هدر اصلی
1391/04/18 09:01:00
سرویس اجتماعی
تامینی لیچایی به مسئولان هشدار داد:

سایه گرد وغبار برآسمان کشور

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از عملکرد مسئولان در مقابله با وقوع پدیده ریزگردها گفت: بودجه نسبتا مناسبی به مقابله با ریزگردها اختصاص یافته اما همچنان این پدیده بر آسمان شهرهای کشورمان جولان می‌دهد.
سایه گرد وغبار برآسمان کشور نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از عملکرد مسئولان در مقابله با وقوع پدیده ریزگردها گفت: بودجه نسبتا مناسبی به مقابله با ریزگردها اختصاص یافته اما همچنان این پدیده بر آسمان شهرهای کشورمان جولان می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/20079.jpg سایه,گرد,وغبار,برآسمان,کشور Icana

حسن تامینی لیچایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: نمایندگان مجلس تلاش کردند تا در بودجه امسال رقم مناسبی را به پدیده ریزگردها اختصاص دهند اما به نظر می‌رسد هنوز اقدام خاصی در این زمینه انجام نشده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجود گرد و غبار بر سلامت افراد جامعه تاثیر منفی برجا می‌گذارد، تصریح کرد: این پدیده موجب ایجاد مشکلات ریوی و تنفسی برای مردم شده و حتی می‌تواند منجر به مرگ و میر شود.

وی در ادامه افزود: حدود هفت تا هشت ماه پیش گرد و غبار و ریزگرد موجود در هوا وضعیت بسیار بدی داشت که حتی منجر به تعطیلی مدارس و ادارات در برخی از شهرهای کشور شد و به طور قطع اگر راه‌حل اساسی برای مقابله با این پدیده اتخاذ نشود؛ در آینده نزدیک بازهم شاهد بروز مشکلات این چنینی خواهیم بود.

این نماینده مجلس نهم با مد نظر قرار دادن آلودگی برخی از کلان شهر ها اعلام کرد: کلان‌شهرهایی مانند تهران علاوه بر ریزگردها با آلودگی‌هایی مثل آزبست، سرب و آلودگی صوتی مواجه هستند که این موضوع نگرانی‌هایی را از جهت وضعیت سلامت هوای این شهرها به وجود می‌آورد.

تامینی لیچایی با تاکید بر اینکه بخشی از پدیده ریزگردها مربوط به کشورهای همسایه است، ادامه داد: منشاء بروز این پدیده در کشورهای مجاور ایران است؛ اما بنا به گفته مسئولان این کشورها برای مقابله با گرد و غبار همکاری خوبی با کشورمان ندارند.

وی مقابله با پدیده گرد و غبار را نیازمند صرف هزینه دانست و اظهار داشت: متاسفانه به دلیل  همکاری نداشتن کشورهای همسایه، در داخل کشورمان نیز هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها و نهادهای مسئول به وجود نیامده و متولی یا متولیان آن هنوز مشخص نیست.

 نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره بر ضرورت ایجاد هماهنگی میان کشورهای درگیر با پدیده گردوغبار گفت: امیدواریم دولت ضمن برگزاری جلساتی با کشورهای همسایه به یک تعامل و همکاری در زمینه مقابله با این پدیده برسد و سپس تقسیم کار لازم بین سازمان ها و وزارتخانه های مسئول در این زمینه انجام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet