انتخابات ریاست جمهوری
1391/04/17 15:30:00
سرویس اجتماعی
کوچکی‌نژاد ارم ساداتی:

برنامه‌ریزی مدونی برای ایام تعطیل دانش‌آموزان وجود ندارد

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تعطیلات مدارس و الزام مدیریت آن گفت: مسئولان آموزش وپرورش باید با برنامه‌ریزی دقیق و مدون، ایام تعطیل دانش‌آموزان را با کارهای فرهنگی، تربیتی و آموزشی همراه کنند که متاسفانه چنین امری مشاهده نمی‌شود.
برنامه‌ریزی مدونی برای ایام تعطیل دانش‌آموزان وجود ندارد رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تعطیلات مدارس و الزام مدیریت آن گفت: مسئولان آموزش وپرورش باید با برنامه‌ریزی دقیق و مدون، ایام تعطیل دانش‌آموزان را با کارهای فرهنگی، تربیتی و آموزشی همراه کنند که متاسفانه چنین امری مشاهده نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/12950.jpg برنامه‌ریزی,مدونی,برای,ایام,تعطیل,دانش‌آموزان,وجود,ندارد Icana

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با مدنظر قرار دادن میزان تعطیلات مدارس در کشور، تصریح کرد: تعطیلات مدارس باید به اندازه مطلوب و مناسب باشد و تعداد روزهای تعطیل از حد منطقی فراتر نرود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعطیلات در ایران یکی از مقولاتی است که باید با یک بازنگری دقیق، هرچه زودتر راه‌کارهایی به جهت کاهش آن اتخاذ شود.

 وی با اشاره به میزان تعطیلات مدارس ایران و سایر کشورها افزود: در رابطه با تعطیلات مدارس و دانشگاه‌ها در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، جلسات متعددی انجام گرفت و مشخص شد؛ تعطیلات مدارس و دانشگاه در ایران در مقایسه با سایر کشورهای دنیا بسیار زیاد است.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد: یکی از عواملی که موجب آمار بالای تعطیلات در ایران شده، محاسبه ایام تعطیل کشور بر اساس مناسبت‌های مذهبی، تاریخی و ملی است که باید برای آن چاره اندیشی شود.

کوچکی‌نژاد ارم ساداتی  میزان تعطیلات کشورمان را موجب اتلاف هزینه‌ها و انرژی در کشوردانست و گفت: جمعیت دانش آموزی و دانشجویی نیاز به تفریح و استراحت مناسبی دارند و باید با برنامه‌ریزی دقیق و مدون، ایام تعطیل خود را با کارهای فرهنگی، تربیتی و آموزشی همراه کنند که متاسفانه در کشور چنین امری مشاهده نمی‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلا م کرد: برای کاهش تعطیلات مدارس، بحث‌های فراوانی در مجلس صورت گرفته و اعضای این کمیسیون معتقدند تعطیلات مدارس و دانشگاه‌های کشور باید در جهت افزایش کیفیت نظام آموزشی  کشور باشد.

رئیس کمیته آموزش وپرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: هرچه تعطیلات مدارس کاهش یابد در جهت رسیدن به هدف و کیفیت بخشی در نظام آموزش و تحول بنیادین، موفق‌تر عمل خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet