هدر موبایل
1387/09/01 09:50:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با نخست وزیر سابق فرانسه:

ایران نقش مهمی در حل مشکلات منطقه دارد

دکتر علی لاریجانی عصر روز پنجشنبه در حاشیه اجلاس شهرداران پایتخت‌ها و کلان‌شهرهای آسیایی در دیدار دومینیک دویلپن نخست وزیر سابق فرانسه گفت : ایران نقش مهمی در حل مشکلات منطقه به ویژه انرژی، مبارزه با تروریسم و مواد مخدر دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت دکتر علی لاریجانی در حاشیه اجلاس شهرداران پایتخت‌ها و کلان‌شهرهای آسیایی در دیدار با دومینیک دویلپن نخست وزیر سابق فرانسه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این اجلاس، این نشست را فرصتی مناسب برای رسیدن به یک همکاری مشترک در حل معضلات کلانشهرها ارزیابی کرد.
وی ضمن تاکید بر اشتراکات بین دو کشور ایران و فرانسه گفت:‌ ایران می‌تواند در سطح منطقه نقش مهمی را در حل مسائل انرژی، مبارزه با تروریسم و مواد مخدر ایفا کند.
در ادامه این دیدار دومینک دوویلپن نخست وزیر اسبق فرانسه ضمن مفید خواندن این اجلاس با رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان در خصوص موضوعات گوناگون بین‌المللی گفتگو کرد.
وی با اشاره به سوابق کاری پیشین خود در خصوص مشکلات منطقه و جهان در این دیدار بحث و تبادل نظر کرد.
نخست وزیر سابق فرانسه اعلام کرد: ایران و اروپا دارای فرصت‌های مشترکی هستند و ما تلاش می‌کنیم تا ایران از وضعیت موجود در پرونده هسته‌ای‌ خارج شود و حق ایران در دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به رسمیت شناخته ‌شود و حقوق جمهوری اسلامی ایران در این خصوص تضمین ‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet