌های شورای انقلاب فرهنگی هستند

عضو شورای تخصصی نقشه مهندسی کشور با اشاره به دستاوردهای این کارگروه اعلام کرد: جلسات متعدد و مستمری با دستگاه‌های مسئول و مرتبط در حوزه فرهنگ شکل گرفته و اولین خروجی آن نیز قانون سینما خواهد بود که به تدوین سیاست‌های مرتبط با این بخش به منظور حذف موازی کاری می‌پردازد.

عضو کارگروه هنر، رسانه و گردشگری به تدوین قانون در حوزه موسیقی، کتاب، تئاتر و مطبوعات نیز اشاره کرد و گفت: همه ذی‌نفعان و مسوولان در یک حوزه خاص در جلسات شورا شرکت می‌کنند و پس از آنکه به اتحاد نظر رسیدند، در قالب چارچوب، ضوابط و سیاست به شورای عالی انقلاب فرهنگی تقدیم می‌شود و پس از تصویب نیز دستگاه‌ها مکلف به اجرایی کردن آن هستند.

جعفرپور با بیان اینکه به زودی شاهد ابلاغ قانون کلی و ضابطه‌های مرتبط با سینما خواهیم بود، یادآور شد: قانون سینما در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد و پس از تصویب، با امضای رییس جمهور به دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ می شود و به نوبت نیز به حوزه‌های دیگر هنری رسیدگی خواهد شد.

کمیسیون فرهنگی به مصوبات شورای انقلاب فرهنگی جنبه تقنینی می‌دهد

وی تاکید کرد: قطعا پس از ابلاغ آیین‌نامه مذکور، دستگاههای ذی ربط برنامه‌های خود را در آن چارچوب تنظیم می‌کنند و مطابق با آن سیاست‌ها، برای بودجه سال آینده برنامه می‌آورند.

این نماینده مردم در مجلس نهم درباره نقش کمیسیون فرهنگی مجلس در تدوین قوانین توضیح داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی چارچوب می‌دهد و بایدها و نبایدهای هر حوزه را مشخص می‌کند، اما کارگروه ویژه که در کمیسیون فرهنگی مجلس شکل گرفته، به سیاست‌های مصوب شورا، جنبه تقنینی خواهد داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی تکمیل کننده حرکت مراجع سیاستگذار است، نه اینکه بخواهد مجددا از صفر آغاز کند و اگرچه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به طور مستقیم به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود و حکم قانون دارد، اما آنها به بحث عدد و رقم نمی‌پردازند و لذا مجلس باید بودجه‌های آن را تصویب کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet